Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Predracun troskova!

Go down 
+5
wolfofgreenforest
River
Samira
acirkin
Breza
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 1:36 pm

Citat :
wolfofgreenforest


Naslov komentara: PONUDA: "BEMUST" i "FOJNICA" Today at 9:29 am

Poštovani,

Prema Vašoj specifikaciji ponuda u prilogu, nadamo se uspješnoj saradnji.

Srdačan pozdrav,

Alisa Ibrulj
Služba komercijale i finansija


BEMUST d.o.o.
Put Famosa 38
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina
Tel: +387 33 475 985
Fax: +387 33 475 999
E-mail: info@bemust.ba
www.bemust.ba

PONUDA ZA ŠTAMPU

Datum: 16.01.2008

Gosp. ZAIM BEŠOVIĆ


Tehnički elementi

Naslov Zbirka poezije
Tiraž 500
Format A-5
Obim 132 strane + korice
Papir KB 80 gr šamoa
Papir korice "meki uvez 300 gr matt, tvrdi uvez 135 gr gloss+ljepenka"
Štampa KB 1/1
Štampa korice 4/0
Uvez "400 kom meki uvez, 100 kom tvrdi uvez"
Plastifikacija korice matt 1/0
Priprema Naručilac u PDF-u
Način plaćanja "50% avans, 50% po isporuci"
Cijena po komadu (KM/kom) 3.500
PDV 17 % (KM/kom) 0.595
Cijena sa PDV-OM (km/KOM) 4.095
Ukupno sa PDV - om (KM) " 2,047.50 "


Opcija ponude: 7 (sedam) dana
Štamparija zadržava pravo promjene cijena ukoliko dođe do promjena cijena repromaterijala

Služba komercijale i finansija


Ovdje je cijena samo za štampanje, bez pripreme. Za razliku od ove gospode, direktor Štamparije u Fojnici, u telefonskom razgovoru rekao je cijenu za kompletan njihov angažman oko pripreme i štampanja zbirke, i ona je 3.20 KM. Ukoliko se usaglasimo, dogovorili smo da ga nazovem i on bi poslao ponudu u pisanoj formi.
_________________


: komentar modifikovan dana: Wed Jan 16, 2008 1:59 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 1:48 pm

Ova cijena iz Fojnice se cini pogodnom.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 1:55 pm

Radi lakseg pregleda i uvida u pojedine teme, premjestila sam Zaimov komentar sa zadnjim informacijama ovdje, uz zahvalnost na svom dosadasnjem zalaganju pri kontaktiranju stamparija.

Sudeci prema podacima koje trenutno imamo, ponuda iz Fojnice je dosta povoljnija od "Bemust-a". Svakako da ne trebamo gubiti na vremenu, vec sto prije kontaktirati direktora stamparije u Fojnici, te od njega dobiti specifikaciju predracuna sa svim uslugama koje su nam od njih potrebne.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 2:30 pm

U isto vrijeme treba kontaktirati izdavacke kuce da bi se rijesilo pitanje distribucije!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 6:39 pm

Ukoiko bi kuća iz Fojnice mogla plasirati određeni dio tiraža, bilo bi lijepo. U svakom slučaju ne može se računati da ćemo biti bestseller, ali ko zna, možda budu doštampavali.

Hvala Zaimu na velikom trudu!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 8:48 pm

Pored stamparije u Fojnici, u toku su kontakti sa stamparijom "Mailgraf" iz Zenice i izdavackom kucom "BosniaArs" iz Tuzle, o cijem ce te ishodu biti obavjesteni cim predracuni i neophodne informacije budu kompletni i dostupni na uvid.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 9:00 pm

Super vijesti!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 3:47 am

Kako razumijevamo da je opcija 7 dana. Uzmi za sedam dana ili je poslije moguca drugacija cijena, ili ?
Koliko je 3,20 KM u $ dolarima?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 9:03 pm

Imajuci u vidu prilicno intenzivna nastojanja da se kroz dosadasnje i tekuce kontakte iznadje sveobuhvatno rjesenje u okviru realizacije naseg projekta, zelim sa vama podijeliti dio svojih razmisljanja i zakljucaka.

Nakon uvida u dosadasnje ponude te razmatranja vrste i cijena usluga od stamparija koje su zadnjih dana kontaktirane, evidentna su izvjesna odstupanja u cijeni kao i u kvalitetu ponudjenih usluga. U toku naredna dv-tri dana, trebali bi smo dobiti potpunije informacije, odnosno predracune od strane vec ranije spomenute stamparije "Bemust", koja je osim prvobitne stamparske ponude nakanadno ponudila mogucnost dodatnih tehnickih usluga, kao i od izdavackog preduzeca "BosniaArs" koje je uglavnom orijentisano samo na izdavacku djelatnost a bez stamparske ponude!
U svakom slucaju, s obzirom da nam je svima stalo do ozbiljnosti projekta i kvaliteta buduce zbirke u svakom pogledu, neznatna razlika kod bruto iznosa predracuna ne bi smjela biti odlucujuci faktor pri donosenju odluke, na ustrb najpovoljnije ponude koja bi izmedju ostalog u sebi trebala sadrzavati i sto kompletniji paket, nama neophodnih usluga. Ujedno, svako odugovlacenje i sitnicarenje bi nas moglo dovesti do jos vecih troskova, sto svakako, nikome od nas ne bi islo u prilog.
Nadam se da shvatate potrebu rjesavanja pojedinacnih i aktuelnih pitanja, korak po korak, bez opterecivanja i razvodnjavanja nasih diskusija pitanjima koja nam, s obzirom da smo samostalni izdavaci, uz najbolju volju i sva nastojanja, trenutno nije moguce rjesavati.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 6:58 pm

Neupitno uvažavajući naš projekt "Pod istim nebom", izložit mi je moja zapažanja, i to u vezi sljedećeg:

(1) Razlika u cijeni, s obzirom da je dijelimo na deset skoro jednakih dijelova, manje je značajna od razlike u kvaliteti finalnog proizvoda uvjetovane cijenom;
(2) U vezi s prethodnim, a ukoliko razlika u cijeni ipak bude opredjeljujući faktor, racionalnije je ne dijeliti i ovako mali tiraž na mehki i tvrdi uvez;
(3) Dislokacija dijelova procesa finalizacije projekta, uz probleme sa organizacijom, uvećava i ukupne troškove projekta;
(4) Ukoliko bih ja bio zadužen za koordinaciju posla i, eventualno, distribuciju, najpovolnija lokacija bila bi: Sarajevo, te Fojnica;
(5) Prema mojim saznanjima, "Bemust" je kvalitetna i zahtjevna štamparija u Sarajevu.

Da parafraziram, kako ne bismo "za zalogaj žrtvovali", recimo: "divokozu", molim navedeno uzmimo u obzir. Usto, stotinu ili dvije stotine KM-i danas je, uistinu, mizerna suma i za pjesnike.


U zdravlju i u rahatluku!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:31 am

Pošto šutimo, znači li to da se ja mogu angažirati na završnim razgovorima sa "BEMUST-om"? Dogovorene detalje predsavit ću u utorak ili srijedu.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:03 am

Ja ne znam po pitanju cega da se izjasnim!
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:49 am

Ni ja ne vidim nigdje jos cijene niti znam po pitanju cega da se izjasnimo.

Da li je Mailgraf stamparija dala predracun troskova?
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 11:43 am

(1) Da li nam je značajniji kvalitet zbirke od neznatne razlike u cijeni pripreme i štampanja iste?
(2) Da li da idemo s jednom - tvrdom, ili mehkom - vrstom uveza, pošto kod malog tiraža dvije vrste uveza uvećavaju cijenu?
(3) Hoću li ja biti taj, koji će koordinirati aktivnosti oko pripreme i štampanja zbirke, te - u vezi s tim - da definiramo najpovoljniju lokaciju štamparije?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 2:42 pm

Predracun od stamparije "Meligraf":

Citat :
Štampa knjige "Pod istim nebom", grupe autora, sa slijedećim
specifikacijama:

- Knjižni blok - papir shamoa, 100-grama
- Korice - kunzdruck 250/300 gr/m2
- Plastifikacija korica - gloss/matt (ovisno o bojama na korici)
- Format A5
- Broj strana - 130 cca
- Uvezivanje - broširano, knjižni blok uvezan na binderu, postupkom vruceg ljepljenja.
- Prelom i tehnička priprema štampe
- Lektorisanje i korektura

Cijena za navedene specifikacije iznosi 1500,00 KM ( 3,00 KM po komadu), bez PDV-a (17%).
Cijena sa PDV-om iznosi 1755,00 KM.

Rok isporuke - 5 dana od dana uplate sredstava.

Rok/način placanja: Unaprijed, na transakcijski račun štamparije, koji ce biti dostavljen nakon dogovora sa naručiocem.

Posebne napomene:

- Politika firme, to jest načina plaćanja unaprijed se vrši kada kupac nije stalni, ili kada kupac nije na teritoriju Bosne i Hercegovine.

Kao sto se iz prilozenog teksta moze vidjeti, "Meligraf" je ponudio stampanje iskljucivo u mekom uvezu, uz dopunsko objasnjenje u privatnom razgovoru, po pitanju estetskih i tehnickih problema kod tvrdog ili kombinovanog uveza, zbog malog obima knjige! Ujedno, za razliku od dosadasnjih ponuda, "Maligraf" trazi uplatu sveukupnog bruto iznosa unaprijed!
Stoga sam misljenja da ponudu stamparije "Maligraf" treba staviti van daljnjeg razmatranja i okrenuti se preostalim opcijama.

Od izdavackog preduzeca "BosniaArs" iz Tuzle, do danas nije pristigao odgovor sa predracunom.

Nakon uvida u sve faktore finalne realizacije i informacije kojima Zaim raspolaze nakon posjete i razgovora sa odgovornim osobama u vec spomenutoj stampariji "Bemust" u Sarajevu, misljenja sam da bi od svih dosadasnjih, iz vise objektivnih razloga, "Bemust" bilo najoptimalnije rjesenje.
Iako je nezahvalno praviti preuranjene kalkulacije, do konacnog predracuna od "Bemusta" za brut iznos sveukupnih troskova, mislim da se moze racunati sa cijenom izmedju cca 2500KM - cca3000KM, u zavisnosti od vrste uveza i konacnog obima knjige, sto je moguce utvrditi tek nakon konacnog tehnickog preloma rukopisa za stampu.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 2:56 pm

wolfofgreenforest (citat):
(1) Da li nam je značajniji kvalitet zbirke od neznatne razlike u cijeni pripreme i štampanja iste?
(2) Da li da idemo s jednom - tvrdom, ili mehkom - vrstom uveza, pošto kod malog tiraža dvije vrste uveza uvećavaju cijenu?
(3) Hoću li ja biti taj, koji će koordinirati aktivnosti oko pripreme i štampanja zbirke, te - u vezi s tim - da definiramo najpovoljniju lokaciju štamparije?
Odgovori:
(1) Kvalitet prije svega!
(2) Odluku o vrsti uveza smo vec ranije, putem ankete donijeli, znaci tvrdi uvez i ja bih da i nadalje ostanemo pri tome.
(3) S obzirom na svo tvoje zalaganje, Zaime, ozbiljnost i odgovoran pristup ideji i realizaciji naseg projekta, od mene licno, imas uz zahvalnost i podrsku za sve buduce akcije oko pripreme i stampanja nase zbirke. Lokacija staparije je svakako bitan faktor, sto ce nadam se, i ostali sudionici u projektu, izmedju ostalog imati na umu.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 7:04 pm

Meni nije problem ako trebamo uplatiti prije tiskanja.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 8:13 pm

Al Andaluz,
Znači ti si za mehki uvez, odnosno za Zenicu?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:28 pm

Bit ce da se neke stvari moraju vise puta naglasiti, pa stoga, jos jednom zelim skrenuti paznju na faktor preuzimanja cjelokupnog tiraza i mogucnost njegovog skladistenja kao i naknadno prepakivanje i odasiljanje paketa na odgovarajuca odredista. Kao sto znate, Zaim je se sam ponudio da taj dio posla odradi, naravno ako mu to bude bilo tehnicki izvodljivo.
Gospodin Bandic je za ovo sto Zaim cini i sto namjerava uciniti, svojevremeno trazio 700KM, odnosno 500KM, nakon naseg razgovora! Razlika je poprilicna, zar ne i to sa vise aspekata?

"Maligraf" nam nudi meki uvez uz cijenu od 1755,00 KM. zahtjevajuci placanje unaprijed. Da nista drugo, meni to jeste i te kakav problem!
O potencijalnoj "macki u vreci" i da ne govorim, pa da je cijena ne znam kako naizgled povoljna! Na sve to dodajem lokaciju stamparije kao problem u realizaciji, koji zahtjeva dodatne troskove.
Fojnica nam nudi stampanje knjige u iznosu od cca 3.20KM po primjerku.
Cijena solidna i prihvatljiva ali, i ovdje, kao i kod stamparije iz Zenice, dodajte dislokaciju kao dodatnu obavezu uz uvecane troskove!

Kvalitet na prvom mjestu! To nam je bio moto od samog pocetka!
Pri ovome ne mislim iskljucivo na kvalitet zbirke, vec na sveukupni kvalitet nasih komunikacija i odnosa prema projektu u cjelini.

Imamo potvrdu iz prve ruke da nam "Bemust" uz neznatnu razliku u cijeni, nudi i kvalitet i profesionalnost. Na to dodajmo eventualnu mogucnost da se knjige nakon izlaska iz stampe prepakiraju odmah na licu mjesta, sto bi Zaimu svakako olaksalo ni malo jednostavan dio velikodusno preuzetih obaveza, te skratilo citav proces, koji se nazalost, iz meni ne sasvim razumljivih razloga bespotrebno odugovlaci!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 8:13 am

Ja ne znam kakvo je prepakiranje u pitanju, no vidim da se na silu nastoji promaknuti opcija slanja knjiga, iako se vec troje ljudi ovdje jasno izrazilo da nije za tu opciju!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 8:38 am

Uz svu dobru volju Eno, ja tebe zaista ne razumijem!
O cemu ti govoris, zaboga? I zasto skreces sa teme?
Vec nekoliko puta napominjemo da je u ovom momentu bitno donijeti odluku o stampariji i u kontekstu toga o lokaciji iste, s obzirom na spremnost Zaima da se kao covjek na licu mjesta pobrine o svim detaljima vezanim za finalnu realizaciju.
Svakako i o slanju knjiga na odgovarajuca odredista, tj. nama kao autorima, bez obzira na prebivaliste.
Distribucija koju ti stalno napominjes je korak o kojem se moze razgovarati tek nakon izlaska knjige iz stampe.
Tvrditi da se na silu nastoji nametnuti slanje knjiga ne odgovara istini, jer knjige, pa taman i samo jedna ili deset primjeraka se ipak moraju auotorima proslijediti!
Tvoja izjava o najmanje troje autora koji ne zele da im se knjige posalju je za mene novost, zato te molim da ovdje javno navedes i imena ostalo dvoje autora koji su tako nesto bilo gdje izjavili.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 8:49 am

Zalosno je zaista, da u ovom, zavrsnom dijelu procesa, malo ko zaista reaguje konkretnim i odlucnim stavom, uzimajuci u obzir sve do sada iznete informacije. Da li je u pitanju indiferentnost ili pomanjkanje entuzijazma, ili mozda nedostatak povjerenja?!

Stoga cu u cilju konkretnog djelovanja postaviti anketu u vezi sa odabirom stamparije. Anketa ce biti otvorena samo jedan dan!
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 9:25 am

Zaime, zahvaljujem se na tvom trudu i angazovanju. Nadam se da ce biti prilike da ti se oduzimo.
Sto se tice odabira stamparije nekako mi je premalo informacija da bi se mogla odluciti. U svakom slucaju sam za kvalitet prvenstveno a onda naravno i za cijenu.
Stamparija Maligraf koja trazi unaprijed novac je neozbiljna prvenstveno i poznavajuci "nasa posla" to nije nimalo pametno uraditi. Moze se desiti da zbirka ne ugleda svjetlo dana. Mada njihova cijena je jako povoljna. Sto se tice njihove ponude za meki povez...predlozeno je tako jer oni misle da za tako "tanku " zbirku estetski ne odgovara tvrdi povez...meni ovo ima i logike ali eto.
Stamparija Bemust je u Sarajevu sto Zaimu olaksava posao i ako je razlika u cijeni a i u kvalitetu neznatna...ne znam o cemu dalje onda trebamo raspravljati.
Dakle, ja sam za Bemust.

Prepakivanje, slanje 50 knjiga distribucija i sve oko toga....
Ja sam izjavila da ne zelim imati 50 knjiga u Svedskoj u podrumu jer ih nemam gdje distribuirati ovde a niti ih planiram imati uskladistene narednih 20 godina. Meni dakle Zaim ne treba slati knjige vec ce ih neko preuzeti u Sarajevu.
Ako pitanje distribucije dolazi nakon stampanja onda trebamo bar okvirno napraviti plan koga kontaktirati i kome se obratiti da se izbjegne slanje 50 knjiga po raznim dijelovima svijeta.
Ili otvoreno reci ko zeli da mu se salju knjige a ko ne pa se prema tome orijentisati kako dalje.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 9:29 am

Breza (citat):
Zalosno je zaista, da u ovom, zavrsnom dijelu procesa, malo ko zaista reaguje konkretnim i odlucnim stavom, uzimajuci u obzir sve do sada iznete informacije. Da li je u pitanju indiferentnost ili pomanjkanje entuzijazma, ili mozda nedostatak povjerenja?!

Stoga cu u cilju konkretnog djelovanja postaviti anketu u vezi sa odabirom stamparije. Anketa ce biti otvorena samo jedan dan!

Mislim da nije u pitanju niti pomankanje entuzijazma, indiferentnosti a ponajmanje nepovjerenja. Stvar je u manjku informacija.
Konkretno bez suvisnog naglabanja izneti ponude svih stamparija, cijena, koja garancija za kvalitet ( sta konkretno se podrazumijeva pod kvalitetom osim mekog ili tvrdog poveza)
Anketa je po mom misljenju jos uvijek nepotrebna jer nemamo cijenu koju zahtijeva Bemust.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 9:51 am

Ovdje je vec ranije predoceni predracun "Bemusta" za kombinovani uvez i to samo za stampanje, bez tehnicke pripreme.
Citat :
wolfofgreenforest
Naslov komentara: PONUDA: "BEMUST" i "FOJNICA" Today at 9:29 am

Poštovani,

Prema Vašoj specifikaciji ponuda u prilogu, nadamo se uspješnoj saradnji.

Srdačan pozdrav,

Alisa Ibrulj
Služba komercijale i finansija


BEMUST d.o.o.
Put Famosa 38
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina
Tel: +387 33 475 985
Fax: +387 33 475 999
E-mail: info@bemust.ba
www.bemust.ba

PONUDA ZA ŠTAMPU

Datum: 16.01.2008

Gosp. ZAIM BEŠOVIĆ


Tehnički elementi

Naslov Zbirka poezije
Tiraž 500
Format A-5
Obim 132 strane + korice
Papir KB 80 gr šamoa
Papir korice "meki uvez 300 gr matt, tvrdi uvez 135 gr gloss+ljepenka"
Štampa KB 1/1
Štampa korice 4/0
Uvez "400 kom meki uvez, 100 kom tvrdi uvez"
Plastifikacija korice matt 1/0
Priprema Naručilac u PDF-u
Način plaćanja "50% avans, 50% po isporuci"
Cijena po komadu (KM/kom) 3.500
PDV 17 % (KM/kom) 0.595
Cijena sa PDV-OM (km/KOM) 4.095
Ukupno sa PDV - om (KM) " 2,047.50 "

Opcija ponude: 7 (sedam) dana
Štamparija zadržava pravo promjene cijena ukoliko dođe do promjena cijena repromaterijala

Služba komercijale i finansija

Ne razumijem, kako nema informacija!

Prema zadnjim informacijama, "Bemust" je naknadno ponudio dodatne usluge za tehnicki prelom, lektorisanje/korektura i graficki dizajn. Cijena dodatnih usluga bi bila 400KM, sto bi dodato na raniji iznos bilo cca 2500KM! Zato sam i navela da bi njihova konacna cijena za kompletni paket mogla biti cca 2500KM - 3000KM, u zavisnosti od vrste uveza i broja stranica knjige, sto se moze ustanoviti tek nakon profesionalnog tehnickog preloma i pripreme za stampu.
Vec neko vrijeme koketiramo sa raznim zahtjevima i svi su oni upuceni na adresu do sada navedenih stamparija uz zahtjev za predracun na osnovu izlozenih tehnickih elemenata buduce knjige. Svako naknadno zahtijevanje novih predracuna sa dopunjenim/izmjenjenim zahtjevima stvara utisak neozbiljnosti i neodgovornosti od strane narucioca.
Mislim zaista da je tog i takvog "igranja" vec svima preko glave.
Meni licno, zasigurno jeste.
Imamo orijentacione cijene sa neznatnim razlikama ukupnog iznosa i svi ti dosadasnji predracuni su vam bili do sada predoceni.
Imamo Zaima kao covjeka za neposredni kontakt sa stamparijom, spremnog da na sebe preuzme veliki i odgovorni dio posla, koji nam svima samo moze olaksati predstojece korake nakon izdavanja knjige.
I sta je problem sada? Oko cega se ovdje vodi diskusija?
Idemo li u zavrsni dio posla ili ne?

PS: Ovdje je oficijelna web stranica "Bemust-a", vec ranije, takodje postavljena, radi uvida u mogucnosti koje stamparija nudi.

http://www.bemust.ba/
Na vrh Go down
Sponsored content





Predracun troskova! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Predracun troskova!
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: