Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 PRELOM I KORICA

Go down 
+4
Iskra
Morski pas
Al Andaluz
wolfofgreenforest
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 11:41 pm



Na gornjem linku je "Pod istim nebom" u word i PDF formatu, pripremljena za štampanje. Ukoliko, eventualno, ima kakvih pogreški u vašim, a i ostalim pjesmama, molim da ih ispravite i dostavite mi ih - kako bismo mogli dalje.

Također, na linku je i prijedlog naslovnice - trebali biste se opredjeliti za jedan od njih. Ukoliko imate konkretnih primjedbi i prijedloga, potrebno ih je definirati.

Uz navedeno, trebalo bi se izjasniti oko "sudbina" recenzija: da li i u kojem obimu idu u zbirku?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:19 am

Ja nisam mislio da ce nase e-mail adrese ostati u knjizi, koliko znam one su bila nemijenjene lektoru da moze kontaktirati autora.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:54 am

Evo i ja sam dobio idejno rijesenje za koricu od jednog umjetnika, foto je njegov, dakle s autorskim pravima nema problema. Promjena slova i rastojanja je moguca!


http://s3.directupload.net/file/d/1321/zizd6lgk_jpg.htm

Pogledati punu velicinu:

http://s2.directupload.net/file/d/1321/qnk6m8bj_jpg.htm


: komentar modifikovan dana: Mon Jan 28, 2008 8:17 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:55 am

Korice sa slikama mi se najvise svidjaju, 15 i 16 su mi najbolje, 21 nije losa.

Sto se tice mog dijela poezije, samo pjesma "Od sna" je centrirana, ostale idu sa lijeve strane uz postovanje navedenih razmaka, koji u "Epitaf-u" oznacavaju govor.

Za email adrese nemam misljenje, svejedno Wink
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:56 am

Nije losa ni ova Andijeva, moze moze.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:56 am

Ja bih takodje da e-mail aderese ne idu u stampu.
Sto se tice naslovnica biram sliku w15 mada mi se ne dopada ovo sunce u lijevom donjem uglu sa naopacke okrenutim naslovom zbirke.

Andijev prijedlog je takodje odlican.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 8:28 am

Moj pristup grafickom rjesenju naslovnice se malo razlikuje od Zaimovog,
odnosno, stilski je blizi primjeru koji je Andi postavio.

Evo i mog prijedloga za izgled kompletnog omota knjige:

PRELOM I KORICA Zbirka-naslovna-1
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 8:31 am

Definitivno biram Nadin prijedlog kao meni najljepsi.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 8:41 am

Kod Nadinog rijesenja, slika mi djeluje malo tmurna sto je u kontrastu s nadnaslovom "Poezija snova i nade". Takodjer ne znam moraju li se bas svi autori navesti na naslovnici. No u svakom slucaju cemo trebati anketom odluciti izmedju vise prijedloga.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 8:55 am

Eno, pa ne moraju vristece boje biti da bi se povezale sa snovima i nadom.
Eventualno moze biti svjetliji dio pozadine gdje su slova ispisana. Ne puno, mozda nijansa dvije .
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:04 am

Ne moraju moja ti, ipak ja ovu gornju sliku nikako ne mogu povezati sa snovima i nadom, vise mi izgleda na nadolazece nevrijeme... Osim toga podsjeca me neodoljivo na Arizonu ili neke meksicke predjele, sto opet malo veze ima s nama. Ali, svaka cas autorici za ulozen trud, ovo su ipak samo moja mala zapazanja. Vecina autora ce ipak odlucivati kao i do sad.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:28 pm

I ja mislim da ne treba objavljivati e-mail adrese.
Što se tiče korica mislim da mi se sviđa kombinacija Brezinog i Zaimovog rješenja W23, naime slika Zaimova, jer je iz naših krajeva i nekako mi je bliža i ispis imena i naziva kako je Breza uradila.

Imena autora bi trebalo da se nađu na naslovnoj strani. Isto tako uobičajeno je i da se objavi recenzija ili izvod iz recenzije.

Mislim da nema potrebe da uz ime Sabahudina Hadžialića stoji književnik i free lance novinar, on je prilično poznat u izdavačkim krugovima.

Još jedna stvar kod Adine piše oduvjek u biografiji, treba oduvijek.
Tu sam još 2 dana.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:45 pm

Evo, autor je doradio svoj prijedlog koji izgleda ovako:


PRELOM I KORICA Blr4gu69

Puna velicina:

http://s4.directupload.net/file/d/1321/clvevcli_jpg.htm
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 8:43 pm

K'o po dogovoru u boji purpura! Smile

Evo i ja "doradila svoj" prijedlog, u stvari... crtala novi. E.. znala sam da sam nesto zaboravila... naslov po sredini! Rolling Eyes

PRELOM I KORICA Zbirka-naslovna-2
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 10:30 pm

http://cid-305d425bb4b12517.skydrive.live.com/self.aspx/NEIMARI

Na linku su prijedlozi korice (PIN-100 do PIN-123). Bilo bi dobro da šefovi riješe kako do konačnog rješenja.
Također, zamolio bih za konkretne primjedbe, vezane za formu i sadržaj "Pod istim nebom". Bilo bi dobro, ove sedmice da završimo sa formalnostima.


: komentar modifikovan dana: Tue Jan 29, 2008 1:02 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:35 am

Meni je žao, ali ja nisam uspjela otvoriti taj dokument sa prijelomom tekstova, već samo korice. Može li mi neko u detalje objasniti kako da se ovdje snađem, inače sam i pored nastojanja da nešto vidim i aktivno učestvujem, slijepa. Unaprijed zahvaljujem.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:38 am

Meni se također više sviđaju ovi Nadini prijedlozi, a između ova tri, odabrala bih drugi, gdje su imena autora na poleđini.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Naslovnica   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 11:14 am

Moj pristup izboru naslovnice okrenut je prema onim detaljima, koji se naslovnicom ističu, među kojima su osnovni: autor i naslov. Može se istaći i izdavač, ali on je «ispod» autora i naslova. Razčičita su mišljenja o odnosu ova dva elementa naslovnice, a kreću se od: (1) isticanja autora, (2) isticanja naslova, te (3) njihovo ravnomjerno isticanje. Naravno, naslov bi trebao bit koliko «uočljiv» toliko, ili i više, kruna sadržaja u pripadajućim mu koricama.
S ostalim detaljima naslovnice, kojih može i ne mora biti, ide se na tržište. Najčešće - pošto je u igri: knjiga - u izlog. S namjerom da se knjiga uoči, kupi ili, eventualno, otvori. Bez sumnje, nije zanemariti ni estetski (umjetnički) utisak, tj. potrebno je prilagoditi naslovnicu onom dijelu populacije, kojeg autor preferira.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 12:36 pm

Meni se najvise svida prvi Nadin prijedlog bez obzira sto se donekle slazem da nije bas u skladu sa naslovom(drugim).Sa prvim jeste "Pod istim nebom".Boje su izmiksane odlicno i skladno.Sva pisanija se diskretno utopila u njih.Djeluje veoma impresivno ali ima i eleganciju fine knjige.Otvoren put je lijepa ideja mada opet sumrak daje malo sjetnu notu.Ali ako cemo biti iskreni nema logike ni izmedu podnaslova "Poezija snova i nade" i same nase poezije.Mada smo se na pocetku dogovorili da budu optimisticke pjesme velika vecina je ili sjetna ili opora ili ogorcena.Znaci ako bi izbacili podnaslov "Poezija snova i nade" Nadin prvi prijedlog bi bio idealan jer dva naslova na naslovnoj stranici bas i nisu potrebna.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 3:12 pm

Gdje postoji svijest o svijetu - onakvom kakav on jeste – postoji i nada. U suprotnom, gdje se svijest o svijetu instrumentalizira – u bilo kojem obliku – tu nema nade. I, posebno, nema je za pjesnike. Sa snovima je, poprilično, drukčije. Oni su, čini se, genetske potke, pa mogu bit: zdravi, ili bolesni. Naravno, mogu se "zakačit" i za namjeru onog ko ih sanja.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:22 pm

Dosad mi se najviše sviđa Enina verzija s time što bih imena autora stavio na naslovnu stranu.

Možda je rješenja da imamo 3 ili 4 prijedloga i da za njih glasamo, a s obzirom da mene neće biti moj glas se ne mora računati.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 8:32 pm

River (citat):
Dosad mi se najviše sviđa Enina verzija s time što bih imena autora stavio na naslovnu stranu.

To nije moja verzija! Napomenuh da se radi o jednom umjetniku i da su autorska prava na njemu i da ce ih prenijeti na zbirku ukoliko prodje kao prijedlog.
Na vrh Go down
Gost
Gost




PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 3:53 am

Brezina naslovna stranica ce privuci oko potencijalnog citaoca. Ali mi tirazom i ne pravimo knjigu za citaoce. Ne valja sto je pretamna. Zaista je pretamna.
Predlazem da se imena autora, ako se upisuju, stave na zadnju stranicu. Ako recenzija ide i u knjigu, nema potrebe pisati je na stranicu.
Ono sto apsolutno ne prihvatam je ime recezenta na naslovnim stranicama.
Kako je u jednoj verziji dano, samo naslov knjige je uocljiviji od toga. Nema imena na koricama osim nasih. Ako se na koricu upisije dio recenzije, onda potpisati: Iz recenzije. Nista vise.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 7:35 am

Moj pristup izboru naslovnice (čelne korice) okrenut je prema onim detaljima, koji se naslovnicom ističu, među kojima su osnovni: autor i naslov. Može se istaći i izdavač, ali on je «ispod» autora i naslova. Razčičita su mišljenja o odnosu ova dva elementa naslovnice, a kreću se od: (1) isticanja autora, (2) isticanja naslova, te (3) njihovo ravnomjerno isticanje. Naravno, naslov bi trebao bit koliko «uočljiv» toliko, ili i više, kruna sadržaja u pripadajućim mu koricama.
S ostalim detaljima naslovnice, kojih može i ne mora biti, ide se na tržište. Najčešće - pošto je u igri: knjiga - u izlog. S namjerom da se knjiga uoči, kupi ili, eventualno, otvori. Bez sumnje, nije zanemariti ni estetski (umjetnički) utisak, tj. potrebno je prilagoditi naslovnicu onom dijelu populacije, kojeg autor preferira.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 8:38 am

Ja predlazem opet anketu sa po jednim primjerkom od svih autora koji imaju rjesenje za dizajn korica.
Na vrh Go down
Sponsored content





PRELOM I KORICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRELOM I KORICA   PRELOM I KORICA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
PRELOM I KORICA
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» PRELOM
» Odabir korica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: