Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 ISBN broj

Go down 
+9
jane doe
Morski pas
River
wolfofgreenforest
Iskra
acirkin
Al Andaluz
Breza
Samira
13 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 3:08 am

978-3-905869-01-9

Dhira Verlag
Sandfelsenstrasse 3
8703 Erlenbach ZH
Schweiz


Ovo je naš ISBN broj i adresa izdavačke kuće - čestitam nam.
Molila sam vlasnicu da nam, ako može, dodojeli broj sa 9 na kraju, simbolizira 9 autora
(devetka je u numerologiji broj savršenstva). Iznenadila sam se kada sam dobila ovaj broj, zaista, devetka na kraju.

Naziv i adresa izdavačke kuće treba biti navedena u impresumu, ISBN broj, uobičajeno, u impresumu, na prvoj i zadnjoj stranici, ili, još dodatno, na pleđini korica.

A sad, još jednom:
ova suradnja sa Dhira Verlag implicira obavezu da izdavačkoj kući dostavimo 90-100 primjeraka naše knjige. Prihvatajući ponudu izdavačke kuće, prihvatili smo i ovu obavezu, pa prema tome, nebi trebali doći u situaciju da o tome diskutujemo, već, kad knjiga bude odštampana i Zaim je bude distribuirao autorima - vlasnicima, da spakuje i pošalje 100 primjeraka na adresu:

Dhira Verlag
Anita Buti

Sandfelsenstrasse 3
8703 Erlenbach ZH
Schweiz[/b]

I na kraju;
puno nam sreće sa našim zajedničkim djelom.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 7:34 am

Cestitka i od mene. Ovo je zaista bilo hitro i bezbolno. Smile

Preglednosti radi, nastojim "ocistiti" forum i dati sto bolji uvid u aktuelne teme.
Iz tog razloga sam i temu "Stavka 2" premjestila u arhivu, izdvajajuci ovdje Samirin uvodni dio sa informacijama vezanim za ponudu izdavacke kuce "Dhira Verlag".

Samira (citat):
Švicarska izdavačka kuća "Dhira Verlag" nudi nam da bude izdavač našoj zbirci, ukoliko uspijemo realizirati naš projekt na osnovu do sada donešenih odluka.
Sve usluge ove izdavačke kuće neće nas dodatno koštati ni jedan cent.
Koje su prednosti i šta dobivamo?
1. ISBN broj
2. katalogizaciju u njemačkoj, švicarskoj i austrijskoj nacionalnoj biblioteci
3. uvođenje knjige u tzv. "Verzeichnis lieferbare Bücher" (spisak isporučivih knjiga), čime će se knjiga moći naručiti u bilo kojoj knjižari u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj.
4. Uvođenje knjige u sortiment, a time i u katalog izdavačke kuće
5. Promocije u Švicarskoj i na štandovima izdavača na int. sajmovima knjiga.

Šta nam je činiti?

Ukoliko svi jednoglasno prihvatimo ponudu ove izdavačke kuće, izdavač će nam dodijeliti ISBN broj. Ovaj broj, te naziv i adresa izdavača treba unijeti u impresum knjige. Dakle, ovaj korak (ako se odluči za ovaj korak), stoji prije štampanja.
Kada se knjiga odštampa, na adresu izdavača treba poslati 100-120 primjeraka. Ove primjerke izdavačka kuća mora imati da: 1. šalje u nacionalne biblioteke za katalogizaciju, 2. književnim kritičarima za predstavljanje knjige u medijima, u cilju promocije, 3. jedan dio u svoj sortimet i za svoju arhivu.


P.S. Ova izdavačka kuća radi dugoročno i sukcesivno na promoviranju bosanske književnosti na njemačkom govornom području, pa pored izdavaštva, bitna djelatnost joj je i prevođenje. Stoga, postoje izgledi da se neke pjesme iz ove zbirke u neko dogledno vrijeme nađu prevedene na njemačkom jeziku, u nekom drugom sastavu. Ali, nemojte otvarati diskusije oko toga, da se ne spotičemo i gubimo vrijeme oko nečeg što nije vezano za naš konkretan projekt, ovo sam samo navela samo kao još jednu, moguću prednost suradnje sa izdavačkom kućom "Dhira Verlag".


Breza: komentar modifikovan dana: Sat Apr 26, 2008 8:52 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 8:08 am

Broj 9 - Ubiranje plodova

Simbolika - Stari egipcani su broj 9 povezivali sa skarabejom, insektom koji je simbolizovao obnovu. Broj 9, takodje po predanju predstavlja i simbol hrabrosti i istrajnosti da se sve sto je zapoceto privede kraju.

Broj 9 = pobjeda nakon velike borbe

Te: Danteov Pakao sa devetim krugom.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 9:09 am

Nisam znala da se mnogi od nas imaju numeroloske misli.

"Broj 9 = pobjeda nakon velike borbe "

Isto tako broj savrsenstva i potpunosti. Smile
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 9:51 am

Cestitke nam svima :-) a Samiri hvala na ulozenom trudu.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 10:10 am

ISBN broj B_144847

ISBN broj B_144610

ISBN broj B_144655
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 10:27 am

Edukativno, nema zbora! Smile
Nista se ne dogadja bez razloga... ha ja! Cool
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 6:56 pm

Pa da, vidiš, sa deset smo bili preopterećeni, tek sa devet je krenulo.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeSat Apr 26, 2008 7:28 pm

Čestitke, hvala Samira Smile
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeMon Apr 28, 2008 7:11 am

Lijepo lijepo, cestitam.


S obzirom da cemo biti izdati u Svicarskoj, ima li kakvog interesa ili zelje, sa bilo cije strane, da budemo prevedeni na neki od tamnosnjih jezika? Ima li neko od nas (vas) da bi zelio sam prevesti, ili kakvog poznanika da moze ? Pitam, jer bih mogao stupiti u kontakt sa zenom koja u Njemackoj radi kao prevodilac nase literature, a studirala je nase jezike, i zajedno je sa nasim covjekom. Pa ako nam je u interesu...
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeMon Apr 28, 2008 10:57 am

Cestitam svima nama!Posebno hvala Samiri i Zaimu za, u zadnje vrijeme plodonosno ulozeni trud!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeMon Apr 28, 2008 10:52 pm

Morski pas (citat):
Lijepo lijepo, cestitam.


S obzirom da cemo biti izdati u Svicarskoj, ima li kakvog interesa ili zelje, sa bilo cije strane, da budemo prevedeni na neki od tamnosnjih jezika? Ima li neko od nas (vas) da bi zelio sam prevesti, ili kakvog poznanika da moze ? Pitam, jer bih mogao stupiti u kontakt sa zenom koja u Njemackoj radi kao prevodilac nase literature, a studirala je nase jezike, i zajedno je sa nasim covjekom. Pa ako nam je u interesu...

O tom potom, Morski. Haj da prvo dovrsimo ovo izdanje na nasim, maternjim jezicima. Smile
U medjuvremenu, ako ti nije tesko, raspitaj se koliko bi nas prevodjenje moglo kostati.
Jes da nije sve u parama... al' ipak... Cool
Pa ako nam je u interesu...
Na vrh Go down
shadow




Female Broj komentara : 4
Registration date : 2008-03-09

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 8:13 am

Pridruzujem se cestitkama! Very Happy Very Happy i ujedno narucujem 9 knjiga,od 9 autora. Knjige su za mene i moju porodicu,nece biti preprodane. Wink
Ovih devet knjiga mozete poslati na adresu Jane Doe, nas dvije cemo se dogovoriti kada i kako cu ih preuzeti.
Molim vas da me obavijestite o nacinu uplate.

Mnogo pozdrava,i,kako Zaim kaze,u zdravlju i rahatluku! Very Happy
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 10:55 am

bounce We rock!And roll!
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 12:30 pm

Pocelo je pocelo, masala.
Ova spontana narudzba od shadowa mi predoci, da trebamo jos odrediti prodajnu cijenu knjige, te regulisati naplatu prodaje i raspodjelu dobitka. Wink
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 7:03 pm

Imate moju saglasnost o svemu dok me ne bude od 30.4. do 4.5. Bit ću u Istambulu. Smile

Vas River
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 10:15 am

Ok.Predlazem da promijenimo neke Riverove pjesmeOn se slaze sa svime. Very Happy
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeThu May 01, 2008 7:50 am

Nemoj tako Adina, pokvarit ćeš mu boravak u Stambolu.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeThu May 01, 2008 3:27 pm

River sada sevdalise:"U Stambolu na Bosforu,bolan pasa lezi..." Very Happy a oko njega one trbusne plesacice.Ako drzi tespih u ruci mogu misliti kojim ga brzinom prebira! Very Happy
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeTue Jul 29, 2008 3:44 pm

Pitanje za Samiru.
Da li je ISBN broj jos uvijek aktuelan i da li se bilo sta mijenja u vezi sa ranije navedenim opcijama od strane "Dhira Verlag" a u kontekstu smanjenog broja autora?
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 4:27 am

Naši interni problemi nemaju uticaj na odnos sa izdavačkom kućom Dhira. Vlasnica izdavačke kuće je samo toliko upućena da se radi o grupi B-H autora raseljenika koji pripremaju zbirku pjesama sa temama nade za jednu svijetliju realnost - i to ju je privuklo. Dalje, informirala sam je samo toliko da je kod nekolicine autora došlo do raznih nepredviđenih okolnosti zbog čega će doći do odugovlačenja štampe knjige. To je s razumijevanjem uvaženo, i to je sve. Dakle, što se tiče odnosa sa izdavačem, sve je po starom.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 12:14 pm

Hvala Samira.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeWed Sep 24, 2008 8:58 am

U kontekstu danasnjeg Enesovog e-maila i pitanja u vezi sa ranije donesenom odlukom u vezi ponude izdavacke kuce "Dhira Verlag", kopirat cu raniji, Samirin komentar, uz zaljenje sto je ona trenutno zbog odmora onemogucena dati najkompetentniji odgovor na malo okasnjelo, al' ipak, sasvim legitimno, Enesovo pitanje.

Citat :
Švicarska izdavačka kuća "Dhira Verlag" nudi nam da bude izdavač našoj zbirci, ukoliko uspijemo realizirati naš projekt na osnovu do sada donešenih odluka.
Sve usluge ove izdavačke kuće neće nas dodatno koštati ni jedan cent.
Koje su prednosti i šta dobivamo?
1. ISBN broj
2. katalogizaciju u njemačkoj, švicarskoj i austrijskoj nacionalnoj biblioteci
3. uvođenje knjige u tzv. "Verzeichnis lieferbare Bücher" (spisak isporučivih knjiga), čime će se knjiga moći naručiti u bilo kojoj knjižari u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj.
4. Uvođenje knjige u sortiment, a time i u katalog izdavačke kuće
5. Promocije u Švicarskoj i na štandovima izdavača na int. sajmovima knjiga.

Šta nam je činiti?

Ukoliko svi jednoglasno prihvatimo ponudu ove izdavačke kuće, izdavač će nam dodijeliti ISBN broj. Ovaj broj, te naziv i adresa izdavača treba unijeti u impresum knjige. Dakle, ovaj korak (ako se odluči za ovaj korak), stoji prije štampanja.
Kada se knjiga odštampa, na adresu izdavača treba poslati 100-120 primjeraka. Ove primjerke izdavačka kuća mora imati da: 1. šalje u nacionalne biblioteke za katalogizaciju, 2. književnim kritičarima za predstavljanje knjige u medijima, u cilju promocije, 3. jedan dio u svoj sortimet i za svoju arhivu.


P.S. Ova izdavačka kuća radi dugoročno i sukcesivno na promoviranju bosanske književnosti na njemačkom govornom području, pa pored izdavaštva, bitna djelatnost joj je i prevođenje. Stoga, postoje izgledi da se neke pjesme iz ove zbirke u neko dogledno vrijeme nađu prevedene na njemačkom jeziku, u nekom drugom sastavu. Ali, nemojte otvarati diskusije oko toga, da se ne spotičemo i gubimo vrijeme oko nečeg što nije vezano za naš konkretan projekt, ovo sam samo navela samo kao još jednu, moguću prednost suradnje sa izdavačkom kućom "Dhira Verlag".

Mislim da je u ovom momentu opcija koju nam Sabahudin kao urednik nudi, mnogo povoljnija i kao takva u svjetlu trenutnog razvoja procesa realizacije, sto se mene tice, sasvim prihvatljiva. Ipak, ne mogu zaboraviti psiholoski aspekt i pozitivan/stimulativan efekat koji je svojevremeno imala ponuda izdavacke kuce "Dhira Vrerlag". Gledajuci na duze staze, mislim da je ponuda izdavaca veoma zanimljiva u okviru mogucnosti prezentiranja nase zbirke van prostora BIH. Mozda je upravo iz tog razloga zahtjev izdavaca za isporukom odredjenog broja knjiga i svrsishodan?!

Ehhh sad, imajuci u vidu najavljenje rokove u vezi sa pripremom materijala za stampu, te u vezi sa tim potrebu da se hitro reaguje, kao i Samirino odsustvo, zaista ne znam sta vise reci u ovom momentu. Sto se mene tice, prepustam Sabahudinu da ucini ono sto smatra da je najbolje u interesu zbirke.

Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeWed Sep 24, 2008 9:44 am

Draga Breza,

Podrzavam i tebe unutar nastojanja da rijesimo ovaj problem ali mislim da je o ovome ipak odluka na vasoj strani kao autora i finansijera ovoga projekta.
Ja kao urednik sam osoba koja u ovom slucaju ima, pored estetskog i autorskog dijela (uredjivanje knjige, recenzija) i preuzet tehnicki dio posla (realizacija ISBN coda, priprema stampe) ali na vec pripremljenom terenu koji ste realizirali jos aprila ove godine. Mislim da jeste dobro da to odmah sto prije rijesimo i moze se ovo tvoje gledati i kroz prizmu interesa medjunarodne publike odnosno nase javnosti unutar medjunarodne zajednice jer, ipak, knjiga nije prevedena, ali moze ovo biti inicijacija da to i bude. I tvoj prijedlog se moze uzeti u obzir.
Ja bih moju varijantu ostavio kao rjesenje koje bi bilo samo u slucaju da se ne dogovorimo. Zbog toga predlazem glasanje i demokratsko rjesenje problema. Javite se u roku 48 sati i podrzite ili ne staru varijantu (Sweiz) ISBN coda. Morate svi biti svjesni da u slucaju kada imamo deset autora, tu nema zarade, ali ima troskova. Mnogo vise od onih kada bi svako od vas pojedinacno izdavao knjigu. Trosak jeste davanje tih "silnih" knjiga Svajcarcima, ali je mozda "zdravi" trosak? No, predlazem glasanje.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitimeWed Sep 24, 2008 9:54 am

Ja bih se uzdrzala glasanja iz jednostavnog razloga sto imamo sture informacije po pitanju iz
davcke kuce Dhira Verlag. Nije nigdje navedeno iz kojeg razloga zahtjevaju 100 knjiga i sta ce sa njima uopste uraditi?
A opet sa druge strane...nije li bolje ostaviti tih 100 knjiga i jos dodati ako bude trebalo, Sabahudinu za buducu promociju?...Hm, ne znam Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





ISBN broj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ISBN broj
Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Radionica-
Idi na: