Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Budzet

Go down 
+3
Samira
Morski pas
Breza
7 posters

Odlucimo se za realan budzet
- 1300EUR
Budzet Vote_lcap13%Budzet Vote_rcap
 13% [ 1 ]
- 1500EUR
Budzet Vote_lcap87%Budzet Vote_rcap
 87% [ 7 ]
Ukupno glasova : 8
 
Poll closed

AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 8:49 am

Na prijedlog Morskog, postavljam anketu o utvrdjivanju realnog budzeta za cjelokupnu realizaciju zbirke, sa dvije opcije: 1300EUR i 1500EUR!
Anketa ce biti otvorena dva (2) dana, zakljucno sa nedeljom, 17-ti februar/08. Molim autore da potvrde svoje ucesce u anketi.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 8:56 am

Kako je do sad izgledalo, trosak najvjerovatnije nece preci 1500e, ali u slucaju ako se predje preko tog iznosa, razliku doplacujemo svi podjednako

glasao
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 9:34 am

Glasala.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 11:42 am

Glasala
Na vrh Go down
Gost
Gost




Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 3:20 pm

Sta se dobija jednim, sta drugim. Sto idete ovako naslijepo.
Ne znam sta imam pod 1300, sta pod 1500
Necu dati ni centa , Morski, preko necega sta nismo dogovorili.
Nisam jos glasao.
Kad mi se objasni, hocu.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 3:38 pm

Mrganjac (citat):
Sta se dobija jednim, sta drugim. Sto idete ovako naslijepo.
Ne znam sta imam pod 1300, sta pod 1500
Necu dati ni centa , Morski, preko necega sta nismo dogovorili.
Nisam jos glasao.
Kad mi se objasni, hocu.

Anketu sam ja postavila, Mrganjac, a ne Morski, tako da odgovornost za navedene elemente u glasanju, stoji iskljucivo na meni. O dogovoru i odlukama u vezi sa iznosom i raspodjelom budzeta, mozemo razgovarati tek nakon uvida u azurirani predracun/e. Ovdje se iskljucivo odlucuje o iznosu realnog budzeta uz navodjenje cifri koje su sve do danas uglavnom bile u opticaju kao orientacione u okviru sveukupnih, bruto troskova knjige odredjenih teh. elemenata.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 4:06 pm

Ima jedan problemcic, s moje tacke gledista. Ima medju nama onih kojima nijedna cijena nije visoka. Hoce da imaju svoju knjigu, hoce da se dice s tim. Sasvim legalno. U tom smislu nisam ni ja drugaciji.
Ali, ja ne mogu sada da dam toliko novaca.
Ja ne mogu da pratim njihove ambicije. Nije fer uzimati za taoce ostale, da bi snagom svog novcanika dosao/la do cilja: biti pjesnikom.
Meni je neprihvatljivo da rodnjenu pjesmu , da bih je vidio u knjizi placam 6 eura.
Knjiga je sest eura.
Glasao za 130 eura.

(Mislim da je nesta sa knjigom...nepotrebno.
Poslije korica ide jedan list, na kojem su, na drugoj stranici, podaci o stampariji i izdavacu. Slijedi unutarnja naslovna stranica. Na poledjini CIP i katalogizacija. Slijedeca stranica je ime prvog autora i naslov njegovog dijela, eventualno fotos, kratka biografija. Na slijedecoj stranici pocinju njegovi stihovi. Izmedju autorskih dijelobva nema praznih listova. Na kraju knjige Sadrzaj i recenzija.
Ne znam kako stigoste do 150 stranica????
Ovo, ako nije vec bespredmetno vracati se. Ali ako je kostanje po stranici....nimalo bezazleno.)
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 9:32 pm

Mrganjac,

pošto ne pročitaš ono što je već predlagano ili pojašnjavano, pa ne daš svoje primjedbe i prijedloge, naknadnim uključivanjem vraćaš nas unazad. Postoji dokument na forumu, u wordu i PDF-u, gdje se lijepo može vidjeti "kako smo stigli do 150 stranica????". Probaj ga ti, molim te, urediti drugačije.

U zdravlju i rahatluku!


Evo, da ti olakšam posao:

http://cid-305d425bb4b12517.skydrive.live.com/self.aspx/NEIMARI/A-5POKKOMPLET.doc
http://cid-305d425bb4b12517.skydrive.live.com/self.aspx/NEIMARI/POD%20ISTIM%20NEBOM.pdf
Na vrh Go down
Gost
Gost




Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 5:04 am

E pa ja pogledao. I nasao desetak stranica koje nisu trebale biti pokrivene.
5,6 itd. su potpuno prazne.
Zaime, ja u rukama drzim knjigu, frisku, uradjenu. I nemoj mene uciti, poslije 53 godine drzanja knjige u ruci, sta je knjiga.

Da sam ga ja poceo uredjivati, bio bi uredjen kao sto sam i svoju knjigu. Malo previsoko mislite o sebi.

Sta je sa komentarom na prvi dio moga upisa?
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 6:34 am

Mrganjac, vec sam ti napisala odgovor i na drugoj temi pa se ovde samo nadovezujem.
Hajde ti uredi pdf format kako mislis da bi trebalo biti pa nam daj da vidimo. Sto odmah svadjalacki nastup, naravno da nam je u cilju da sto manje svi platimo a da imamo knjigu. I dalje imamo isti cilj svi.

Na prvi tvoj post se nemam sta osvrnuti jer se jednostavno tu ne pronalazim. Ako ko ima, bujrum samo u miroljubivom tonu.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 7:41 am

Ruku na srce, Mrganjac jeste u pravu po pitanju tih 10-tak stranica viska, no i Zaim je pokuasavao objasnit na jednome mjesti zasto je to tako. Ipak bez strucnog preloma koji se tek ima uraditi, sve ove brojke kojima se barata su okvirne. Ja polazim od toga da nakon preloma nece biti vise od 130 strana.
To naravno podrazumjeva da recenzija bude tiskana u manjem i uobicajenom fontu. Da posvete budu ispod biografskih podataka. Raskos nikad nije bila odraz kvaliteta, kvalitet je unutar napisanog!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 10:17 am

Mrganjac,

ponovo me prevodiš, molim te nemoj to ubuduće činiti. Ja sam samo inicirao aktivan i konstruktivan odnos prema onom u čemu smo - za razliku od onog "moje je to i to i drugo me ne zanima". Ne bih radio ni to, da mi nije stalo da se ova zbirka završi, što je postalo krajnje problematično.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 12:35 pm

Ok, da skratimo muke sami sebi :-) Sta je sada sa ovom anketom? Da li je punovazna ili treba postavljati prijedlog za anketu pa cekati podrsku minimalno 4 clana?
Zaime, Eno, Nado a i ostali?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 12:44 pm

Ja sam vec rekao: za mene ona nije valjana! Na upit cu navesti razloge! Kako ce se drugi ponijeti to je njihova stvar.
Ovakvim anketama samo gubimo potrebno vrijeme.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 12:46 pm

Dobro, i sta predlazes? Very Happy
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 1:07 pm

Uvaziti sve razumne opcije iznesene na diskusijama, kao i modalitet na osnovu kojega ce se formirati ova suma. Nije dovoljno donijeti budzet a ne i odlucuti kako se financira. Mozemo donijeti i budzet od 5000 eura ali bez nacina njegovog financiranja, je to mrtvo slovo na papiru.

No da ne bi sad jos i zbog toga odugovlacili predlazem da anketa ipak ostane, i da ona regulira visinu budzeta. A da drugom anketom bude odredjen modalitet popune budzeta! Pa da sve imamo do ponedjeljka!
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 2:09 pm

I ja sam za to da ova anketa ostane i da je punovazna. Ipak se vec izjasnilo 5 ljudi. Nadam se da ce i ostali sto prije pa da predjemo na sljedecu tacku.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 6:53 pm

GLASAH
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 9:22 pm

i ja sam glasao uzgred Smile

obično glasam kad vidim da se moze
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 9:26 pm

River,

dobra ti je ta navika.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 9:38 pm

Trenutni rezultat glasanja je 7:1 u korist budzeta u iznosu od 1.500EUR.

Ovim je anketa okoncana.
Na vrh Go down
Sponsored content





Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Budzet
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Budzet

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Konacne odluke-
Idi na: