Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 ISBN broj

Go down 
+9
jane doe
Morski pas
River
wolfofgreenforest
Iskra
acirkin
Al Andaluz
Breza
Samira
13 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 24, 2008 12:16 pm

Samira se sa odmora vraca tek 29-g septembra, tako da je bar za mene zaista tesko bez njenog prisustva donijeti ispravan zakljucak ili valjanu odluku? Jedino ona bi mogla dati konkretan odgovor na Enesovo pitanje, koje je, kao sto vec rekoh, sasvim na mjestu, i zaista je steta da se na ovu problematiku nismo osvrnuli jos i prije! Osim usmjenog dogovora sa IK "Dhira Verlag", tj. onoga sto nam je Samira ipredocila u svom komentaru, mi kao autori, nemamo nikakvih konkretnih naznaka o nacinu koristenja trazenog broja kniga, garancija jos i manje. Rolling Eyes

@edit
PS: Nadam se da je iz ovog primjera konacno razumljiva, vise puta naglasavana potreba za aktivnijim pracenjem forumskih tema i sudjelovanje u diskusijama u okviru radnog dijela foruma?!
Vjerujte mi, i samoj sam sebi dojadila, stalno se ponavljajuci. Sad
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 24, 2008 12:51 pm

Nije problem sacekati do 29-og....
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 25, 2008 12:07 pm

Ja sam za staru opciju, jer mislim da je lijepo biti na odredjen nacin predstavljen i u drugim zemljama, a ne samo BiH i halalim mojih 10 knjiga u okviru tih 100.

Ukoliko se svi ucesnici sloze da se ne ide s tom prijasnjom opcijom, slazem se i zahvalan sam i na prijedlogu i rjesenju koje je dao nas vrli urednik.

Srdacno vas

River
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 3:40 pm

Znam da nije mjesto za to i izvinite ali koristim ovu aktuelnu temu za jednu cestitku:

"Draga Nado sretan ti rodendan od srca i da ga proslavis u veselju i dobrom zdravlju.Usput samo da dodam da ti se divim na ulozenom trudu,strpljenju i istrajnosti.Znamo da nije bilo svih nas ne bi bilo ni knjige ali da nije bilo tebe mi bi se davno rastjerali.Jos jednom cestitam i zelim ti sve najbollje. Very Happy
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 3:44 pm

E pa da se pridruzim cestitkama. Sva najljepse i sve sto pozelis da ti se ostvari Smile
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 4:33 pm

Nado, cestitke i od mene, sve najbolje!
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 5:35 pm

Cestitka i od mene!!! Very Happy
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 26, 2008 8:17 pm

Aman ... dje me nadje! Shocked

Hvala vama. Smile
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSat Sep 27, 2008 9:31 pm

Sretan rođendan i svaki novi dan Smile
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 5:48 am

Enesov mail:

Dragi moji saradnici, prijatelji, kolegice i kolege!

Uz duzno postovanje svima i uz precutnu saglasnost sa ranijim odlukama autora (pri donosenju kojih, usput receno, nisam ucestvovao jer sam se nedavno ukljucio u projekat - a nisam bio aktivan ni na forumu te mi je mozda to promaklo) i bez ikakve namjere da stvaram nekakvu "negativnu atmosferu" oko projekta (koji u potpunosti podrzavam), ipak bih molio da mi neko objasni zasto se izdavacu "mora" dostaviti 100 knjiga (ako vec "nista" nije "ulozio" u projekat, ili ja nisam upucen???, osim ISBN broja????) dok autori dobivaju, izgleda, po trideset i pet-sest knjiga (koje ce ih kostati nesto manje od 10 KM po komadu???)
Oprostite, ali meni ova "matematika" nikako nije jasna i molio bih da mi je neko "upuceniji" pojasni (a zamolio bih i da ovo moje, opravdano ili neopravdano???, "zanovijetanje" ne shvatite kao "ubacivanje klipa pod tockove", vec kao ljudsku potrebu da mi se razjasne neke stvari koje ja, mozda-najvjerovatnije, ne razumijem). Usput receno, ja sam izdao tri knjige od kojih cak dvije sopstvenim sredstvima i jednu po ugovoru sa izdavacem i nijedna me nije kostala preko 5-6 KM po komadu (niti je izdavac uzimao sebi jednu petinu tiraza???).

Pozdrav i postovanje svima (uz nadu da ce meni, neupucenom, neko objasniti stvari, a mi, svakako
_________________________________________________________________________

Tvoje pitanje Enesu je sasvim na mjestu i "matematički" argumentirano. Ja bih u određenim okolnostima postavila isto pitanje i tražila opciju u ovom pravcu, da imamo izbor između dvije opcije. ALI MI GA NEMAMO, JER SMO SE VEĆ ODLUČILI. Naravno, mi možemo svoju odluku pobiti i po tom pitanju početi iz početka po nekoj povoljnijoj računici i dovesti u pitanje našu dosljednost i vjerodostojnost. Kuda to vodi, ako se vlastite odluke uvijek pobijaju? Ta boljka je nepotrebno otegla ovaj naš projekt godinu dana i mislim da smo tu boljku konačno preboljeli. Za Dhira Verlag smo se svi jednoglasno odlučili i između ostalih, i ta odluka je dio okvira u kojima djelujemo. Kada si se ti odlučio da nam se priključiš, prihvatio si te okvire rada, pa time i ovu odluku.

A sad, da se detaljnije osvrnem na tvoje pitanje.
"zasto se izdavacu "mora" dostaviti 100 knjiga (ako vec "nista" nije "ulozio" u projekat, ili ja nisam upucen???, osim ISBN broja????) dok autori dobivaju, izgleda, po trideset i pet-sest knjiga (koje ce ih kostati nesto manje od 10 KM po komadu???)"

Dhira Verlag je mlada izdavačka kuća jednim djelom svoje izdavačke djelatnosti orijentirana na promoviranje poslijerante književnosti južnoslavenskih naroda na njemačkom govornom području. Vlasnica izdavačke kuće je literarni prevodilac (bosanski-hrvatski-srpski, francuski, engleski i španski na njemački). Kada sam joj predstavila naš projekt i dostavila nekoliko pjesama (ne želim ovdje navoditi koje i čije pjesme su to bile, tek toliko, kriteriji su jednostavno bili moj izbor na osnovu predpostavke šta bi se njoj dopalo), iskazala je veliko interesovanje za suradnju sa našom grupom. A suradnja znači davati i primati - obostrani interesi. Njen interes je, deset primjeraka knjige po autoru za izdavačku kuću. Koji su njeni motivi da ima 100 kom. naše knjige? Da li je to zaista naš problem??? Sigurno, ne u svrhu neke zloupotrebe. Naši motivi za suradnju s njom su svakako u kontekstu njenog djelovanja kao prevodilac i nastojanja da se, među gore navedenim jezičnim grupama na literarnoj sceni pojavi prvo bosanskohercegovačka literatura, drugo, naša knjiga. Ovaj naš interes (svakako na dugoročne staza) su osim mene prepoznali još osam autora pa i, na moju radost, sam urednik.
Međutim Enese, ako je tvoj interes prvenstveno na momentalnoj računici, tj. broj komada knjiga vs. maraka, ja ću rado, od svoga dijela, izdavačkoj kući dostaviti 20 primjeraka. Jer mi je stalo:
1. da se naš projekt konačno svrši
2. da sačuvam dobre odnose sa vlasnicom izdavačke kuće
3. da istoj ne dostavljam potvrdu o našem, bosanskom mentalitetu koji se između ostalog odlikuje i nesposobnošću timskog rada i konstruktivne, obostrane suradnje. Iz tog razloga je nisam direktno involvirala u procese našeg forumskog rada i odluka (koje su se, nažalost, počesto pobijale).

Dakle, TI imaš dvije opcija, mi više ne.
Pa se izjasni za "računicu" na momentalnoj ili na dugoročnoj osnovi.
Za što se god odlučiš, legitimno je i ispravno i mi ćemo to, ne samo akceptirati, već poštovati. Ako se odlučiš na momentalnoj računici, ja ću, kao što rekoh, dobaciti od svog dijela, jer je prvenstveno meni u interesu da zadržim dobre odnose sa izdavačkom kućom.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 7:06 am

Samira, potpuno te podrzavam. Ali...sto se mene tice nije u pitanju racunica nikakva, naprotiv, samo me interesovalo sta ce se desiti sa tih 100 knjiga i da li je nesto vec planirano sa njima da se uradi. Mislim da kao autori ipak imamo pravo na informaciju zar ne?
Takodje shvatam tvoju situaciju i ako se Enes odluci da zadrzi svojih 10 knjiga koje su trebale da se daju izdavackoj kuci i ja nudim knjige iz svog dijela tako da neces sama trebati nadomjestiti knjige koje fale.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 7:45 am

Šta će se desiti sa 100 knjiga?
Da ti iskreno kažem, ne znam tačno, ali, žena je rekla da ih želi imati u svom asortimanu.
Pa zar to samo po sebi ne kaže dovoljno?
Svakako će ih pokušavati distribuirati.
Dalje, kao što sam već u ranijim postovima navela, jedan dio će biti poslan u nac. biblioteke zemalja njemačkog govornog područja, a jedan dio u slavenski institut univerziteta Cirih!!! Možda će tamo knjiga proći nezapažena, a možda... bom
Sve ovisi o slučaju, načinu kako se prezentira i interesovanju onog ko je tamo odgovoran. Kako god, mislim, slavenski institut je zaista fantastična referenca.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 10:43 am

Prije pola sata pokusah ovdje postaviti svoj komentar na Samirin zadnji upis, ali mi to, nazalost nije uspjelo, zbog problema sa serverom. Pokusah opet, al' nezavisno od rezultata, radi svake sigurnosti, svoj cu komentar poslati svima na uvid i putem e-maila.

Lijepo je da si opet sa nama, Samira. Smile

U kontekstu tvog pojasnjenja u vezi sa vec postignutim dogovorom izmedju nase grupe autora i izdavacke kuce "Dhira Verlag", uglavnom sam suglasna svemu navedenem, uz poseban akcenat na dosljedan i profesionalan odnos prema utvrdjenim odlukama. Svakako da od toga niko ne zeli tek tako odstupiti, uz razumljivu potrebu za dodatnim pojasnjenjem.
I bas zbog toga, u cilju izbjegavanja naknadnih problema, mislim da je ostalo jos par nejasnih detalja koje svakako treba sto prije pojasniti! Naime, zanima me postoji li mogucnost, sto bi bilo pozeljno, od IK "Dhira Verlag" dobiti zvanican dopis o nasem medjusobnom dogovoru, sa konkretnim naznakama u vezi uslova i principa razmjene? U okviru toga, mislim da je jako bitno ustanoviti i naznaciti nosioca postanskih troskova isporuke paketa od 100 primjeraka knjige, ukljucujuci i nezaobilazne troskove carine. Pri ovome, govoreci iskljucivo u svoje ime, mislim da bi bilo fer i korektno da izdavacka kuca "Dhira Verlag" sve te troskove preuzme na sebe, potvrdjujuci svoju obavezu u okviru sadrzaja pismenog dogovora.
S obzirom da se, izmedju ostalog, proces isporuke nalazi u nadljeznosti naseg urednika Sabahudina, mislim da je najednostavnije pojedinosti formalnog dogovora izmedju nase grupe i IK "Dhira Verlag" regulisati na relaciji "urednik - izdavac", direktno ili uz Samirinu, posrednicku pomoc.

PS:Samira mi je poslala pdf dokument sa primjerom prevodilackog rada
gospodje Anite Buti, koji na njenu molbu postavljam i ovdje u jpg. formatu.

ISBN broj - Page 2 Primje11
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 11:52 am

Ova potreba za dodatnim pojašnjenjima je svakako legitimna i posve prihvatljiva. Ja se ovdje svima želim izvinuti zbog ovih propusta, u stvari na meni je bilo da mislim i na te detalje. Ali, u ushićenju o postignutom "uspjehu" svima nama su promakle ove pojedinosti, pa s obzirom da se na to niko nije osvrnuo, i meni je to promaklo. Svakako, gledat ću da što prije stupim u kontakt sa IK Dhira i razjasnim ove pojedinosti, naročito pitanje preuzimanja troškova poštarine i carine (također sam mišljenja da bi to primaoc trebao preuzeti na sebe).
Do tada, strpite se.

A što se tiče ovog primjera prevodilačkog rada, u pitanju je pjesma jednog našeg poznatog pjesnika iz Sarajeva, koju je, pored ostalih prevedenih pjesama, objavio jedan austrijski literarni časopis. Molim vas za razumijevanje što sam diskretna u pogledu o kojem pjesniku i kojem austrijskom časopisu je riječ, jer ovo samovoljno iznosim i ne znam da li su dotični saglasni da ih u ovom kontekstu ovdje navodim. Cilj mi je ovim samo da vam predočim svoja potajna nadanja; da se na ovim stranicama nađe i koja pjesma nekog od nas?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 1:08 pm

Odlicno Samira i velika ti hvala. Drago mi je da smo se razumjeli u potpunosti i ne sumnjam da cemo i ovaj, zajednicki propust, rijesiti na zadovoljavajuci nacin.
Ujedno, zelim se ovdje i javno zahvaliti Sabahudinu na izuzetnom, profesionalnom odnosu i svemu do sada ucinjinom u procesu realizacije, kao i svim autorima na cjelokupnoj podrsci ovom, nasem poduhvatu.
Zahvalnost upucujem, takodjer i recenzentu/knjizevniku Anti Zirdumu, te lektoru Viktoru Dundovicu.

Pozdrav svima.


Breza: komentar modifikovan dana: Sun Sep 28, 2008 5:30 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 2:21 pm

Da, zaista, recenzije su odlične. Samo, šteta što lektor nije lektorisao i recenzije, pa i potkradene štamparske greške u recenzijama izgleda "ostaju, nose se, daruju, pozajmljuju, prepisuju u spomenare, dnevnike i noćnike".
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 3:14 pm

Na samom pocetku bih cestitao nadi rodjendan sa iskrenom zeljom da ih bude jos mnogo...mnogo... Kao urednik podrzavam Samiru i za tu sam opciju jer je moj prijedlog bio samo ako ne..Ali, poslije ovakvog objasnjenja, moj glas je za Samirinu opciju.
A kada je u pitanju lektorisanje recenzija, lektor je obavio i to. Dobili ste u posljednjem E- mailu i lektorisane recenzije. Kao urednik ja sam prepustio lektoru da ispravlja ne samo vase vec i Antine i moje, eventualne, greske u pravopisu.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 5:52 pm

Dragi Sabi, nisam cjepidlaka, zaista nisam, već me samo žulja, da nakon ovolikog našeg i tvoga truda, ovako lijepa knjiga ipak nosi par žuljeva. Kao što rekoh, potkralo se par štamparskih grešaka, a još nije kasno da se na njih obrati pažnja.

“U sjeni tvoje duše/sjedila sam sićušna/I slupala vjetrove na vratima tvog srca./Da si ostavio/ključ u vratima iznutra,/znala bi ih umiriti.” - nije slupala već slušala (u tvojoj recenziji

Semira Bergman-Karabeg

Nije Semira već Samira, nije Bergman već Begman (u Antinoj recenziji)

Naravno, posebnu pažnju sam obratila na onaj dio recenzije koji se odnosi na moj ciklus pjesama, s pretpostavkom da su svi ostali isto učinili za svoj ciklus.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 6:00 pm

Prihvatam korekcije koje ce biti ispravljene...Mea Culpa...Niko nije savrsen. Ispravio sam to sto si trazila a u mojoj recenziji je takodjer ispravljeno Adina umjesto Aldina kao sto je ranije pisalo. I kod Irme je bilo par intervencija. Vidite da nije ni meni lako jer ipak vas je deset a ja jedan. Uh...!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 6:23 am

Hvala svima, posebno uredniku, drago mi je da smo konstruktivni. Smile
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 6:37 am

Jos jednom molba da moj nadimak River ne bude na naslovnoj strani.

Hvala Smile
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 7:01 am

Nece biti. To je vec uradjeno, dragi prijatelju...
Na vrh Go down
Ehoo




Male Broj komentara : 5
Registration date : 2008-08-15

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 7:34 am

Drage kolge i kolegice,

Mislim da me Samira uopste nije razumjela i osjecam potrebu da na ovu diskusiju stavim tacku (a zapoceo sam je jer sam mislio da su pitanja dozvoljena, da postoje "alternative" i da nema "tabu" tema, koje bi dovele do nesporazuma i indirektnog "etiketiranja" onog koji se o njima raspituje)

Prvo, zelim se izvinuti na gnjavazi oko ovoga pitanja koje mi nije bilo jasno (jer, iskreno, nisam citao sve sto je RANIJE dogovoreno na ovom forumu, i prihvatam dio, ali samo dio, "kritike" na svoj racun). Zbog toga sam trazio PUTEM MAIL PREPISKE objasnjenja i uvid u dogovore i "buduce" planove sa izdvacem (u najboljoj namjeri tj da se to sto bolje razjasni i osvijetli sto potvrdjuje i moj mail koji nije postavljen na forumu, te ga ispod ovog obracanja postavljam u cilju pojasnjenja mojih namjera - koje su, po svemu sudeci, pogresno protumacene).


IZ OVE (dolje navedene) RANIJE MAIL PREPISKE SE , valjda, VIDI DA JA NE TRAZIM NIKAKVE KNJIGE, A POGOTOVO NE NEKA IZUZECA, IZMEDJU OSTALIH AUTORA, VEC POJASNJENJA I UVID U KONKRETNE DOGOVORE SA IZDAVACEM (kako bih razbistrio ovu moju zamucenu tintaru i skontao u koju svrhu ide tih 100 knjiga - ko biva nije zgoreg pitati, a valjda covjek ima i pravo da zna). Medjutim, ...???? Ponudjeno mi je 10 knjiga vise nego ostalima!!!???? Hallo!!!! Zasto??? (da li da ...., nije bitno, ne zelim se grijesti u pretpostavkama, ali me muci situacija). Jesam li ja trazio te knjige!!!??? APSOLUTNO NE!!! Nije mi to bilo ni u "crnoj rupi" pameti, i ovakve "ponude" .... nicemu ne doprinose. Evo, po istom principu, i ja nudim jos 10 svojih knjiga izdavacu (dakle, ukupno 20 iz svog dijela "tiraza"), ne iz "kaprica" (a nije mi ni smijesno), nego da bismo se razumjeli, konacno. Jer, draga Samira, ocekivao sam objasnjenje (mozda i kopiju ugovora sa izdavacem i sl), a ne kojekave sitne "nadokande". Ocito je bilo od samog pocetka ovog projekta da autori snose sve troskove (i da smo mi - autori, nazalost, jedini "gubitnici" u lancu) i ja sam dobrovoljno, davno, i pri "zdravoj" pameti PRISTAO da budem na materijalnom gubitku, ALI NE DOZVOLJAVAM NI DA MI SE "NUDI" DA BUDEM I MORALNI GUBITNIK (iako hocu da vjerujem da je Samira imala najbolje namjere).

Zao mi je sto se nismo razumjeli, zato prilazem raniju prepisku s nadom .... u sretnije frekvencije (i izvinjavam se za svoj dio "neporazuma")
Sretno svima, i meni sa vama (i ne zelim vise diskutovati na ovu temu, bez obzira na eventualne reakcije i elaborate o ... nama... takvi smo kakvi smo)

Pozdrav svima
Enes Topalovic


Flagg denne meldingen
Re: Vedr. ISBN BROJ
Onsdag 24. september 2008 13.38
Fra:
"Enes Topalovic" <enestopalovic@yahoo.no>
Vis kontaktinformasjon
Til:
kontakt@neimari.com, a.cirkin@gmail.com, adaselimov@msn.com, badzo@hotmail.com, niho33@hotmail.com, sbegman@bluewin.ch, tanja_al@hotmail.com, mecha@bredband.net, "Irma S." <dust_in_the@hotmail.com>, sabihadzi@yahoo.com

Da jos jednom pojasnim: ne trazim nikakve izmjene u ranije dogovorenim stavkama (koje sam vjerovatno, ne citajuci prepisku na forumu, akseptirao) nego pojasnjenje sta nama (kao grupi autora) konkretno nudi izdavac (Dhira Verlag) za ovih 100 knjiga koje im dajemo kao gotov proizvod (ne vidim da su oni necim podpomogli projekat prije realizacije, - a pitam se sta ce biti i poslije realizacije i na sta su se konkretno obavezali???). Vjerujem da za to ima neko konkretno objasnjenje koje meni nedostaje. Ne bih ovdje "matematicio" o nekoj isplativosti projekta (to nam, vjerujem, nikome nije ni bio CILJ) vec se radi o nekom mom principu tj jednostavno bih zelio da znam konkretno u koje "svrhe" ide ovih 100 knjiga koje idu izdavacu.

Pozdrav svima
Enes

--- Den ons 2008-09-24 skrev Sabahudin Hadzialic <sabihadzi@yahoo.com>:

Fra: Sabahudin Hadzialic <sabihadzi@yahoo.com>
Emne: Re: Vedr. ISBN BROJ
Til: kontakt@neimari.com, a.cirkin@gmail.com, adaselimov@msn.com, badzo@hotmail.com, niho33@hotmail.com, sbegman@bluewin.ch, tanja_al@hotmail.com, mecha@bredband.net, "Irma S." <dust_in_the@hotmail.com>, enestopalovic@yahoo.no
Dato: Onsdag 24. september 2008 10.41

Postovani prijatelji i kolege,

Ovo je vec ranije regulisano tokom vasih rasprava na forumu i zelio bih sada,
kao urednik vase knjige, intervenirati i reci, da, ako se vec mora dati jedan
broj knjiga za izdavaca, imam rjesenje i za tako nesto(slazem se sa Enesovom
konstatacijom oko
cijene i broja knjiga po autoru).
Naime, ako se ne budete mogli dogovoriti (predlazem da ovu diskusiju prenesemo
na forum kod ISBN coda), u tom slucaju ja imam svoj ISBN broj (2004.g. sam dobio
broj i imam jos neiskoristenih osam brojeva jer sam dva vec iskoristio).
To je bez naknade i besplatno jer bi, u tom slucaju pisalo samo da sam ja
izdavac. I ne bi bilo potrebe dostavljati taj broj knjiga odnosno nijednu osim
meni kao uredniku dvije. Razumijem Enesa, ali uvijek moze i mora postojati
rjesenje.

Nemamo mnogo vremena i molim vas da budemo brzi i oko ovog dogovora.

Srdacan pozdrav,
Sabahudin Hadzialic
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 8:20 am

Ja sam u petak ujutro u Fojnici (03.10.2008.g.) sa pdf. knjigom pripremljenom za stampu jer sam vec dogovorio sa njima a treba mi i najmanje tri dana da sve pripremim iz MS WORD-a u QuarkXpress-a i zatim u pdf. format. Jos nisam zavrsio prebacivanje iz MS WORD-a u QXP, ali imacemo blago povecan broj stranica sto mislim da ne bi trebalo znacajno povecati cijenu (mislim da se radi o petnaestak stranica vise), ali i imamo nesto vise novca. Istovremeno vas obavjestavam da do petka ujutro necu moci ni znati koliko je stranica u pitanju tacno. Javim vam se, akobogda, u petak uvece E-mailom iz Sarajeva.

A vi sada mozete diskutovati i dogovarati se , no, ja cu priloziti broj iz Sweiz jer je vecina za tako nesto, koliko vidim. Ovo je samo dobra skola bila za ubuduce da se unaprijed sve dogovori. Vjerujte mi, kao vas urednik i knjizevnik koji je proslavio 2004.g., dvadeset i pet godina pisane rijeci, podvlacim i naglasavam da do sada nisam imao susret sa ovako kvalitetnom, pitkom, jasnom, nadahnutom i iskrenom knjigom kao sto je vasa.

Kome god sam pokazao vase pjesme od mojih kolega, primijetio sam dozu zdrave zavisti (ne sujetne) na ime njihovog neučešća u ovom projektu. Ovo će "shakin' all around" pjesnicko nebo BH, a nadam se i sire. Pomocu vam od srca da, i poslije izlaska ove knjige sve uradimo da i promocija (e) uspije (u) kako treba.

Kada je moj kolega i prijatelj Mirsad Becirbasic iz Izdavacke kuce "Sahinpasic" (radi tamo kao urednik) procitao samo jednom (dakle, bez iscitavanja) odmah je rekao da zeli da njegova Izdavacka kuca bude sastavni dio buducih projekata ekipe koja je radila ovu knjigu. Odmah sam mu kazao da cemo ga kontaktirati po izlasku knjige da nam omoguci kontakt sa nadleznim ljudima koji vode organizaciju Zimskog sajma knjige u decembru jer je "Sahinpasic" glavni iako Udruzenje izdavaca ima ucesce u tome. Pristao nam je pomoci.

Elem, i ako ne budete zeljeli da i ja budem sastavni dio vaseg tima u buducim knjigama (ne salim se...vi ste kvalitet par exellance a knjizevnici veoma rijetko daju komplimente, osim ako nemaju licnog interesa), projekti ovakve vrste imaju buducnosti.

Ipak, ja sam i dalje tu da vam budem od pomoci.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 29, 2008 2:26 pm

Ne znam sta reci na sve ove ugodne, Sabahudinove vijesti osim, zahvaliti mu se jos jednom na svemu?!

Dodje mi na momenat da samu sebe ustinem, mada sumnjam da bi i to pomoglo povremenoj utrnulosti mog, kompletnog bica. Jer, nakon skoro godinu dana deveranja i sizifovskog nastojanja dokazati pojedinim, usijanim glavama znacaj i vrijednost poduhvata u cjelini, ispostavilo se u vise primjera da su znacaj projekta i vrijednost nase zbirke, prije spoznali "drugi" sa strane, no neki od direktnih sudionicka u njenoj realizaciji. Sad
"Al' opet, ko zna zasto je i to dobro?" Rolling Eyes
Ako nista drugo, kroz cjelokupni proces, mogla se nauciti velika lekcija iz mnogih segmenata ovovremenskog zivota, obogacujuci ga novim saznanjima i susretima sa novim, dobre rijeci, vrijednim, ljudima. Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





ISBN broj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISBN broj   ISBN broj - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ISBN broj
Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Radionica-
Idi na: