Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Ključni elementi

Go down 
+4
wolfofgreenforest
Al Andaluz
Iskra
Breza
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 10:03 pm

Sve u svemu... buran i zamoran dan.
Gumica je s razlogom radila punom parom. "Mea culpa".
Jutro je pametnije od noci.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 10:40 pm

Koliko i kako ja sve ovoh shvatih i prihvatih, ići nam je dalje. Zamolio bih Brezu, pošto je ona ta osoba - na koju se ne odnose ove procedure, a što je i formalno afirmirano neposredno završenim glasanjem - da odredi (ili predloži, po ličnom nahođenju) nosioca/e aktivnosti oko kontakata za izbor i izbora štamparije, te rok za navedenu aktivnost. Tom aktivnošću uvjetovani su drugi elementi čija realizacija nam predstoji, a oni su:
2. Izbor drugog recenzenta – potrebna 2 recenzenta za CIP Univerzitetske i narodne biblioteke BiH;
3. Izbor kompetentnog i profesionalnog lektora/korektora;
4. Izbor kompetentnog i profesionalnog lica za grafičko/tehničku pripremu.

Ukoliko se pronađe štamparija, te odlučimo se za nju, koja će posao završiti u «paketu», posebne aktivnosti u vezi ovih elemenata neće nam biti potrebne.
Ovdje bih sugerirao činjenicu da će zbirka – po već usvojenim kriterijima – biti obima oko 156 stranica, ta da je treba uvažavati u predstojećim kontaktima. Uz napomenu da ne znamo obim druge recenzije, a ne bi bilo dobro da među njima pravimo diskriminaciju.

Dalje, da se za naredne elemente prikupe prijedlozi i otvore ankete, a oni su:
6. Način distribucije tiraža autorima (šta s cjelokupnim tiražom?)
7. Promocija zbirke – da, ili ne? (kod – da: izbor promotora)
8. Krajnji rok izlaska zbirke
9. Način uplate novca – otvaranje zasebnog žiro-računa, ili neposredno onim koji vrše usluge
10. Podjelu navedenih a nedovršenih poslova među nama, po principu: aktivnost, akter, rok, način informiranja i odlučivanja o mogućim ponudama.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 13, 2008 11:48 pm

"Ukoliko se pronađe štamparija, te odlučimo se za nju, koja će posao završiti u «paketu», posebne aktivnosti u vezi ovih elemenata neće nam biti potrebne.


STA JE OVO SAD ?

Zar se ne zna stamparija?
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 2:34 am

Good morning America! Very Happy
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 8:01 am

1.Evo ja predlazem da Zaime ti nastavis. ako ti nije tesko naravno, aktivnosti oko izbora stamparije. Ti si do sada kontaktirao sa vecinom i upucen si najbolje u ponudu.
Momentalno je izbor na Bemustu iz Sarajeva i Meligrafu iz Zenice. Cijene su tu negdje izjednacene ako uzmemo u obzir da Bemust nudi tvrdi uvez za kompletan tiraz a Meligraf nudi 100 komada tvrdog uveza ostalo meki ili brosirani ne znam vise ni ja.
Pri tom Meligraf nudi lektora i graficko rjesenje korica u sklopu cijene.
Ako se odlucimo za Bemust, Zaim je rijesio pitanje lektora ali graficki dizajn korica, nije rijesen . Pitanje je koliko ce nam to vremena oduzeti i novca naravno.

2. Izbor drugog recenzenta
Ako se vec gospodja Hubijar slozila sa prijedlogom a nam uradi drugu recenziju, mislim da ne trebamo dalje ici i gubiti vrijeme na ovoj stavci.
3. Izbor kompetentnog i profesionalnog lektora/korektora;
I ovaj je dio rijesen u obje kombinacije. Stamaprija Meligraf ima svog lektora. Ako se odlucimo za Bemust onda gospodja Hubijar kako je Zaim i predlagao.
4. Izbor kompetentnog i profesionalnog lica za grafičko/tehničku pripremu.
E ovaj dio je vec problematican u slucaju da izaberemo Bemust. Meligraf ima svog covjeka odredjenog za taj dio posla. Kako to da rijesimo ?

Ostale tacke mozemo redoslijedom obraditi kako i nailaze.
Po mom misljenju, prvo i neodlozno je da se definitivno odredi koja stamparija je odgovarajuca i koja se uklapa u budzet sa kojim se slaze vecina ucesnika.
Dok ne izaberemo stampariju nema napretka koliko se meni cini.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 8:16 am

Uvazavajuci sugestije autora kojima je, kao i meni, nedvosmisleno stalo do konacne i uspjesne realizacije naseg projekta, te ubrazanja citavog procesa, jos jednom konstatujem sledece elemente koji su dogovoreni i koji se ne mogu vise dovoditi u pitanje niti mijenjati:

ZAVRŠILI SMO:
1. Izbor autora – deset
2. Naslov zbirci – Pod istim nebom
3. Izbor pjesama – po deset
4. Tiraž – 500 komada
5. Uvez – tvrdi
6. Fotografije autora – po želji
7. Recenzija u zbirci - da
8. Jednu recenziju – Sabahudin Hadžialić
9. Odluku “da su nam potrebne usluge lektora/korektora i grafičko/tehnička priprema od strane kompetentnih i profesionalnih lica

Posebno naglasavam tacku (5) uvez tvrdi, s obzirom o postojanju pojedinacnih i neracionalnih indicija za njenu izmjenu. To pitanje, kao i sva ostala sa liste dovrsenih poslova je u buduce van svake diskusije.

U kontekstu toga, zamolit cu Zaima i Irmu da preuzmu buduce kontake sa njima poznatim stamparijama, te od njih u sto kracem vremenskom roku dobiju najsvjezije informacije o cijeni njihovih usluga za knjigu sledecih teh. elemenata:

- Tiraz-500
- Vrsta uveza-tvrdi
- Broj strana- cca 150-160
- Prelom/tehnicka i graficka priprema knjige
- Lektura i korektura teksta
- Isporuka


Molim Irmu i Zaima da se ovdje izjasne o prihvatanju/ne prihvatanju predlozenih aktivnosti.

Nakon toga, uvidom u aktualne predracune na osnovu jasno definiranih parametara, bit cemo u mogucnosti sprovesti anketu o odabiru stamparije.
Pitanje budzeta je u neposrednoj svezi sa ponudama i predracunima od strane stamparija, stoga je bilo kakvo striktno odredjivanje limita iracionalno, a anketa po tom pitanju nepotrebna. U svakom slucaju, iz uvida u dosadasnje predracune, jasno se da uociti orientaciona cijena od cca 3000KM za kompletan paket usluga, sto je, sudeci prema izjavama pojedinih autora sasvom prihvatljiv iznos.

Iz vec ranije spominjanih, privatnih i zdravstvenih razloga, naglasavam potrebu za rasterecenjem u okviru svojih dosadasnjih obaveza i ovlastenja, zbog cega namjeravam dio njih, sa povjerenjem prenijeti na Zaima Besovica, uvjerena u njegovu kompetentnost i konstruktivno odgovoran pristup nasem projektu.
Molim autore za razumijevanje i uvazavanje ove moje odluke.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 8:25 am

Evo onda da odmah rijesimo dilemu.
Meligraf stampariju mozemo odmah iskljuciti iz uzeg izbora jer je njihova cijena za tvrdi uvez, cca 150 stranica, iznosila 4095 KM odnosno, oko 2050 eura.
Cijena Bemust stamparije je povoljnija s tim da na tu cijenu trebamo dodati troskove dizajniranja korica i eventualno ako cemo placati gospodju Hubijar za lekturu i recenziju.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 8:33 am

Zaboravih pridodati Smile
Obzirom da se Breza ne osjeca dobro kako je sama napisala, nadam se da ce Zaim pristati da odradi ovaj dio posla.
Mislim da bi ga svi trebali podrzati i olaksati mu da se ovo sto prije zavrsi.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 8:37 pm

I ja se slažem da Zaim bude ovlašćen u naše ime. Slažem se s onim što je Iskra napisala.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 11:02 pm

Al Andaluz,

bila bi prava šteta da ne budeš u ovoj zbirci - ovakva (nerežimska) prilika se rijetko stvori (u čijem stvaranju si i ti pročelno sudjelovao) - zato te otvoreno molim da je zbog sebe, a i radi nas ostalih, ne zapostavljaš. Mi moramo dalje, nadam se u "paketu".
Na vrh Go down
Gost
Gost




Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 12:39 am

Breza ostaje. Sef. Nema li nje, nema ni mene.
Znate, mogu se ja ne slagati sa njom, ali ona ne trci okolo, kao oko vruce kase.
Svasta s vama i s nama.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 8:59 am

Mrganjac,

u većini tvojih neformalnih oglašavanja, nazirem svoju skoru perspektivu i, stoga, samo djelimično te ne razumijem.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 9:15 am

Mrganjac (citat):
Breza ostaje. Sef. Nema li nje, nema ni mene.
Znate, mogu se ja ne slagati sa njom, ali ona ne trci okolo, kao oko vruce kase.
Svasta s vama i s nama.

Iako me cudi ovaj tvoj nagli zaokret, mislim da nema potrebe za uslovljavanjima, Mrganjac. Tu sam gdje jesam u okviru svojih trenutnih mogucnosti kao i svi oni koji su voljni svojim aktivnim i konstruktivnim sudjelovanjem dati podrsku nasem projektu. Prenoseci jedan dio ovlastenja urednika zbirke na Zaima, znaci dijeljenje prava i obaveza u odnosu na proces realizacije zbirke do njegovog okoncanja. Za to vrijeme, Zaim ima sva ovlastenja za buduce kontakte sa stamparijama, te u okviru toga i sa svim licima cije nam usluge budu neophodne. Kao covjek na licu mjesta, takodje ima ovlastenje i obavezu da kao jedan od trenutno najangazovanijih suradnika pri uredjivanju zbirke, odgovorno vodi pregovore i u ime svih nas, nakon utvrdjenih odluka i u zajednickom interesu, potpise svaki pravno/zakonski legalan ugovor. Sve navedeno ne znaci smanjenje ili prestanak mojih, dosadasnjih ovlastenja niti odgovornosti i obaveza prema projektu u cjelini, ali svakako znaci rasterecenje za mene i sigurna sam, veliku pomoc i korist u svim buducim aktivnostima vezanim za finalni dio realizacije zbirke.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ključni elementi - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ključni elementi
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: