Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Likovno/graficko rjesenje za zbirku

Go down 
+4
River
Al Andaluz
Breza
wolfofgreenforest
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 9:01 pm

Breza je zaokupljena poslovima logistike, ispravljanja rukopisa pristigli joj i drugog. Ne bih ocekivao od zene da radi jos i grafiku. Za Iskru isto znam da ne zna kud udara.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 9:11 pm

Mislio sam na radove koji možda već postoje, ako postoje. Ne mora to biti nešto posebno napravljeno za ovu priliku. Bilo bi lijepo da to bude neko od uključenih ljudi i žena.

Što se tiče zaposlenosti, nažalost ja imam vremena ovdje samo oko 24 sata po bosanskom vremenu jer do tog vremena sam rasprodan.

Ja mogu ponuditi neku fotografiju prirode ili bosanskih mjesta koju sam napravio, ali (ne) znam koliko je to kvalitetno.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 10:31 pm

O grafickom rjesenju sam vec i sama razmisljala i nekoliko pokusaja nacinila. Nazalost, da bi grafika za stampu bila kvalitetna, ona se treba prema mojim, sadasnjim saznanjima uraditi u specijalnim grafickim programima, kao sto su: QuarkXPress ili InDesign!
Ja licno, imam tek malo iskustva sa Photoshopom i nekim drugim grafickim programima, u kojima bih, ako za to budem imala vremena, eventualno mogla naciniti samo prijedloge za omot knjige, odnosno naslovnicu, ali bi to kasnije svakako moralo ici na profesionalnu obradu! Ono sto je nama u svakom slucaju nepohodno je originalna ideja za graficko rjesenje! Mozda nesto jednostavno, al' svakako ne nesto poput zguzvanog lista bijelog papira ili razderanog kartona, sto je, izmedju ostalog bilo u ponudjeno od strane graficara iz Zenice u sta su se neki od autora mogli vec uvjeriti!

Inace, ako vec govorimo o cinjenicama, nije zgoreg napomenuti da je do sada vec i najneupucenijim u ovom projektu postalo jasna cinjenica o povremenoj potrebi Mrganjca za dramatiziranjem i cim mu sta nije po volji, pohodom u rusenje integriteta Brezinog, trazeci dlaku u jajetu pa ma koliko ona vec stara bila! Pri tome Mrganjac u svojoj euforiji zaboravlja cinjenicu da je ton kojim mu se odgovara na provokacije, samo bumerang efekat njegovih sopstvenih izjava koje su do sada vecini dale do znanja na sta je to Mrganjac svojim ucescem u projektu iskljucivo fokusiran. Ili bolje receno, na koga!
Elem... bilo kome pravo il' ne bilo, opet se doticemo motiva za sudjelovanje u ovom projektu... ha ja! Idea

Je li trac ili istina, nije tesko nikada utvrditi.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 12:53 am

Ja nisam vidio nikave radove od pomenutog gospodina.
Necu ja da idem da rovim okolo.
Kad se sve moze i treba reci ovdje, zasto i ti prijedlozi nisu bili javno dostupni, zasto nisu bili ovdje?
Ja ne sumnjam u Brezinu sposobnost da ocijeni valjanost grafickog rada. Sumnja li neko, da i ja znam prepoznati, je li likovno rjesenje odgovarajuce poeziji ovdje sabranoj.
Zar sam bas toliko neuk?
Sve bi bilo u redu, da su radovi postirani, da smo ih svi vidjeli, i da je ispod njih stajalo: Ja, Breza, ne prihvatam da nam p[ocetna stranica izgleda ovako, jer... To je pravo "zajednicko".
Nemoj da bilo ko donosi ocjene po svojoj volji. Jos jednom: nema zbirke bez zajednickih stihova, nema zbirke bez zajednickog novca.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 8:45 am

Zasto bi rovio bilo gdje? Imao si vise no jednom priliku, bas kao i neki drugi sa kojima komuniciram putem MSN-a, da od mene dobijes na uvid graficke prijedloge od momka iz Zenice! Nisi to nikada zatrazio iako sam ti medju prvima saopstila svoj nezadovoljavajuci stav o tematskom izgledu prijedloga.
Postavljanje gr. prijedloga na forum, kosilo bi se sa copyright pravom, na cijoj je zastiti graficar iz Zenice, nedvosmisleno insistirao, ne zeleci da mu se nedovrseni radovi bilo gdje publiciraju, pa tako na na ovom forumu.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 18, 2007 9:02 am

To ja nisam znao, niti razumio.
Na vrh Go down
Sponsored content





Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Likovno/graficko rjesenje za zbirku
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Predgovor za zbirku
» Lektor/korektor i graficko/tehnicka priprema knjige!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: