Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Predracun troskova!

Go down 
+5
wolfofgreenforest
River
Samira
acirkin
Breza
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:45 am

Ja zaista ili sam u krivom filmu ili molim da mi se pojasni.

Opet kazem da ne gori pod nogama! Kakva je hica, kao da u Bosni imamo 100% dnevnu inflaciju pa ce troskovi tiskanja poskocit ako danas jasno i glasno ne kazemo DA! Ja ne mogu pod pritiskom odlucivati! Ok, ako je ova tiskara najpovoljnija i bolja, mozemo joj dati zeleno svjetlo da imamo interesa, a konacan udgovor slijedi. Na koncu, oni i zive od tiskanja, i oni valjda imaju interes da im budemo musterije!

Mi jos uvijek nemamo lektora, rukopis je jos u neadekvatnom stanju da ide u tisak. Ja o tiskanju mogu govoriti kad kavalitet rukopisa bude na nivou.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 10:27 am

Zbog neodgodivih obaveza, u dolazeći petak idem na Tjentište i bit ću izvan mogućnosti komuniciranja izvan lokalnog ambijenta poprilici tridesetak dana.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 4:40 pm

Sretan put Zaime a mi ako se ne odlucimo za ove uslove do tada dobro bi bilo da nam ostavis neki kontakt broj sa stamparijom tako da mozemo nastaviti sa radom jer s obzirom da te nece biti tako dugo "show must go on".
Javicu se veceras sa nekim idejama koje bi mogle pomoci daljem radu.
Ja nas sve pozivam da se angazujemo koliko ko moze.NISMO U STISCI SA VREMENOM i molim vas SVE da se vratimo na put kojim smo posli jer nije tesko s malo volje.
Odo na pos`o!Valja para zaraditi.Lako mi je za vas! Very Happy
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 8:48 pm

Meni je ponuda ok. Ja se vracam 9.2.2007 s puta. Mislim da ne moramo zuriti, ako se odlucimo za ovu stampariju, onda se moze dogovoriti s njima da je nastavak aktivnosti po Zaimovom povratku. Zaime, hvala puno na Tvom angazmanu!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Rezime   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 8:51 pm

Citat :
Ja zaista ili sam u krivom filmu ili molim da mi se pojasni.

Opet kazem da ne gori pod nogama! Kakva je hica, kao da u Bosni imamo 100% dnevnu inflaciju pa ce troskovi tiskanja poskocit ako danas jasno i glasno ne kazemo DA! Ja ne mogu pod pritiskom odlucivati! Ok, ako je ova tiskara najpovoljnija i bolja, mozemo joj dati zeleno svjetlo da imamo interesa, a konacan udgovor slijedi. Na koncu, oni i zive od tiskanja, i oni valjda imaju interes da im budemo musterije!

Mi jos uvijek nemamo lektora, rukopis je jos u neadekvatnom stanju da ide u tisak. Ja o tiskanju mogu govoriti kad kavalitet rukopisa bude na nivou.


Nastojacu biti sto jasnija i sazetija, be ulazaka u analizu motiva ove igre "gluhih telefona", koja nas nicemu pozitivnom dovesti nece.
Naprotiv, ovakvim nacinom, uvjerena sam, velikim koracima idemo u nazad! Kome to do sada nije jasno, neka uzme vremena za iscitavanje nasih tema i diskusija od pocetka pa do sada. A mi lagano ulazimo vec u cetvrti mjesec rada na projektu! Aferim!
Stoga, dragi moji, jos jednom i bez namjere da bilo koga stavljam pod pritisak, naglasavam potrebu za efektivnim djelovanjem i odlukom o prihvatanju ili ne prihvatanju ponude "Bemusta" kao najoptimalnije za nas projekat.I nije hica, kako se to nastoji imputirati, vec sasvim razumni i profesionalni odnos prema svim elementima u zavrsnoj fazi realizacije.
Pri tome, molim vas,imajmo na umu kompletnu proceduru:

1)Odabir stamparije.
2)Sklapanje ugovora sa stamparijom.
3)Uplata avansa.
4)Tehnicka priprema rukopisa od strane stamparije.
5)Uvid autora u pripremljeni materijal za knjigu u PDF formatu prije odlaska u stampu.
6)Stampanje knjige.
7)Uplata drugog dijela iznosa cijene.
8)Preuzimanje kompletnog tiraza od strane stamparije.
9)Isporuka knjiga autorima.

Uzmimo u obzir vremenski rok za uplatu avansa na ziro racun stamparije, sa periodom od najmanje sedam dana trajanja dok sve uplate ne legnu na ziro racun. Uzmimo u obzir, takodje, da je u tom periodu sasvim moguce izvrsiti korekturu i lektorisanje rukopisa i to od strane nezavisnog i kompetentnog lektora. Naglasavam ovaj dio, kao nuznost, s obzirom na ne postojanje dobre volje da se korektura i lektorisanje urade licnim angazovanjem uz medjusobnu suradnju i uvazavanje, sto bi donekle umanjilo iznos sveukupnih troskova. Zaimu sam vec dala prijedlog da pronadje lektora, koji ce za svoj rad, svakako biti adekvatno placen, sto je on obecao sto prije i uciniti. Ujedno sam misljenja da bi, bez obzira na odabir grafickog rjesenja za naslovnicu, bilo neophodno zavrsne korake po tom pitanju prepustiti profesionalnom likovnom graficaru.

Treba li jos pojasnjenja ili je i ovo sasvim dovoljno za jednostavnu ali veoma bitnu odluku i odgovore na pitanja:
Prihvatamo li stampariju "Bemust" ili ne?!
Sklapamo li ugovor sa njima, ili ne?
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 8:56 pm

sto se mene tice moze,

uplatu potrebnih sredstava mogu izvrsiti 11.2.

srdacan pozdrav
n
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:03 pm

Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 1:46 pm

Al Andaluz, tražio si pojašnjenje - Breza je uložila napor da ti pomogne: red je da joj odgovoriš!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 3:38 pm

Zaime! Primljeno k znanju, ali ja sam svojim prijasnjim komentarima neposredno odgovorio na sve to!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 5:04 pm

Al Andaluz, nemah gdje pročitat tvoje odgovore - doista, iako sam se iskreno potrudio. Tačno je, ima naznaka problema viđenih iz tvog ugla što, očito, ne vodi do rješenja. A vjerujem, do njega nam je - ponaosob, a i zajedno - stalo. Naravno, rješenje mora biti kvalitetno. Kvalitet pretpostavlja određen standard, ne da mu robuje, već da pripomogne da se (u situacijama kao što je naša) stigne do najboljeg rješenja.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 5:26 pm

Zalazem se za kvalitet i na tomu cu ustrajati, bez obzira na sve.
Vec danima lajem ukazujuci na greske u rukopisu i niko da se osvrne na to a kamo li da pregleda rukopis. U svjetlu toga ja i pored najbolje volje ne mogu davati suglasnost za tiskanje dok rukopis ne bude ispeglan. Da, mozda imam ponekad drukcija misljenja od nekoga, ali legitimno je to!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 6:02 pm

Al Andaluz (citat):
Zalazem se za kvalitet i na tomu cu ustrajati, bez obzira na sve.
Vec danima lajem ukazujuci na greske u rukopisu i niko da se osvrne na to a kamo li da pregleda rukopis. U svjetlu toga ja i pored najbolje volje ne mogu davati suglasnost za tiskanje dok rukopis ne bude ispeglan. Da, mozda imam ponekad drukcija misljenja od nekoga, ali legitimno je to!

Hajde de, Eno, ti i dalje nastavi igrati svoju igru, smatrajuci je legitimnim stavom sa tvoje strane, dok cu je ja sa istom legitimnoscu tretirati kao opstukciju zavrsnog dijela projekta! S razlogom, svakako i uz samo dva pitanja, na koje molim sasvim jasan odgovor.
Kome ukazujes na greske u rukopisu, Eno? Jesi li igdje na forumu postavio konkretne primjere ili bilo kome od autora putem pp ukazao na postojece propuste? Ko bi to po tvom misljenju trebao biti kompetentan za "peglanje" rukopisa i zar ne smatras i ovo svoje sadasnje zaovijetanje malo zakasnjelom reakcijom na nesto o cemu se aktivno govorilo i na tome u grupi amatera/lektora radilo u periodu od skoro mjesec dana u prosloj godini? Gdje su za to vrijeme bilo ostali i po profesiji nesto kompetentniji, forumski lektori?

I jos nesto, kada je rijec o legitimnosti. Kao inicijator projekta i u situaciji koja je sve samo ne u duhu ideje o "bogatstvu razlicitosti", sa zaljenjem i uz ogromno razocarenje, moram konstatovati sve vecu zelju za distanciranjem od citavog projekta.
Svi oni koji ovu farsu zele nastaviti, neka izvole, ali pod ovakvim uslovima, ja zaista nemam vise ni volje ni nerava svoje vrijeme bezpotrebno ulagati.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 6:31 pm

Prije svega, nije riječ o davanju suglasnosti za tiskanje - već samo o izboru štamparije. To je, jasno, rečeno i obrazloženo. Od izbora štamparije do tiskanja stisnut će se, našim tempom, najmanje petnaestak dana. Tako da ti ovo - ponovo - ne stoji! Al Andaluz-u.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 12:49 am

Ja sebe smatram kompetentnim za lektorisanje teksta, u jezickom smislu, bez obzira na sadrzaj.
Kompetentnijim od polovine onih koji u bivsoj YU uzimaju novac za to.
Medjutim, vi zaboraviste ono dole-dolje.
I ismijavanje, i rogusenje na mene.
Ja sam cekao 20 dana da neko se udostoji da me na pp upita, da pomognem. Nije niko. Zasto?. Jer si me ti, Breza, proglasila malte ne neuracunljivom osobom.
Hebe mi se sta ce te reci na izraz i tvrdnju: trecina pjesama je polupismena.
Ali sam tu da se dosegne taj cilj, zbirka kao zajednistvo.
E, sad se pitam koje i kakvo zajednistvo. U cemu? Pogledajmo diskusije samo.
Necu platiti gospodjo Breza nikakvog sada lektora strucnjaka. NI reklamu tudjih imena na koricama knjige. Svacemu se u knjizi zna mjesto. A ko hoce biti pjesnik, podrazumijeva se i osnovno zanatsko znanje u jeziku.
Bilo je bolje moje "rogusenje" razumjeti drugacije. Svi imamo sta nauciti od drugih.
Ma, da ne pametujem sada...
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 5:59 am

Mrganjac (citat):
Ja sebe smatram kompetentnim za lektorisanje teksta, u jezickom smislu, bez obzira na sadrzaj.
Kompetentnijim od polovine onih koji u bivsoj YU uzimaju novac za to.
Medjutim, vi zaboraviste ono dole-dolje.
I ismijavanje, i rogusenje na mene.
Ja sam cekao 20 dana da neko se udostoji da me na pp upita, da pomognem. Nije niko. Zasto?. Jer si me ti, Breza, proglasila malte ne neuracunljivom osobom.
Hebe mi se sta ce te reci na izraz i tvrdnju: trecina pjesama je polupismena.
Ali sam tu da se dosegne taj cilj, zbirka kao zajednistvo.
E, sad se pitam koje i kakvo zajednistvo. U cemu? Pogledajmo diskusije samo.
Necu platiti gospodjo Breza nikakvog sada lektora strucnjaka. NI reklamu tudjih imena na koricama knjige. Svacemu se u knjizi zna mjesto. A ko hoce biti pjesnik, podrazumijeva se i osnovno zanatsko znanje u jeziku.
Bilo je bolje moje "rogusenje" razumjeti drugacije. Svi imamo sta nauciti od drugih.
Ma, da ne pametujem sada...

ću,ćeš,će,ćemo,ćete,će

Kad vec sitnicarimo...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 9:22 pm

Very Happy
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 6:15 pm

I dokle smo dosli? Placamo lektora ili nè?
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 12:26 am

Suti bona!Ne pominji pare! Very Happy
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 12:37 am

Sumnjam da bi lektor od zanata uradio posao besplatno, a nasoj je zbirci i te kako potreban neko od znanja i umijeca. Taj neko ce biti, kako je i red, za svoje usluge i placen adekvatno.


: komentar modifikovan dana: Mon Feb 04, 2008 12:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 12:51 am

Meni lektor ne treba.
Prvi princip - ne smije dirati moje pjesme. Drugi - i greske su moje i ja ih preuzimam. Neka mi se citalac ruga.

Gdje su za to vrijeme bilo ostali i po profesiji nesto kompetentniji, forumski lektori?

Ja pokusao. Odgovoreno mi da je mozda ispravno, ali za ljubav nekome od vas, ostace kako je bilo.

Cemu ruganje gospodjo? Zaista, cemu?
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 1:25 pm

Pa valjda ce stamparija za koju se odlucimo obezbijediti svog lektora?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 5:25 pm

zar hoce?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 8:34 pm

Nezavisno u kom aranzmanu, preko stamparije ili ne, dileme oko toga nema a nije je trebalo ni biti, jer, nasa ce zbirka imati kompetentnog lektora. To vam govorim od samog pocetka, te je po pitanju toga, svaka dalja diskusija bespotrebna. Imat cemo mogucnost izbora, o cemu ce ovdje uskoro biti vise informacija.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 8:59 pm

Samo bez agresije na nasu volju. Samo uz dogovor. I Vi cete se gospodjo Breza morati dogovarati sa nama, i sa mnom i sa Andaluzom...sa svima. Vi samovoljom u inicijalnim radnjama ozbiljno ugrozavate zavrsetak posla.
Jeste li ikad pomislili da bi zbirka mogla biti stampana i bez Vas?
Cini li Vam se ovo glupim?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 9:16 pm

Mrganjac (citat):
Samo bez agresije na nasu volju. Samo uz dogovor. I Vi cete se gospodjo Breza morati dogovarati sa nama, i sa mnom i sa Andaluzom...sa svima. Vi samovoljom u inicijalnim radnjama ozbiljno ugrozavate zavrsetak posla.
Jeste li ikad pomislili da bi zbirka mogla biti stampana i bez Vas?
Cini li Vam se ovo glupim?

Procitano Mrganjac i bez namjere da komentarisem ili dajem odgovor na tvoja pitanja, citiram tvoj komentar s razlogom, o kojem ces, ako to bude bilo neophodno, svakako biti obavjesten. U medjuvremenu, svi imaju priliku za izjasnjavanje putem ANKETE koja je u toku!

PS: Svaki buduci komentar, van konteksta teme, bit ce obrisan kao irelevantan, uz odstranjivanje sa foruma u trajanju od 7 dana u slucaju nastavka sa provokacijama.
Na vrh Go down
Sponsored content





Predracun troskova! - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Predracun troskova!
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: