Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Budzet

Go down 
+3
Iskra
Al Andaluz
Morski pas
7 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 8:07 am

Posto ne postoji tema, a ni komentar koji sadrzi ovu rijec u "pretrazi", a koliko vidim to je jedno od velikih pitanja koje se nekako nije kristaliziralo u ovom nasem projektu, koji dakako zavisi od nasih ekonomskih mogucnosti, mozda bi trebali to napokon (sto smo trebali od pocetka) rijesiti.


Dakle, koliko je svako od nas spreman uloziti u ovu knjigu ?


Recimo da se radi o sumi od 100-150 eura po osobi, to bi nas budzet ucinilo 1000-1500 eura velikim.
Sve odluke o stamparijama, lektorima, grafici i ostalim stvarima bi onda direktno zavisile od budzeta, npr

1500 eura
-1000 eura stampanje
i onda nam ostaje 500 eura za razlicite ostale troskove, pa sta uspijemo "ugurati" u to...onda ce se i vidjeti koje su ponude povoljne i koliko mozemo ponuditi kome da uradi nesto, da ovo, da ono.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 8:34 am

Citat :
Iskra (sa druge teme)
Moze sto se mene tice. Evo ja sam upravo prebrojala pa bi stanje bilo ovako:


Jane 14

Sandra 14

Morski 14

Mrganjac 15

Eno 11

Irma 14

Nada 11

River 11

Samira 12

Zaim 14



Evo recimo ovako, 10 eura po stranici po autoru + 20 eura po autoru za ekstra troskove bi nas dovelo na tacno 1500 eura, sto je sasvim solidna suma.


: komentar modifikovan dana: Thu Feb 07, 2008 2:56 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 12:56 pm

To si dobro zapazio. Svaki ozbiljan projekat podrazumijeva i budzet. No on nikad nije usaglasen. Nisu usaglasena ni druga bitna pitanja, i onda nije ni cudo da se pojavljuju ogromni problemi.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 4:41 pm

Predlazem temeljni budzet od 100 eura po autoru + individualni nadomjestak (IN)

To bi bilo 100 eura po autoru + IN koji bi ce obracunao po stranici a forumula za izracunavanje citave sume = broj stranica x 10

Dakle ako neko ima 12 stranica njegov udio je 120 eura
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 4:52 pm

U skladu s tim bi budzet iznosio:

Jane 140

Sandra 140

Morski 140

Mrganjac 150

Eno 110

Irma 140

Nada 110

River 110

Samira 120

Zaim 140
_________

Sumarno: 1300 eura ili oko 2600 KM
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 7:32 pm

Meni odgovara.
10 eura po stranici sasvim OK
Na vrh Go down
Gost
Gost




Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeTue Feb 12, 2008 4:05 am

Mrganjac ima deset pjesama , sto je bio prvotni okvir.
U proslom pisanju o broju stranica rekao sam da se skine, izvadi, jedna pjesma koja prelazi na dvije stranice, bilo koja. Potvrdjujem to i sada.
Nemojte me tjerati na nove analize. Ja sam za sve sta je ok.
Dakle, ostaje za mene 260 KM.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeTue Feb 12, 2008 12:09 pm

Ne vidim problema da se ne bi moglo tako postupiti!
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeTue Feb 12, 2008 4:27 pm

Mrganjac, izbaci li se jedna pjesma odstupa se od koncepcije skroz.
U svakom slucaju meni odgovara budzet od 1500 eura u koji ulazi sve po principu " knjiga pod jastuk" Very Happy

Hocemo li anketu da se usvoji budzet ili mozemo i ovde prebrojati glasove kojima odgovara ova suma?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeTue Feb 12, 2008 5:38 pm

Ja sam za!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeTue Feb 12, 2008 11:25 pm

Za sta si Andy? Za budzet ili za anketu?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 9:23 am

Pa za anketu!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 4:19 pm

Morski pas (citat):
Posto ne postoji tema, a ni komentar koji sadrzi ovu rijec u "pretrazi", a koliko vidim to je jedno od velikih pitanja koje se nekako nije kristaliziralo u ovom nasem projektu, koji dakako zavisi od nasih ekonomskih mogucnosti, mozda bi trebali to napokon (sto smo trebali od pocetka) rijesiti.


Dakle, koliko je svako od nas spreman uloziti u ovu knjigu ?


Recimo da se radi o sumi od 100-150 eura po osobi, to bi nas budzet ucinilo 1000-1500 eura velikim.
Sve odluke o stamparijama, lektorima, grafici i ostalim stvarima bi onda direktno zavisile od budzeta, npr

1500 eura
-1000 eura stampanje
i onda nam ostaje 500 eura za razlicite ostale troskove, pa sta uspijemo "ugurati" u to...onda ce se i vidjeti koje su ponude povoljne i koliko mozemo ponuditi kome da uradi nesto, da ovo, da ono.

Nazalost, Morski, zaista smo trebali pitanje budzeta razmatrati na pocetku projekta, odnosno nakon prvih, svima predocenih predracuna.
Al' et' nismo, pa nam sada, k'o generali nakon bitke, valja prebrojavati i stihove i rijeci u njima, kalkulisati stranice, oduzimati... Sad
Ne zamjeri, Morski, otkide se...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 11:37 pm

Pitao sam za kostanje ukupno 7 puta. Kao da me ne citate. Citate, ali odmahnete rukom.
A ja vam kazem: ne bude li cijena koja je pametna, podnosljiva, necu platiti, ne zelim takvu knjigu koja ce mene kostati 10 dolara.
Amin.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 2:38 am

De Mrganjac!Samo tvoji stihovi su neprocjenjivi! Very Happy
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 7:44 am

Mrganjac, koja je to cijena pametna? Smile
Pa sta je sad? Hoce li te ankete?
Hocemo li se pokrenut sa mrtve tacke ?
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 11:24 am

Mrganjac,
ukoliko si je pažljivo pročitao, vrijednost ove zbirke je jedanaesterostruka u odnosu na svakog od nas ponaosob. Ti bi to, barem, trebao uvažavati.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Izjasnjavanje o Budzetu   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 1:04 pm

Zamolio bih suautore da se ovdje izjasne o tome postoji li potreba da se utvrdi okvirni budzet, prema kojeme bi se orjentiralo pri dogovoru o tiskanju knjige. Posto su se neki vec izjasnili o njegovoj potrebi odnosno o netrebanju, da vidimo transparentno na cemu smo. O visini budzeta i nacinu njegovog utvrdjivanja svaki autor ima legitimno pravo dati svoje misljenje. Dovoljno je jedno Da ili Ne, a pozeljna je svaka konstruktivna diskusija na tu temu kako bi proces izdavanja zbirke ubrzali i izbjegli oduglovlacenja.

DA!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 2:52 pm

(2) Dalje, za prijedlog o kojem će se odlučivat glasanjem, predlagač treba osigurat podršku još četiri člana, na način da definiran prijedlog iznese ne forumu i zatraži podršku za njega, u smislu: «Da li ste za ovaj prijedlog?» Ukoliko, u roku od 3 (tri) dana prijedlog dobije 5 (pet) glasaova «DA» (uključujući i glas predlagača), zvanično će se organizirat anketa po tom prijedlogu, u trajanju od 2 (dva) dana nakon što je predlagač predloži.

Al Andaluz,

ja ne mogoh zaključiti da je prijedlog prošao ozvaničenu proceduru. Inače bih se rado uzjasnio.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 3:07 pm

Pa kako ce proci proceduru kad je tek postavljen i nisu prosla tri dana, niti se jos iko stigao izjasniti?!
Ovaj prijedlog ispunjava sve propisano!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 3:38 pm

All Andaluz,

oprosti, molim te, ja pobrkah lončiće.


DA, uz uvjet da ovo izjašnjavanje ne bude uvjet aktivnostima koje su u toku.


: komentar modifikovan dana: Thu Feb 14, 2008 3:44 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 3:42 pm

Ma nema veze Zaime, ljudi smo pa i grijesimo! santa

wolfofgreenforest (citat):

DA, uz uvjet da ovo izjašnjavanje ne bude uvjet aktivnostima koje su u toku.

Ne bi trebalo biti i nije uvjet. Jednom suaotoru rekoh neki dan: Ako ce se tiskat na Sorboni, meni je svejedno, samo zelim znati koliko ce me kostati jer znam koliko mogu dati!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 3:59 pm

Al Andaluz,

cijenu koštanja možemo znati tek nakon što nam budu predstavljene ponude onih koji će nam započeti posao završiti. Šta ukoliko te ponude budu prevazilazile naše individualne, odnosno i zajedničke budžetske "mogućnosti"? Hoće li to značiti da odustajemo od posla?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 5:51 pm

Za sve Andy ima plan, to je dite sa sela, kaurke ga dojile! Kush vise?! geek
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 6:01 pm

Ovo je to sto govorim. Sasvim nepotrebno cekati neke clanove da se oglase da li su za glasanje za budzet! Kako cemo vrsiti ikakve pregovore kad ne znamo koliko para imamo ?

Kaci odmah budzetni prijedlog u ankete i idemo dalje.

recimo, izabrati dva najrealisticnija prijedloga - zavisno od cilja (ako nam je cilj 1500 eura):


1. 10e po piscu = 1000e (cini se premalo)
2. 15e po piscu = 1500e (cini se neravnopravno u odnosu na broj stranica u knjizi)
3. 10e po stranici po piscu = 1300e (ok)
4. 10e po stranici po piscu + 20e po piscu = 1500e (ok)


Ako je/su vodja/e projekta sigurne da nam je potreban budzet od 1300-1500 eura onda nema nikakve sumnje, opcija 3 i 4 se stavljaju na odlucujucu anketu, i to je to.
Na vrh Go down
Sponsored content





Budzet Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Budzet   Budzet Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Budzet
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Budzet

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: