Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Plan realizacije

Go down 
+7
acirkin
Samira
Tanja
Iskra
Sabi
jane doe
Breza
11 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 4:02 pm

Ma tako ti je to kad ja razmisljam kroz Photoshop opcije.
Za Quark sam jos vodonosa. Embarassed
Al' samo polako, za koju godinu cu do segrta doci. Smile
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 3:45 am

Ruka je kicasta i nepotrebna. Sta je sljedece, baloncici, cjetici i oblacici? Zatvorimo ta vrata, dole ruke!!
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 4:09 am

Nema problema...Nema vise ruke, dobicete gotov prijedlog na uvid prije same stampe. A kada govorimo o kicu, to je sasvim nesto drugo: Baloncici, cvjetici i oblacici! Orwel rece: "Sve zivotinje su jednake, ali su neke jednakije od drugih". E, kao urednik, na ovom mjestu vam javno kazem da je ovo posljednje sto odobravam. Drugim rijecima, cujemo se kada izvrsite uplatu (25.9.2008.g. je rok) i kada zavrsim prelom i pripremu stampe.

I malo vise postovanja prema nekome ko vam zeli pomoci, dragi moj. Uostalom, dobro dobro daje. A ja vam zelim samo dobro, dragi moji. Iz visegodisnjeg, dobrog iskustva.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 10:33 am

Hvala na informaciji da je novac stigao.
Sto se tice ruke...meni nije losa, simpaticno izgleda.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 10:39 am

Hajde sad i ti, malo postovanja ovo ono...kad god covjek nesto predlozi tebi ko licno krivo... Ruka je bila smece i to je to...jos nam je trebalo da utrpamo legendu sa bojama i nijansama za svaki broj i lansiramo knjigu kao "Ne samo obicna zbirka poezije, nego i zabava za one najmanje!", uz naravno paket drvenih bojica.

Naravno da ima postovanje i zahvalnost za sav ulozen trud, daleko od toga, ali to ne znaci da smo (barem ja) spremni biti tretirani ko ovce...i kad smo kod postovanja, ima li tu mjesta postovanju prema autorima i njihovom radu... ?

Citat :
...na ovom mjestu vam javno kazem da je ovo posljednje sto odobravam.

Ti - meni odobravas - sto se tice mojih tekstova ? Cujte gospodine...
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 11:54 am

Sto ljudi, sto cudi... a o ukusima da i ne govorimo. U tom kontekstu nema potrebe za jos jednim "nadmudrivanjem" sa urednikom, Sabahudinom.
Nakon svih do sada isprobanih, neuspjelih opcija, ipak se potvrdilo da nam samo jedan "shef" moze omoguciti uspjesnu i kvalitetnu realizaciju projekta! U ovom slucaju, to je Sabahudin, kojem sam se nazalost, isuvise kasno obratila. Moja greska, nastala, izmedju ostalog iz besmislenog nastojanja da se podsvjesno ugodi zeljama i htijenjima pojedinih, "dobronamjernih" i "elokventnih" dusebriznika. I da nije Sabahudin u pitanju, bio bi neko drugi, ili treci... nebitno! Poenta je u tome, sto bi, u okviru nase grupe, sa bilo kojim "shefom", uvijek bilo pojedinacnih, javnih ili internih, primjedbi i neslaganja sa metodama i stavom urednika. To nazalost, kada je timski rad u pitanju, ne moze dati pozitivnog rezultata. Dokaza kamara iz bilo cijeg iskustva da jesu.
Sabahudin ima svoje metode i ma koliko nam se njegova tvrda linija cinila nepozeljnom, imajmo na umu da je kao takva nepohodna, a pouceni iskustvom od ranije, i sasvim opravdana. Jer, kako ono Morski jednom rece i sam: "Gdje je vise baba, kilava su djeca!"
Ovo narocito naglasavam, uvjerena u Sabahudinovu fleksibilnost kada je u pitanju razmatranje razlicitih pristupa pri iznalazenju najoptimalnijeg rjesenja u okviru aktuelnog procesa realizacije. Tokom medjusobne, svakodnevne, obimne prepiske i povremene, telefonske razgovore, imam priliku se uvjeriti u njegovu stoprocentnu posvjecenost dobrobiti ovog projekta i izuzetno postovanje prema svakom autoru, pojedinacno.
Zato, molim vas, jos jednom, ophodimo se jedni prema drugima sa vise uvazavanja imajuci pri tome ipak na umu da je uloga urednika u nasem i bilo kom, drugom poduhvatu od izuzetnog znacaja i u krajnjem slucaju, presudna za uspjesnu realizaciju knjige.

I da ne zaboravim, veoma je bitno konacno shvatiti nadljeznosti i ovlascenja urednika jedne knjige. Mozda grijesim i neka me isprave oni koji su vec imali iskustva pri objavljivanju svojih knjiga, ali, onoliko, koliko je meni znano, urednik je taj, glavni i odgovorni, koji na kraju "odobrava"!
Od izbora pjesama, kada se radi o zbirci poezije, do izbora grafickog rjesenja za naslovnicu i uredjenja ilustracije knjige, lektora, recenzenta... itd... itd.

Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 1:03 pm

Da sam htjeo da po stranicama budu figurice poslao bih pjesme u Veselu Svesku, i ja kao autor valjda imam pravo da zahtjevam osnovno postivanje mog rada, a to je cisti bijeli papir i objava pjesama u originalnom formatu (osim gram gresaka jelte). E ako je to previse...
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 1:50 pm

Svakako da nije previse, Morski. Samo, zar ne mislis da je se to moglo reci i na drugi nacin, bez podsmijeha i koristenja rijeci tipa "smece"?! Al' da ne bi smo opet otisli u drugu krajnost raspravom o ukusima i nivou komunikacije, medjusobnim pravima i paralelnim obavezama, zamolit cu i tebe i sve ostale da se fokusiramo na sustinu. Sumnjam da je bilo kome, od ovdje prisutnih sudionika, do besmislenih rasprava i ubjedjivanja sta je starije - kokos ili jaje! Deja Vu!
Na dobrom smo putu i sa malo vise dobre volje i odmjerenosti pri reagovanju, uskoro bi smo trebali biti i na cilju.

PS:
Nakon upravo mi pristigle poruke, imam obavezu obavijestiti vas o odluci urednika, Sabahudina Hadzialica, o prestanku njegovog oglasavanja na forumu do zavrsetka pripreme zbirke. U buduce, njegova komunikacija sa autorima pojedinacno ili grupno, vodice se iskljucivo putem e-maila i po potrebi.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 3:24 pm

Nije to podsmijeh...ja tako pricam...karafeke i zonzice...bezze...
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 8:32 pm

Svakom svoj nacin i metod ophodjenja, uz nepobitna prava al' isto tako i nezanemarljive obaveze i odgovornost.
Razliciti jesmo i u tome bi trebala biti ljepota i bogatstvo. Ovo je veliki izazov za sve nas, bez izuzetka i mislim da smo na najboljem putu pokazati da smo ga dorasli.
I kad vec govorimo o obavezama i odgovornosti, moram zamoliti sve autore koji do sada nisu uzvrsili uplatu navedene sume, da to ucine u odredjenom roku. Jer, od urednika sam danas, takodjer dobila obavijest o mogucim posljedicama u slucaju ne ispunjavanja navedenih rokova. Obavijest vam prenosim sa najboljom namjerom i ciljem da se izbjegnu nepotrebne komplikacije. Ujedno, ne zelim da me bilo ko sutra optuzi za prikrivanje informacija.
Elem, prema izjavi koju mi je urednik danas dao u telefonskom razgovoru, u slucaju ne pridrzavanja odredjenog roka za uplatu, osim prolongiranja citavog procesa, moze se racunati i sa uvecanjem iznosa uplate za sve one koji se bez najave ne budu drzali navedenog roka za uplatu. U krajnjem slucaju, ako se ne postigne zadovoljavajuci rezultat, urednik je najavio otkazivanje svake, daljnje suradnje na realizaciji projekta uz naplatu polovine svog honorara i isplatu punog iznosa honorara recenzentu i lektoru. Ostatak sume bi bio vracen svim autorima koji su uplatu izvrsili na vrijeme.

Iskreno se nadam se da do svega ovoga nece doci, te da ce se obaveza i potreba za pridrzavanjem rokova shvatiti na najozbiljniji, moguci nacin.
A ako i dodje, ne daj Boze do svega toga... e onda, blago meni, mislim da ce biti vrijeme zatvoriti ducan i otici na zasluzeni odmor. Ha ja!

Od mene dosta, ispisah se za zivot cijeli.

Pozdrav svima
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 9:21 am

Plan realizacije - Page 4 Neimari



Ova moja banka mi rekla da mogu direktno na BH banku uplatiti, no frx je, kazu.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 12:19 pm

Tack så mycket, Sharkich. Ties gitten knaben. Smile
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 12:50 pm

Mesa i ja smo danas uplatili novac preko WesternUniona. Sabahudina sam obavjestila, ali mi jos nije odgovorio.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 3:13 pm

Ja evo samo da se javnem da NISAM jos uplatila ali da sam odgovorna osoba kad su pare u pitanju pa cu uplatiti do isteka roka.Urednik je bio vise nego jasan sta ce se desiti ako neplatimo ali ako je vec dao rok bome nek se strpi do isteka.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 3:48 pm

Jeees Brezo...schön danke and stuff. A divi mi gej poruke na uplati, al kazu mora na engleskom...pa eto nesto nako zbrzio...


This is Sharkich calling. Boznia end herzegovina...tvelv points
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 6:29 pm

Uplatila sam, sada je vikend, nadam se da ce u ponedjeljak novac otici.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 22, 2008 3:16 pm

Uplatila sam danas preko Western Union-a!Uredniku sam poslala e-mail u kome je broj koji mora pokazati da bi digao pare.Molim da mi potvdi da je primio pare.
Na vrh Go down
Sponsored content





Plan realizacije - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Plan realizacije
Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Radionica-
Idi na: