Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Recenzije

Go down 
+5
River
wolfofgreenforest
acirkin
Al Andaluz
Breza
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 3:59 pm

Zanima me da li je dio sa latinskom izrekom bio neki lapsus ili je tako mislio, jer ima izreka Hannibal ante portas - "Hanibal je pred vratima" dok je Margaritas ante porcos dio izreke "Ne bacajte biserje pred svinje", dok bi "Margaritas ante portas" znacilo valjda "Biserje pred vratima" ?? scratch Suspect
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 9:07 pm

U svom prethodnom komentaru sam naknadno dodala i propratni tekst Hadzialicevog e-maila sa kontakt adresom, tako da vam se svima pruza mugocnost da ga, ako to zelite, licno kontaktirate po svim pitanjima i nedoumicama u kontekstu njegove recenzije.
Ujedno, poslala sam mu e-mail, zahvaljujuci se srdacno u ime svih nas na ulozenom trudu i vremenu, kao i na podrsci nasem projektu, ciju je ideju uspjesno dokucio, spoznajuci je bezgranicnim duhom jednog kosmopolite.

Da nista drugo, i nastranu relativno laskavi pristup svakome od nas i nasem poetskom umijecu, misljenja sam da zbog Sabahudinovog uvodnog teksta, svi bez izuzetka, imamo pravo biti ponosni na svoje sudjelovanje u ovom projektu.
Citat :
Da, odmah sam pomislio, ni ne otvarajući dobijenu E-mail poruku natopljenu sadržajem od preko 150 stranica formata A4 MS WORD-a, kako nada, ipak postoji. Kako se nije istopila u, eto, već dvodekadnom pokušaju da ubiju u nama čovjeka, ženu, dijete…jednom riječju, normalno biće. Aldina, Aleksandra, Arnad, Avdo, Enoh, Irma, Nada, Nihad, Samira i Zaim su to i takvo “normalno biće”.
U ime toga, hvala vam, jer, vrijedi.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 1:22 am

Nafali nas pravo!Jedva nas prepoznah! Laughing
Salim se.Lijepo od njega,ovo su stvarno lijepe rijeci i ja sam zahvalna za trud!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 3:15 am

"I have seen a light!" Martin Luther King Jr.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 7:52 am

Sviđa mi se recenzija. Zaista. Sviđa mi se kako je deset ciklusa (deset autora) uobličio u jednu cjelinu u kojoj je neosjetnim prelazima (samo zarez ili neki veznik, a ne nova rečenica ili novi pasus) predstavio da 10 X 10 različitih izražaja prati jednu misao.

Samo, trebali bi razmisliti kako korigirati štamparske greške u recenziji. Možda da svaki autor podrobno pregleda tekst koji se odnosi na njegov ciklus, jer velik broj grešaka je upravo pri citiranju autora.
Molim, poradimo na ovom.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 9:19 am

To za tiskovne greske sam i ja nesto razmisljao. Mislim da ne mozemo si uzeti pravo da sami korigiramo jednu recenziju. Mislim da je bolje da svako ukaze na gresku koju je uocio pa da se naknadno obratimo recenzentu i zamolimo ili za korekciju ili za dopust da sami korigiramo.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 8:23 pm

Dopada mi se recenzija. Autoru bih ostavio i da je lektorise i autorizira.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 25, 2008 6:09 am

Jako mi se dopada recenzija. Topla, srcem napisana. Hvala gospodinu Sabahudinu Hadzialicu da je procitao nasih stotinu pjesama, napisao recenziju i za najveci kompliment koji se moze dati-dobiti: da smo ljudi!

Hvala.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 25, 2008 8:02 pm

Hvala naravno!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 3:01 am

Ima nekoliko mjesta za zarez koja su ostala nepopunjena, ali ja necu njemu da govorim nista. Pogledace on to valjda opet. Siguran sam da hoce. Ako ne ispravi...njegovo je.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:02 am

@Zaim - na temi "PRELOM I KORICA"
Citat :
Uz navedeno, trebalo bi se izjasniti oko "sudbina" recenzija: da li i u kojem obimu idu u zbirku?

Da li ste da u knjigu ide cijela recenzija ili samo jedan dio sa preporukom za stampu/tisak?! Objavljivanje cijele recenzije bi uvecao obim knjige za cca 10 strana, sto za sobom povlaci i neznatno uvecanje sveukupnih troskova.

U svakom slucaju, ja sam za kompletnu recenziju unutar knjige uz postavljanje zavrsnog dijela teksta na zadnju stranu omota knjige.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:03 am

Meni se dopada da dio recenzije koji je Nada izdvojila na svom prijedlogu za dizajn naslovnice ide na pozadini.
A kompletna recenzija da ide unutar knjige.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 10:08 pm

Deja vu!

Znaci, nema druge do i po ovom pitanju ici na izjasnjavanje putem ankete!
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:40 am

Istog sam mišljenja kao i Iskra.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 12:59 pm

Ja sam se vec izjasnila za cijelu recenziju i ici cu za veciniom po ovom pitanju mada nisam ocarana tekstom.Ima dosta gresaka sto me cudi.Apsolutno mi se ne svida nikakvo pisanje na engleskom jeziku.Definitivno mi je glupa izjava da smo nas desetero makar i simbolicno JEDNO bice.Ne svida mi se ni pominjanje rata i sugestija u smislu: vecina je nenormalna a mi smo eto normalni.Aludira na to da zbog razlicitosti nasih imena( i nacionalnosti) mi dokazujemo da smo u sustini JEDNO bice sto je nepotrebno isticati jer ja se ne osjecam kao JEDNO.Nemojte me pogresno shvatiti ali to su stvari koje su nepotrebne i dodiruju osjetljivost svacije privatnosti.Po meni ocita je upravo RAZLICITOST svih nas i na to je trebao baciti akcenat na pocetku i na kraju.Umjesto izjednacavanja trebao je istaci razlicitosti pjesnika skupljene na jednom mjestu.(izraz "listine poezije" je totalno glup;mislim pejorativom istaci ljepotu poezije je diletantski)Ali kao sto rekoh izjasnila sam se za cijelu recenziju upravo zbog toga sto smo imali malih "problemcica"u zadnje vrijeme i ne bi da se to dogodi opet zbog recenzije koju bi ja nazvala obicni hvalospjev.Ovo sam napisala jer s obzirom da sam dala glas vecini(do sada) a ne mislim tako ne bi bila fer prema sebi da ne kazem moje licno misljenje kojega se nikada nisam ustezala.Znaci idemo dalje za iste pare.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 1:31 pm

Bas fino da se neko usudio reci sta misli!
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 1:44 pm

I meni engleski smeta sto sam rekla Nadi u razgovoru na messu. Ostalo sto Jane pominje, primjetila sam takodje al´ mogu zivjeti s´tim.
Pitanje je sada da li ima smisla poslati covjeku mail sa sugestijama sta da promijeni. Ili...?
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:50 pm

Slažem se da cijele recenzija ide unutar knjige i dio vani, a autora zamoliti da to jos jednom pregleda. I ja ne mislim da smo mi normalni, a da je to izuzetak od vecine koja to nije, pa se mozda moze sugerirati gospodinu Hadzialicu da taj svoj stav malo iznivelise.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 8:21 pm

Iskra (citat):
I meni engleski smeta sto sam rekla Nadi u razgovoru na messu. Ostalo sto Jane pominje, primjetila sam takodje al´ mogu zivjeti s´tim.
Pitanje je sada da li ima smisla poslati covjeku mail sa sugestijama sta da promijeni. Ili...?

Uz sve zamjerke na sadrzaj recenzije, kojima se pridruzujem, mislim da nema smisla od g. Hadzialica zahtjevati izmjenu recenzije i ja ga sigurno po tom pitanju kontaktirati necu.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 8:34 pm

Kao prvo i osnovno, recenziji se nikad ne gleda u zube! Nikad se ne daje recenzija recenzije! Ukoliko ima tiskovni gresaka, to se da ispravit uz suglasnost autora, i nista vise od toga!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 9:12 pm

Recenzija je značajna za: autore, recenzente, izdavače i kataloge, te one ostale (ukoliko ih još ima). Autorima je, prevashodno, značajna iz razloga da se djelo može publicirati. Usto, «godi» im, a i poneka vrata otvari, lijepa riječ, posebno ukoliko je napisana od strane recenzenta od ugleda u polju koje djelo tretira. Recenzentima je značajna kao čin, odnosno kao kvantitet. Kvalitet recenzije je za posebne prilike, za koje recenzenti čuvaju svoje recenzije. Usto, «godi» im ukoliko djelo doživi ne/predviđen uspjeh. Izdavačima i katalozima je značajan isključivo dio preporuke: publicirat, ili ne! Također, izdavačima može «godit» (isplatit se), kako ime autora, tako i ime recenzenta. Onim ostalim, objavljena recenzija može bit pripomoć tokom «konzumiranja» djela i, katkad, preporuka za to.

Dodatno, recenzija može biti i djelo instrumentalizacije, s čim mi imamo poprilično iskustvo. Tad je publiciranje djela u nadležnosti podobnog recenzenta, ali i pod naknadnim aminom vlastodršca.

Ja sam bio decidan: cijela recenzija ne priliči «Pod istim nebom»! (Dio recenzije digresira iz poezije.) Ali, kako je «Pod istim nebom» deseterostruko specifično, pristajem uz većinu (koju, svakako, ne predstavlja niko od nas naposamo). Potom, izmjene sam napravio isključivo s dobrom namjerom prema «Pod istim nebom», što znači i prema recenzentu. Konačno, napravio sam ih potpuno dosljedan vlastitog odnosa prema sebi – pa pošto su recenzirani autori (koji jedino i dijele sudbinu djela, zvanično i nezvanično) – siguran sam da sa «Ne znam» neću ugrozit ni standard više bilo čijeg (primjernog) ponašanja nego što bio ugrožen sa «Deset pjesama»
.
Naravno, kad su u igri zloćudno metastazični standardi ponašanja – sve je u igri! Stoga, formalno je Al Andaluz u pravu. Bez obzira što se «Pod istim nebom» tiče jedino poezije.

Koliko još nazirem, dva su mi izbora: prvi - "Deset pjesama, drugi - "Ne znam"!?
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 8:42 am

Zaime zar ne bi ipak moglo ostati 10 pjesama? U cemu je razlika izmedju "ne znam" i "10 pjesama" ?
Ja nisam za to da se bilo sta mijenja nakon sto je recenzirana zbirka. Osim naravno propusta kad se tice gramatike pravopisa i tipkanja.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:05 am

Breza (citat):
Iskra (citat):
I meni engleski smeta sto sam rekla Nadi u razgovoru na messu. Ostalo sto Jane pominje, primjetila sam takodje al´ mogu zivjeti s´tim.
Pitanje je sada da li ima smisla poslati covjeku mail sa sugestijama sta da promijeni. Ili...?

Uz sve zamjerke na sadrzaj recenzije, kojima se pridruzujem, mislim da nema smisla od g. Hadzialica zahtjevati izmjenu recenzije i ja ga sigurno po tom pitanju kontaktirati necu.

Da, apsolutno nema smisla slati covjeku zamjerke. U svakom slucaju mislim da bi je trebao jos jednom obraditi i popraviti greske, eventualno dodati ili oduzeti sta po vlastitom nahodjenju.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:04 pm

Sto se tice 10 pjesama ili Ne znam, mislim da je autor tog dijela zbirke onaj koji treba da odlući i ne mislim da će recenzentu smetati.

vidimo se ako Bog da na ovom mjestu.

Sretno
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 11:53 am

Odgovor Sabahudina Hadžialića na moju molbu da napravi novu recenziju za novi ciklus mojih pjesama u "Pod istim nebom":

"Poštovani,

Ova, nova, prilagođena recenzija je, u stvari, stara, uobličena. Vaša poezija je veoma similar, kako bi rekli Englezi, bez obzira da li se radi o novijoj ili starijoj verziji. Naravno, to vama ide u korist jer to je samo kvalitetan nastavaka uspostavljenih snoviđenja. Elem, to je nova verzija. Pogledajte odlomke pjesama!

Srdacan pozdrav,
Sabahudin Hadzialic"
Na vrh Go down
Sponsored content





Recenzije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Recenzije   Recenzije - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Recenzije
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Recenzije
» Prijedlozi za lektora i priredjivaca druge recenzije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: