Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Plan realizacije

Go down 
+7
acirkin
Samira
Tanja
Iskra
Sabi
jane doe
Breza
11 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 09, 2008 9:09 pm

Do kad je rok za promjenu pjesme(-ama) u zbirci il je to vec zapakovano ? Ja bi se rado usliko onako fin i radostan, al sam mrzak i tmuran ko osoba...ne znam ocel mi uspjet
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 4:39 am

Za Morskog psa:

Pjesme su vec kod lektora na obradjivanju (gore navedeno) tako da je to zavrsen odabir pjesama.

A sto se tice fotorafisanja, troje mi je ve c dostavilo fotke: Nada, Imra i Samira i bilo bi dobro da i ostali to urade do 20.9.2008.g.

INFORMACIJA ZA SVE:

Sa našom pripremom matrijala za stampu (kada ja sve kao urednik zavrsim u pdf. formatu a na ime obrade u Corel-u, Quark-u ili Photoshop-u, zavisno od oblika obrade) dobili smo sljedece ponude unutar 48 sati kako sam i naveo gore.

1. Ponuda PLANJAX-a iz Tesnja je po primjerku 5,31 KM sa PDV-om (to je VAT) što iznosi 2.655,00 KM. Nemamo ponudu za slucaj 10 kolornih stranica u knjiznom bloku (vase slike) ali pretpostavljam kolika bi to cijena bila kada poredimo sa Fojnicom. Zaista neki privatnici misle da su ljudi koji raspolazu novcem za stampanje knjige "levati" jer im je stalo pod svaku cijenu stampati. E, necemo tako Dino, kako veli Campo u "Sjecas se Dolly Bel".

2. Ponuda Štamparije FOJNICA je po primjerku 2,90 KM sa PDV-om (to je VAT) što iznosi 1.450,00 KM. U slucaju da imamo 10 kolornih stranica u knjiznom bloku, ponuda je 30 % veca i iznosi 1,885.00 KM. Moj prijedlog je da idemo sa crno-bijelim fotografijama unutar knjiznog bloka jer estetski ce knjiga biti urednija i izbjeci cemo prigovore da je "kicasto" ako ubacimo fotke u boji. No, na vama je da odlucite. Ovdje se radi o finansijskoj intervenciji i treba mi vasa odluka.

3. Ponuda BEMUST-a iz Hrasnice još nije stigla ali sam uvjeren da ne može biti jeftinija od Fojnice.

Elem, ponuda je sada vec jeftinija od one koju ste imali ranije (razlika u novcu ce dobro doci za manipulativne troskove- moj odlazak do stamparije- Sarajevo _ Fojnica je 40 KM (40 x 4 puta) u dva navrata- na predaju CD-a sa pripremom i odlazak automobilom po knjige). Ostatak novca (ovo je bilo za gorivo koje nece preci 30 KM za oba odlaska) cemo ostaviti za eventualne potrebe promocije u BiH. Opcija placanja za Fojnicu je trideset dana i uklapa se u moj plan realizacije.

Kada je u pitanju dostava knjige postom ja sam pri opciji da se knjige preuzimaju ovdje jer sam siguran da svako od vas ima nekog rodjaka ko ce sada ili u roku od 2-3 mjeseca biti u direktnom kontaktu sa vama. Postarina je strahovito skupa a tu je i pitanje carine. Naime, ja sam 2001.g. u Francusku na promociju moje knjige na francuskom jeziku jedva uspio prosvercovati svojih 30 bosanskih knjiga na granici (poslije 30 minutnog uvjeravanja carinika) jer i na to se, kao na sva djela, placa odredjena vrsta carine. Akamoli za 100 knjiga, npr.

No, odluka je na vama i ja cu je postovati.

p.s. MOLIM VAS PONOVO DA POSTUJETE SVE ROKOVE KOJE SAM DAO I NAVEO GORE...

Pozz
Sabi
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 8:25 am

Citat :
2. Ponuda Štamparije FOJNICA je
po primjerku 2,90 KM sa PDV-om (to je VAT) što iznosi 1.450,00 KM. U
slucaju da imamo 10 kolornih stranica u knjiznom bloku, ponuda je 30 %
veca i iznosi 1,885.00 KM. Moj prijedlog je da idemo sa crno-bijelim
fotografijama unutar knjiznog bloka jer estetski ce knjiga biti
urednija i izbjeci cemo prigovore da je "kicasto" ako ubacimo fotke u
boji. No, na vama je da odlucite. Ovdje se radi o finansijskoj
intervenciji i treba mi vasa odluka.

Crno bijela verzija fotografije i Fojnica kao stamparija mi djeluje kao najoptimalnije rjesenje.
Zahvaljujem se nasem uredniku, Sabahudinu uz veliko ZA jednostavnoj i pragmaticnoj opciji.
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 9:54 am

Ja sam za crno-bijele fotografije. Stvarno, kad bolje razmislim, ispalo bi kicasto sa fotogrfijama u boji.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 12:27 pm

Jos nesto kao INFO za sve...Ovoga popodneva mi je stigla i ponuda od BEMUST-a (preko vikenda cu postaviti sve ponude online jer ja sam tokom sedmice u Sarajevu a u Bugojnu mi je skener...) i samo vas obavjestavam da je njihova cijena sa PDV-om 4,996 KM...Zaista je zapanjujuce dobra cijena iz stamparije Fojnica (by the way E-mail im ne radi nekoliko dana pa smo sve rijesavali fax-om)...Elem, idemo sa Fojnicom i, kako izgleda, crno-bijela, najpovoljnija varijanta knjiznog bloka.

Pozz
Sabi
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 12:45 pm

Moj izbor;
Fojnica
fotografije crno-bijele (pa i ljepše izgledaju)

A to sa isporukom, ja nemam nikoga u BiH, bit će problematično, ali, potrudit ću se za neku soluciju.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 1:04 pm

Draga Samira,

O isporuci cemo kada dodje vrijeme...Step by step...
To je bilo samo kao naznaka...No, i najduzi put pocinje prvim korakom...
A mi smo ih vec napravili mnogo.

Pozz
Sabi
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 1:34 pm

Zaboravih napisati da sam i ja za Fojnicu.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 2:33 pm

Evo da vidite i ove dvije druge ponude (BEMUST- Hrasnica I PLANJAX- Tesanj) da vidite kako izgleda "porez na budale" a preko vikenda postavljam i onu koja je 1/2 jeftinija (2,90 KM sa PDV-om iz Fojnice).

p.s. da ne uzimam previse prostora, pogledajte na linku

Pozz
Sabi

https://i.servimg.com/u/f36/12/96/18/54/planja11.jpg

https://i.servimg.com/u/f36/12/96/18/54/ponuda12.jpg

https://i.servimg.com/u/f36/12/96/18/54/ponuda13.jpg
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 4:34 pm

Razmisljam glasno... ne zamjerite. scratch

Kod mene popodne vec, a ja od jutros razmisljam o ovom, aktuelnom predracunu iz Fojnice i razlici u cijeni u odnosu na info i cijenu koji sam dobila iz "dobro obavjestenog izvora" prije nesto vise od sedam dana! Shocked
Bruka! Crying or Very sad
Ama... pitam se, u sta li godine svoje sabrah?!
Bit ce da mi je vakat prestati se cuditi kojecemu... Ha ja. Rolling Eyes
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 5:41 pm

Fojnica- crno bijele fotografije.


Sandra je u bolnici i ne zna se kada ce izaci. U slucaju da ne izadje do 19og septembra ja cu uplatiti za nju tako da ne bi bilo istupanja iz zakazanih rokova.

ps 1: Ja sam Irma, ne Imra Very Happy

ps 2: Kad se ocekuje da bi knjiga trebala biti gotova? Obzirom da planiram dolaziti u domovinu nam, tamo negdje u decembru...ne bi bilo lose da prosvercujem koji primjerak za regala. Very Happy
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 10, 2008 9:47 pm

Breza (citat):
a ja od jutros razmisljam o ovom, aktuelnom predracunu iz Fojnice i razlici u cijeni u odnosu na info i cijenu koji sam dobila iz "dobro obavjestenog izvora" prije nesto vise od sedam dana! Shocked


Znas kako kazu tamo za Maroko & co...najbolje je raditi posao za vrijeme ramazana...svi se boje lagati...mora da si dobila info prije pocetka septembra... Wink
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 3:55 am

Draga Irma,

Jednostavno je slovo pobjeglo i doslo je do permutacije u rijeci. Oprosti...

Knjiga bi trebala ugledati svjetlo dana izmedju 20.10 i 30.10.2008.g. ali nemojte zaboraviti da obitavamo u zemlji organi(zirane)zovane anarhije...Bosni i Hercegovini

I jos nesto...Za svaki slucaj jer jos uvijek nisam siguran, kao urednik, da li cu dobiti u Quarku ili Corelu naslovnicu koju smo vidjeli ranije...Ovo je moj prijedlog u slucaju da ne dodje na vrijeme...Code na dnu omota je probni i on se unosi u stampariji...

Plan realizacije - Page 2 Naslov12

p.s. Sandra & Irma: Drago mi je vidjeti bratstvo i slogu ako vec nema vise bratstva i jedinstva (sic!)

p.s.2. Molim vas da me obavjestite E-mailom na sabihadzi@yahoo.com o bilo kojoj obavljenoj uplati (banka /ili Western union)


Pozz
Sabi
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 10:39 am

Ne zamjeram ali eto nek´ se zna Smile
Sto se tice uplate...na mom racunu prikazuje da je uplata prosla, znaci da bi se kod Vas trebala pojaviti najkasnije do utorka.
Svidja mi se Sabahudinov prijedlog cak i vise nego onaj za koji smo izglasali pod uslovom da sva slova budu crna, ovako mi je malo previse nakiceno. Manje je vise... Smile
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 10:57 am

Nemoj da mi niko zamjeri ali moram reci moje utiske do sada.Veoma mi se svida efikasnost kojom posao odmice,odlucnost koju je Sabi nametnuo.Postoji par stvari koji mi se ne svidaju a to su:ubacivanje engleskog jezika u tekst na naslovnici (uopste ubacivanje stranog jezika bilo kojeg),ne svida mi se da jedan od autora koristi pseudonim (ali valjda ima pravo na to,meni se samo ne svida jer odskace od ostalih autora),recenica,citat na vrhu "Strah blijedi kad se suocimo sa cinjenicama" F.T. zato sto ne vidim smisao u samoj izjavi i ne vidim konekciju sa naslovom zbirke a ni sa pjesmama u njoj.Znaci ovo su samo moji utisci i nemojte ih shvatiti pogresno,nije mi namjera opstrukcija.
Nadam se i da cemo,nakon obavljenog lektorskog posla a prije konacne stampe dobiti na uvid nase radove i imati pravo i sansu oglasiti se i sloziti sa svim konacno.
Ponavljam nije mi namjera kociti rad ali istovremeno nije mi namjera ni cutati ako mi se nesto ne svida mada to sto se meni ne svida ne znaci da se mora i promijeniti.
Pozdrav."I have dream".M.Luter King Very Happy
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 11:34 am

Draga Jane Doe,

Ako cete svi biti urednici knjige, u tom slucaju ja vam ne trebam kao urednik. Ovo sve na naslovnici je samo copy paste sa ranije naslovnice. Nisam ja birao odlomak iz moje recenzije...Vis te to kao tim ucinili time sto ste je vec odobrili! A kada je u pitanju freelance...tim se ponosim za razliku od mnogih u ovoj zemlji koji igraju za razlicite stranke. Na srecu, nikada nisam bio clan niti jedne a necu, nadam se, nikada biti u prilici ni da budem, mada sam nekoliko puta vec gubio posao zbog toga. Ako bi stavili SLOBODANl, mogli bi se pitati: OD CEGA?..No, ovo je moj potpis...Jer freelance znaci mnogo vise od rijeci SLOBODAN. Da zakljucim, mogu sva slova biti crna na naslovnici a ovo je bio samo prijedlog. Elem, kada vam budem slao kompletnu knjigu na "zavrsnu rijec" to ce biti na uvid a ne na odobrenje jer ste vi meni dostavili vase stihove unutar pjesnickih oblika kojima se divim, zaista. Urednik se slozio sa ubacivanjem pseudonima i najmanje je vazno sta neko drugi misli, zar ne?

Kada je u pitanju citat F.K., moram vam reci da je ovo za mene zaista "niski udarac" jer, uz duzno postovanje, pogledajte ko je SABAHUDIN HADZIALIC..Ipak, kada pisem, a iza sebe imam mnostvo uredjenih knjiga, recenzija kojih se ne zna broj. I kada stavim kao citat cijenjenog gospodina, u tom slucaju imam razloga za to. I nemam namjeru vec prihvacenu recenziju mijenjati, osim ako je prije niste procitali, u sto sumnjam. Elem, lektor (vrhunski prof. knjizevnosti) i jos jedan recenzent (jos jedan Clan drustva pisaca BiH) se moraju platiti uz molbu da mi taj iznos i dostavite. A ako nastavite, ovako, mozda bi bilo bolje da vi uredjujete knjigu. Sjetite se one stare: "Tamo gdje je mnogo baba, kilava su djeca..."

p.s. ovo smatram zavrsenim razgovorom i nemam namjeru to nastavljati. Molim vas sve, kao urednik, da se drzite rokova ako zelite da ovo privedemo do kraja. Ovo sam preuzeo ne znajuci nikoga (osim vasih pjesama, naravno) osim Nade i zbog nje sam prihvatio posao urednika. Ako ne zelite, samo recite i nastavicete bez mene. Zao mi je ako sam grub ali se mora znati "ko vodu vari a ko vodu hladi" kada je uredjivanje knjige u pitanju.

Pozz
Sabi
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 12:08 pm

Rekla sam da nemam namjeru da kocim ista niti sam ocekivala objasnjenje.Isto je i meni zao ako sam gruba ali nemam obicaj klimati glavom ako ne odobravam nesto.Isto tako uz duzno postovanje ostajem pri svome misljenju.
Ja sam i svoj prvi komentar smatrala zavrsnim razgovorom i nisam imala namjeru raspravljati.I mi smo tebe prihvatili ne znajuci te i zbog Nade.Ako kazemo svoje misljenje ne znaci da nesto ne prihvatamo.
p.s. I jesi veoma si grub gos.Hadzialicu.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 12:22 pm

Draga Jane Doe,

Oprostite na grubosti, draga damo, ali ako biti "grub" znaci zeljeti da posao bude uradjen kako treba, onda jesam grub.

Idemo dalje...

Pozz
Sabi
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 3:18 pm

Mogla sam i misliti... ha ja! Rolling Eyes
Hercegovci! Smile

Salu na stranu, tek, ja bih zamolila Sabahudina, da Adinine primjedbe ne uzima za zlo, jer, sigurna sam da je ona zadnja osoba koja bi na bilo koji nacin ometala realizaciju naseg poduhvata. Naprotiv. I bez namjere da joj budem "drveni advokat", uzimam njene primjedbe kao njen nacin neposredne i iskrene komunikacije pri iznosenju svog misljenja u pogledu stvari koje joj nisu sasvim po volji. Istina, ponekad bez pardona... al' hm... hercegovka je to... rekoh vec! Smile

Elem, problem sa razumijevanjem uloge glavnog urednika, je star koliko i sam poduhvat. U to smo se svi uvjerili u samom pocetku, kao i u neefikasnost dosadasnjih metoda u procesu realizacije, kada je interes zbirke trpio zbog nemogucnosti da se interes pojedinaca uskladi sa interesom/ukusom/potrebom i prioritetima vecine. Zato i postoje urednici i pravilo u izdavackoj djelatnosti - urednikova je zadnja i fertik, bilo nam potaman il' ne!
Sumnjam da je u ovom procesu, bilo kome od nas bas sve potaman, al' isto tako, vjerujem da uz dobru volju i medjusobno uvazavanje mozemo razumjeti potrebu za cvrstom i efikasnom, urednickom rukom.

Sabahudina bih zamolila da ne sumnja u generalnu podrsku i povjerenje u njegove kompetencije, bez obzira na sve, subjektivne primjedbe ili pitanja od strane autora. Bilo bi zaista cudo da ih nema medju nama, visebrojnim.

I da... svakako idemo dalje. Smile

Pozdrav svima
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 4:09 pm

Naravno...Idemo dalje...i...fertik.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 6:26 pm

I ja sam za crno-bijele slike.
Na vrh Go down
Mesa
-
-



Broj komentara : 16
Registration date : 2008-08-17

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 7:28 pm

[quote="Breza"]Mogla sam i misliti... ha ja! Rolling Eyes
Hercegovci! Smile

Dobro se ismijah na ovu o hercegovcima. Dobro, dobro draga Breza, pise to moj hipotalamus, pise, pise...hahaha...
Sa zakasnjenjem a nadam se sa uvazenjem, pozdravljam naseg dragog Sabahudina, bliskom nasem postanju.

Vasseljen
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 11, 2008 8:13 pm

Ama, rok za zdravice i pozdravljanje davno istek'o!
Hvatajmo se za ove, tekuce... Suspect

I koji je sad pa taj "hipota..."?
Jel' i on na 'ercegovackom kamenu ponik'o? pirat
Gluho bilo, sta vas je! affraid
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 4:20 am

Hajde da se malo nasmijemo na ovu o Hercegovcima: Na jednom portalu (by the way-tretira se kao srpski, mada licno mrzim te odurne podjele) postavljaju pitanje ko je napisao Eminu (portal: http://www.znanje.org/lektire/i25/09/05iv09081531lekt/kviz/1.htm) :

18.Ko je napisao "Emina"?

a. Sabahudin Hadžialić
b. Aleksa Šantić
c. Petar Pajić

Prva dvojica jesu iz Mostara. Za treceg ne znam.

Zaista, ko je napisa....?
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 6:41 am

Ja nemam nikakvih primjedbi iako sam iz Hercegovine cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Plan realizacije - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Plan realizacije
Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Radionica-
Idi na: