Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Primjedbe

Go down 
+4
wolfofgreenforest
River
Breza
Al Andaluz
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 7:29 am

wolfofgreenforest (citat):
Iskra misli na moje pjesme, ili na sve pjesme? Ukoliko misli na moje, ja sam ih tako "uredio".

Mislila sam na tvoje pjesme jer su naslovi pomjereni u odnosu na tekst :-) Ok znaci ti si htio tako, bitno je da se nije potkrala greska.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 7:34 am

Nado, nisi shvatila Enu koliko vidim pa evo da i ja glumim prevodica Very Happy
Obzirom da smo doznali da stamparije koje su u opticaju momentalno, nude u sklopu cijene i lektora, samim tim proizlazi da ne moramo sami traziti lektora.
Da li je gospodja Hubijar pristala na besplatnu ispravku teksta ili njene usluge trebamo platiti?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 9:06 am

Na moje pitanje Zaimu o honoraru za usluge profesorice Hubijar, Zaim mi je rekao da o tome ne traba brinuti, jer, ce on to naknadno regulisati. Sudeci po tome, moze se smatrati da za njene usluge necemo platiti. Ipak sam za to da se za trud gospodje Hubijar iskaze priznanje i zahvalnost na lijep i adekvatan nacin.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 10:43 am

Da, Iskra je ispravno shvatila ono sto sma htio reci odnosno rekao. Mi smo odradili svoj dio posla, poslali smo pjesme, sastavili ih pregledno u dva razlicita programa. Sad je na profesionalnim osobama da "peglaju" rukopis. To se vec nalazi u paketu usluga koju nudi zenicka tiskara, i ne znam zasto dalje razbijati glavu i preko psenice traziti jecma.

Gospodja Hubijar moze uraditi drugu recenziju, ali ne vidim potrebe za njenim lektorisanjem jer lektora vec imamo.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 1:34 pm

Moram te podsjetiti Eno, na dijelove iz dikusije Rezime
u kojem si upravo ti insistirao na odlaganju davanja konacnog odgovora "Bemustu" uz primjedbu da se prije svega za rukopis treba naci kompetentni lektor. Moje detaljno pojasnjenje u kontekstu svega toga, a ponajprije o samoj proceduri zavrsnog dijela realizacije, ukljucujuci i lektorski dio posla, ostao je bez reagovanja. Nakon toga je uslijedio nas zajednicki razgovor na MSN-u, uz kompromisno rjesenje po pitanju roka za predaju rukopisa i uz manje vise presutno odobravanje i ostalih autora da se odlozi odluka o prihvatanju ponude stamparije "Bemust"!
To prilikom je Zaim obecao da ce obezbijediti lektora, odrzavsi svoje obecanje. U medjuvremenu je kontaktirao nanovo i Fojnicu, od kojih se odgovor jos uvijek ocekuje. I tek nakon toga, odnosno juce se iznova spominje "Meligraf" i povoljnosti koje oni nude. Nista protiv, cak sta vise.
Ali, mi jos uvijek nemamo stampariju Eno. Ili ja zaista nesto ne razumijem kako treba, ili se ovoga puta a bez ankete uzima zdravo za gotovo da ce "Meligraf" stampati knjigu!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 2:41 pm

Ja ne znam kome je Zaim obecao da ce traziti lektora, mozda tebi! Mi smo se samo sporazumili da nam lektor TREBA, a to vazi i dalje. No, nama je presucena cinjenica da je Meligraf ponudio citav PAKET usluga po principu "knjiga u ruke", stoga buduci dezinformirani, nismo ni mogli imati pravu predstavu o ovoj tiskari.

Meligraf je dala solidnu pnudu, koju ne bi smjeli propustiti To je ozbiljna firma, a jucer sam dobio i preporuku od nekoga ko je s njima vec suradjivao.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 2:44 pm

Iskra (citat):
wolfofgreenforest (citat):
Iskra misli na moje pjesme, ili na sve pjesme? Ukoliko misli na moje, ja sam ih tako "uredio".

Mislila sam na tvoje pjesme jer su naslovi pomjereni u odnosu na tekst :-) Ok znaci ti si htio tako, bitno je da se nije potkrala greska.

Iskra, hvala ti.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 4:46 pm

Citat :
No, nama je presucena cinjenica da je Meligraf ponudio citav PAKET usluga po principu "knjiga u ruke", stoga buduci dezinformirani, nismo ni mogli imati pravu predstavu o ovoj tiskari.

Molim te Eno, da ovu svoju izjavu potkrijepis validnim dokazom a dok ti to ne ucinis, ja cu u ime istine priloziti originalnu poruku sa prvim predracunom od strane "Meligraf-a".

Citat :
-----Original Message-----
From: Admir Rahmanovic [mailto:admir-ze@hotmail.com]
Sent: Thursday, January 17, 2008 12:46 PM
To: kontakt@neimari.com
Subject: Ponuda

Shodno vašem zahtjevu za ponudu, dana 16.01.2008. godine, dostavljamo vam istu, dana 16.01.2008. godine.

Štampa knjige "Pod istim nebom", grupe autora, sa slijedećim
specifikacijama:

- Knjižni blok - papir shamoa, 100-grama
- Korice - kunzdruck 250/300 gr/m2
- Plastifikacija korica - gloss/matt (ovisno o bojama na korici)
- Format A5
- Broj strana - 130 cca
- Uvezivanje - broširano, knjižni blok uvezan na binderu, postupkom vruceg ljepljenja.
- Prelom i tehnička priprema štampe
- Lektorisanje i korektura

Cijena za navedene specifikacije iznosi 1500,00 KM ( 3,00 KM po komadu), bez PDV-a (17%). Cijena sa PDV-om iznosi 1755,00 KM.

Rok isporuke - 5 dana od dana uplate sredstava.

Rok/način placanja : Unaprijed, na transakcijski račun štamparije, koji ce biti dostavljen nakon dogovora sa naručiocem.

Posebne napomene:

- Politika firme, to jest načina plaćanja unaprijed se vrši kada kupac nije stalni, ili kada kupac nije na teritoriju Bosne i Hercegovine.

- Sugestije prilikom preloma teksta su poželjne, u smislu određivanja mjesta numeracije, teksta na zaglavlju knjižnog bloka, te formata teksta u knjižnom bloku, veličini fonta, vrsti fonta, naslovima, praznim stranicama u poglavljima.

- Plastifikacija korice ovisi o korištenim bojama na korici, jer svaka boja dobija ili gubi na postojanosti pod određenom plastikom, gloss ili matt. Što znači da, ako na korici preovladava plava boja, poželjno je da plastifikacija bude gloss, to jeste sjajna, zbog postojanosti plave boje.

- Obzirom da je riječ o grupi autora, poželjno bi bilo da jedna osoba bude u kontaktu sa vršiocem usluge, koja će naravno da usaglasi sve detalje sa ostalim autorima te ih redovno obavještava o toku usluge.

Ako izaberete nas, garantujemo visok kvalitet štampe uz poštivanje svih dogovora i rokova.
S poštovanjem, Admir Rahmanović.

Kontakt:
Admir Rahmanović
adresa: Strosmajerova 140, 72000 Zenica
tel.: +387 63 161 145 ; +387 61 707 614

Štamparija Meligraf Zenica
adresa: Zmaja od bosne bb, Poslovna zona 1 Zenica
tel/fax: + 387 32 249 187
e-mail: meligraf@bih.net.ba
Direktor: Ferid Ibrahimagić
tel: +387 61 791 689
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 4:58 pm

Da, tek sada dobijamo originalnu obavjest o ponudi. Zar nije trebala odmah biti objavljena da bi mogli zauzeti stav o njoj?

Imao bih jos stosta napisati, ali prvo da provjerim nesto!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 5:02 pm

S obzirom da sam i do sada ovdje davala relevantne dijelove iz prepiske sa drugim licima, ucinila sam to i u slucaju stamparije "Meligraf", citirajuci na temi PREDRACUN TROSKOVA iz njihovog e-maila onaj dio koji se odnosio nanajvaznije detalje ponude i njihovog predracuna.
Da li sam time nanijela bilo kakvu stetu, neka odluci svako po svojoj savjesti.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 5:58 pm

E, to je to o cemu pricam da moram provjeriti! Naime to sad sve tamo pise! Ali koliko se sjecam sinoc nije bilo!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 6:07 pm

Bilo je Eno, svakako da je bilo, vjeruj mi na rijec. Smile
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 6:08 pm

To cemo vidjeti!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 6:36 pm

Imputiras mi manipulaciju teksta, zanemarujuci pri tome da je tekst od prvoga dana bio dostupan svima na uvid. Dovodis moje dobre namjere u pitanje izrazavajuci sumnju u neku "veliku mucku", te postojanje frakcije koja vodu vuce na svoj mlin! Uz to me, uprkos javno dostupnim informacijama i uvidom u nase diskusije, optuzujes da svjesno ili nesvjesno radim na opstrukciji projekta! Ovo su tvoje rijeci od maloprije, zar ne?
Aferim Eno i hvala ti na tome. To je sve sto mogu reci sto se tvojih neosnovanih optuzbi tice.

Apelujem na autore da se izjasne o tvojim sumnjama i optuzbama, a od tebe Eno, ocekujem nakon toga javno izvinjenje kao preduslov za nastavak zajednickog rada na realizaciji ovog projekta.[/b]

@edit
Dopuna zadnjeg pasusa.


: komentar modifikovan dana: Wed Feb 06, 2008 9:10 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 7:26 pm

Eno, tekst je bio jer smo ga komentarisali kao neodgovarajuci jer traze novac unaprijed. Greska je u tome sto nisu jasno napisali da imaju sve usluge vec se automatski pomislilo sa nase strane da se radi samo o stampanju. ( bez lektora, grafike i ostalo)

Ovde se sada samo jedno pitanje moze postaviti..
Da li i dalje imamo svi isti cilj da zbirka ugleda svjetlo dana ili ne?
Ako cemo nastaviti sa ovim, predlazem da se svi nepotrebni komentari obrisu pod br 1.
Pod br.2 da se saceka ponuda od Meligrafa i od drugih stamparija koje su kontaktirane. Kad stigne ponuda uporediti i izabrati najodgovarajucu.
Pod 3. U medjuvremenu dok cekamo ponude svaki od autora koji zeli da ucestvuje u izradi naslovnice neka izabere DVIJE slike/prijedloga i postavi na uvid a onda cemo napraviti anketu i izabrati koji nam se najvise dopada. Najbolji prijedlog cemo proslijediti u stampariju i na osnovu njega da se uradi naslovnica.
Pod 4. NECEMO sitnicariti oko "sitnica" gdje da pise ime autora, gdje naslov ili koji font u zbirci ce se koristiti.
To cemo prepustiti ljudima ciji je to posao i PRIHVATICEMO sve razumne sugestije.
Pod 5.
Zaim je kontaktirao vec gdj-u Hubijar koliko sam ja shvatila i to je tako. Da ne bi se dovodio u neugodnu situaciju neka to ide tako kako je vec uradjeno. Nada je poslala mail Meligrafu da nam lektor ne treba i neka i to ide tako.

Ovo su moji prijedlozi kako nastaviti dalje...
Ako nam je i dalje isti cilj zamolicu, da se sve ostale price ostave po strani i da konstruktivno krenemo da ovo privedemo kraju ili da posaljemo sve do vraga...
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 7:35 pm

Dodjoh nakon skoro tri mjeseca i detaljnije procitah teme koje nas muce...Zabolje me glava a ocekivala sam zbirku, da ne lazem.

Imamo li stvarno svi isti cilj? Moj cilj je da ne zelim niti cu pripadati bilo kome taboru. Ako moze, moze, ako ne pozdravljam sve.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 7:47 pm

Iskra (citat):
Eno, tekst je bio jer smo ga komentarisali kao neodgovarajuci jer traze novac unaprijed. Greska je u tome sto nisu jasno napisali da imaju sve usluge vec se automatski pomislilo sa nase strane da se radi samo o stampanju. ( bez lektora, grafike i ostalo)

Ovde se sada samo jedno pitanje moze postaviti..
Da li i dalje imamo svi isti cilj da zbirka ugleda svjetlo dana ili ne?
Ako cemo nastaviti sa ovim, predlazem da se svi nepotrebni komentari obrisu pod br 1.
Pod br.2 da se saceka ponuda od Meligrafa i od drugih stamparija koje su kontaktirane. Kad stigne ponuda uporediti i izabrati najodgovarajucu.
Pod 3. U medjuvremenu dok cekamo ponude svaki od autora koji zeli da ucestvuje u izradi naslovnice neka izabere DVIJE slike/prijedloga i postavi na uvid a onda cemo napraviti anketu i izabrati koji nam se najvise dopada. Najbolji prijedlog cemo proslijediti u stampariju i na osnovu njega da se uradi naslovnica.
Pod 4. NECEMO sitnicariti oko "sitnica" gdje da pise ime autora, gdje naslov ili koji font u zbirci ce se koristiti.
To cemo prepustiti ljudima ciji je to posao i PRIHVATICEMO sve razumne sugestije.
Pod 5.
Zaim je kontaktirao vec gdj-u Hubijar koliko sam ja shvatila i to je tako. Da ne bi se dovodio u neugodnu situaciju neka to ide tako kako je vec uradjeno. Nada je poslala mail Meligrafu da nam lektor ne treba i neka i to ide tako.

Ovo su moji prijedlozi kako nastaviti dalje...
Ako nam je i dalje isti cilj zamolicu, da se sve ostale price ostave po strani i da konstruktivno krenemo da ovo privedemo kraju ili da posaljemo sve do vraga...

Hvala ti Irma na oglasavanju koje vec u uvodnom tekstu eliminise opravdanosti Eninih optuzbi.
Ostale tvoje prijedloge podrzavam u cjelosti.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 9:20 pm

Citat :
"Ustvari, ne umijem dokuciti Vasu motivaciju da se bavite ovim mukotrpnim poslom usaglasavanja krajnje osobnih misljenja, ambicija i sujeta, jer - znam, da je to tesko, mucno i nezahvalno."
Citat iz poruke gospodina Atifa Kujundzica - Wed 12/26/2007 05:36 PM

Necu kriti da sam veoma povrijedjena i razocarana trenutnim dogadjanjima, te stoga imam potrebu jasno reci sto mi na srcu lezi. Zelim li biti fer i prema svima vama kao i prema sebi samoj. Bude li bilo neophodno, postavit cu anketu o smislu i toku procesa realizacije, kao i o ulozi moje malesnosti u svemu ovome. Gurati pod tepih kamaru "prljavog vesa", ravno je zabijanju glave u pijesak, sto ni u kom slucaju ne moze dovesti do uspjesne realizacije naseg projekta. Uvijek sam bila za otvorenost i konsekventno izjasnjavanje i djelovanje. Ostajuci pri tome i nadalje, navodim za mene jedine moguce opcije. Ili idemo dalje na zdravim osnovama uz maksimalnu dozu povjerenja i uvazavanja, ili prekidamo koliko toliko dostojanstveno, uz mogucnost svakoga ko zeli da na novim temeljima zapocne novi projekt.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 3:34 am

Avdo Havlacan - Mrganjac, svojerucno.

Stampamo zbirku u Zenici. Najmanje 10 primjeraka u tvrdom povezu. Knjiga u ruke.
Lektor - Hubijar.
Za korice, moj glas svakom prijedlogu koji dobije 5 glasova.
Imena autora na naslovnoj korici. Na zadnjoj - recenzija ili izvod. Bez imena. (Ili prazna stranica).
Niti jedan komentar ne treba brisati.
Ne pisati o aktivnostima na stotinu strana, ne otvarati svakli cas novu temu na drugom mjestu. Otvoriti temu: Aktivnosti do kraja - i sve u njoj pisati.
Nema odluke bez mene. Isto pravo svakome.
Nema svrsenih cinova.
Neka Breza vodi ovo do kraja. Sa nama.
Nemojte mi novih sefova.
Samo, hocu da znam sve. SVE. I sve na jednoj temi. Na jednom mjestu. ( O Metlifu i ja tek sada vidim integralnu vijest).
Za sada ovoliko.
Mozemo mi to uraditi.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 3:43 am

Quote: "Apelujem na autore da se izjasne o tvojim sumnjama i optuzbama, a od tebe Eno, ocekujem nakon toga javno izvinjenje kao preduslov za nastavak zajednickog rada na realizaciji ovog projekta".[/b] Quote end.




Slusajte, Breza.
Ovo je poziv stvaranja jos jedne grupe Vasih pristalica, protiv jos jednog ucesnika zbirke.
Vi zaista ne vidite, da je to vase, kao kulturno i profinjeno, daleko vise nabijeno "razbijackim elementima", cak i od mojih proslih, osudjenih, komentara.
Vi sebe zaista hocete establirati nedodirljivom jer ste nepogresivi, naj, naj...
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 1:04 pm

Breza (citat):
Citat :
"Ustvari, ne umijem dokuciti Vasu motivaciju da se bavite ovim mukotrpnim poslom usaglasavanja krajnje osobnih misljenja, ambicija i sujeta, jer - znam, da je to tesko, mucno i nezahvalno."
Citat iz poruke gospodina Atifa Kujundzica - Wed 12/26/2007 05:36 PM

Necu kriti da sam veoma povrijedjena i razocarana trenutnim dogadjanjima, te stoga imam potrebu jasno reci sto mi na srcu lezi. Zelim li biti fer i prema svima vama kao i prema sebi samoj. Bude li bilo neophodno, postavit cu anketu o smislu i toku procesa realizacije, kao i o ulozi moje malesnosti u svemu ovome. Gurati pod tepih kamaru "prljavog vesa", ravno je zabijanju glave u pijesak, sto ni u kom slucaju ne moze dovesti do uspjesne realizacije naseg projekta. Uvijek sam bila za otvorenost i konsekventno izjasnjavanje i djelovanje. Ostajuci pri tome i nadalje, navodim za mene jedine moguce opcije. Ili idemo dalje na zdravim osnovama uz maksimalnu dozu povjerenja i uvazavanja, ili prekidamo koliko toliko dostojanstveno, uz mogucnost svakoga ko zeli da na novim temeljima zapocne novi projekt.

Ne znam kako neko moze biti povrijedjen iskrslim tehnickim problemima?! Tehnicki problemi nisu "prljavi ves" kako ih se zeli predstaviti. Nedosljednost moze povrijediti, a ako cemo o tome onda ces je najmanje kod mene naci. Zdrave osnove? One podrazumijevanju neka pravila ( za koja smo se nekad toliko borili ) a preko kojih se sad presutno prelazi. Samnom ne!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 3:34 pm

Nakon niza izrecenih kleveta i optuzbi na moj racun, na ocigledan pokusaj diskreditacije i iskazano nepovjerenje, svoj apel autorima smatram sasvim legitimnim cinom u cilju utvrdjivanja istine i odbrane svog integriteta. Da li je to razbijacki cin i poziv na stvaranje 'jos jedne" grupe mojih navodnih pristalica, je odluka koju bi po savjesti i osjecaju za fer odnos trebali donijeti svi sudionici u ovom projektu.
O duplim standardima, kao i problemu komunikacije sam i ranije vec pisala, ali cu se jos jednom vratiti na to, upravo radi istine i principijelnosti, na koju se pojedini ovdje punim ustima tako cesto pozivaju po orvelovskom principu "jednaki i malo jednakiji".
Ovdje se postavlja pitanje cilja naseg projekta i spremnosti i odlucnosti da se do njega dodje. Na te faktore, dodat cu i individualnu angazovanost svakoga od nas, azurnost i konstruktivnu aktivnost. U kontekstu toga, posluzit cu se samo jednim i to najsvjezijim primjerom kao razlogom za nastale nesuglasice. Naime, ako se Eno ili bilo ko drugi uz njega ovdje smatra direktno ugrozen navodnom, Zaimovom i mojom samovoljom pri prihvatanju lektorskih usluga gospodje Hubijar, neka mi neko od vas pojasni u cemu je razlika izmedju ovog, "inkriminisanog akta" i Eninog uvodjenja potpuno strane osobe u projekat, putem grafickih prijedloga na temi PRELOM I KORICE?!
Da li je Eno ikoga od nas konsultovao prije toga, ili nas je "samovoljno" stavio pred svrsen cin postavljanjem grafickih prijedloga na uvid, "nametnuvsi" nam tako opciju eventualnog odabira i jednog od radova bezimenog autora kao moguceg rjesenja za naslovnicu?
U kojoj su mjeri navedeni primjeri u suprotnosti sa konstruktivnim radom i da li i jedan od njih u sebi nosi opasnost po kvalitet projekta i zbirke?
Meni logika kaze NE!
Samovolja ili ne, i jedan i drugi cin mogu tretirati iskljucivo kao doprinos kvalitetnoj realizaciji.
Toliko o principijelnosti i trazenju dlake u formi na stetu sustine!

Nacin postizanja cilja je takodje bitno pitanje i ja ga s razlogom naglasavam! Da li se zbirka treba i mora izdati po svaku cijenu? Ako se, sto je i logicno, uporno insistira na jednakim pravima za sve, pitam se onda, u kom se reciprotitetu nalaze nasa pojedinacna prava, obaveze i odgovornost? Gdje je tu osjecaj za fer play, ako se kamara obaveza i odgovornost, sto dobrovoljno sto djelimicno nametnuto, svalila na samo dvije do tri osobe. Gdje je u tome pojedinacna spremnost i sposobnost da se, ako ne licnim angazovanjem u vidu konkretnih prijedloga, ono bar pazljivim pracenjem diskusija i prilozenih informacija, stekne sto kompletniji uvid u proces realizacije i time izbjegnu naknadni nesporazumi u stilu "nismo bili obajesteni"?!
Ignorantia nocet!
Uz sve se jos pitam, od kuda nekome pravo na prigovaranje i zanovijetanje, na optuzbe i ucjenjivanje, samo zato sto je projekat/zbirku pocastio svojim prisustvom u vidu prilozenih pjesama, ocekujuci pri tome da mu se bezkompromisnim uslovljavanjem gotova knjiga da u ruke? Itd... itd...
Bez obzira da li ce se neko udostojiti i dati mi odgovore, meni su sva ova pitanja i nedoumice dovoljan razlog za odlucno odbijem biti iskoristena za bilo cije egocentricne ciljeve, uz konstantno prigovaranje, pakosno provociranje i uz neargumentovane insinuacije. Odbijam takodje, svaku buducu suradnju sa osobama kojima je glavni i jedini cilj "knjiga u ruku", uz destruktivno ili pasivno posmatranje procesa iz svoje komfort zone. Odbijam da budem meta za potkusurivanje egom vodjenih i samo svojim licnim interesom i pravom, motivisanih sitnicara, pa da su ne znam kakvi pjesnici. Sve ovo odbijam sa nista manjim pravom u odnosu na ostale; pravom covjeka, zene i ujedno, legitimnim pravom inicijatora/koordinatora ovog projekta.
Elem, ko razumije... razumije...
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 07, 2008 3:59 pm

Zamjena teza! Jer:

Eno je iznio graficke prijedloge jednog autora, umjetnika. Dakle dao ih je na uvid, na uzimanje k znanju, na razmatranje. Samo anketom (kao vidom zajednickog dogovora i legitimacije obvezujucih zakljucaka i odluka) je ovaj ili bilo koji drugi prijedlog mogao biti prihvacen.

Eno nije sklopio ugovor s doticnim, nije mu obecao posao, nije mu ponudio bilo kakvu nadu da ce stvarno biti taj cije ce rad biti uvrsten u zbirku. Nista od toga Eno nije uradio, a ponajmanje nepitajuci druge!

Stoga je Enin pothvat legitiman, u skladu s svim dosad prakticiranim i dogovorenim!
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 1:21 am

I ovdje se obracam i Brezi i Andyju i svima ostalima da nastavimo rad na principu ravnopravnosti i medusobnog postovanja,profesionalizma i uvazavanja.Molim sve clanove da se izdignu iznad licnih osjecaja i nastave rad na visem nivou.Ako treba zaboravimo "stare" teme i otvorimo "nove,stare" teme jer tako cemo sve posmatrati sa nove tacke gledista a to je da sada svi znamo nesto vise.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 2:52 pm

Treba opet malo stati na loptu. Što se mene tiče, spreman sam da ispoštujem sve odluke koje donesu oni koji su najviše angažirani na projektu uz konsultacije s autorima.

Mislim da formiranje ili pominjanje nekih tabora i pristalica nema smisla.

Dakle, ukoliko je gospođa Hubijar već kontaktirana, neka ona bude lektor, a i druga recenzija nije na odmet. Što se budžeta tiče, spreman sam platiti koliko treba uz gornji limit od 200 - 250 EUR, a po potrebi i malo više.

Srdačno vaš,

River
Na vrh Go down
Sponsored content





Primjedbe - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Primjedbe
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: