Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Primjedbe

Go down 
+4
wolfofgreenforest
River
Breza
Al Andaluz
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:11 am

Gledajuci prijelom koji nam je Zaim dao na uvid, uocih nekoliko stvari. Ovdje iznosim svoje primjedbe,, za sto molim i vas da ucinite.

1. Jedan prazan list izmedju poglavlja autorâ, nije potreban - ustvari samo smeta.

2. Uocih da ponegdje jos uvijek fale kvacice.

3. Doslo je do mijenjanja sadrzaja nakon recenzije. Vidjeh da je Zaim izmjenio naslov svog poglavlja, pa ono sad drukcije glasi nego u recenziji.

Moj prijedlog: Ako jos iko ima sta mijenjati nek izmjeni u roku od recimo sedmice dana. Nakon toga bi bilo nedopustivo bilo kakvo sustinsko mijenjanje.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:38 am

Molim te Eno, ako ti nije tesko navedi tacno sva ona mjesta gdje si uocio nedostatak kvacica. Na taj nacin, bit ce ih lakse ispraviti.
Sto se roka za izmjenu pojedinacnih, autorskih radova tice, mislim da je sedam dana previse za to. Dva do tri dana su po mom misljenju sasvim dovoljna.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:48 am

Ja cu naravno navesti sve sto sma ja uocio, ali evo pozivam i sve druge da i oni navedu sta su oni zamjetili pa da kvalitet bude sto bolji.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:09 pm

Kod mene neće biti promjena. Ujedno vas obavještavam da me neće biti od 31.1. do 9.2. 2008. i da neću imati pristup mreži svih mreža kako vole reći. Tu sam još ova dva dana.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:54 pm

Zamolit cu sve autore, da najkasnije do srijede, 30-og januara izvrse dodatne korekcije na svojim tekstovima ili da posalju svoje primjedbe Zaimu koji je na sebe preuzeo zavrsnu korekturu i tehnicku pripremu/prelom teksta za stampu.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 1:28 pm

Jedan dan je premalo! Cemu zurba? Pa da opet nesto zabrljamo. Citajuci i naovlas rukopis nalazim pregrst gresaka i nedostataka. Zar nije bolje sacekati jos koji dan, da bi se pronasle i ispravile sve greske?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 3:39 pm

Citat :
PRELOM I KORICA
Sun Jan 27, 2008 9:41 pm


http://cid-305d425bb4b12517.skydrive.live.com/browse.aspx/NEIMARI

Na gornjem linku je "Pod istim nebom" u word i PDF formatu, pripremljena za štampanje. Ukoliko, eventualno, ima kakvih pogreški u vašim, a i ostalim pjesmama, molim da ih ispravite i dostavite mi ih - kako bismo mogli dalje.


Od nedelje, 27, januara, kada je Zaim postavio temu PRELOM I KORICA, do danas, proteklo je 3 dana! Koliko je jos vremena potrebno pojedinim autorima da bi se u ovoj zavrsnoj fazi, ako nista drugo, ono bar svojim radovima sa malo vise paznje posvetili i eventualne propuste ispravili ili svoje zapazanje u vezi istih proslijedili Zaimu?!

Ne radi se ovdje vise ni o kakvoj zurbi, vec potrebi za sasvim normalnom , krajnje ozbiljnom i odgovornom odnosu prema buducim koracima u procesu realizacije. Ti koraci su u medjusobnoj zavisnosti, i jedan drugog u mnogo cemu uslovljavaju.
Odugovlacenja i lezernosti je bilo i previse.
Ako hocemo da ova nasa zbirka ugleda svjetlo dana, uz razumne i prihvatljive troskove, krajnje je vrijeme sa malo vise licne angazovanosti direktno pomoci oko njene realizacije.
Stoga, dragi moji, na posao da i ovaj dio konacno privedemo kraju .


: komentar modifikovan dana: Thu Jan 31, 2008 10:30 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 5:01 pm

Al Andaluz (citat):
Gledajuci prijelom koji nam je Zaim dao na uvid, uocih nekoliko stvari. Ovdje iznosim svoje primjedbe,, za sto molim i vas da ucinite.

1. Jedan prazan list izmedju poglavlja autorâ, nije potreban - ustvari samo smeta.

2. Uocih da ponegdje jos uvijek fale kvacice.

3. Doslo je do mijenjanja sadrzaja nakon recenzije. Vidjeh da je Zaim izmjenio naslov svog poglavlja, pa ono sad drukcije glasi nego u recenziji.

Moj prijedlog: Ako jos iko ima sta mijenjati nek izmjeni u roku od recimo sedmice dana. Nakon toga bi bilo nedopustivo bilo kakvo sustinsko mijenjanje.

Al Andaluz, prazna stranica je iz razloga da se sa autorima započnu na parnoj stranici, naspram njihovog teksta. Smatram kako nismo trebali odvajati pjesme stranicama, nego s određenim pomakom. Međutim...
Što se tiče mojih promjena, učinio sam ih isključivo iz razloga što nisam bio razumio koncept zbirke. Naknadno sam zaključio da nije dobro za zbirku to što sam bio ponudio dio već objavljivanih pjesama.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 5:30 pm

Jel to znaci da si i pjesme nakon recenzije izmjenio? U tome slucaju bi recenzija bila nistavna!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:00 pm

Ne kompliciraj bez potrebe Eno Smile
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:13 pm

A jel nije tako? Mijenjanje sadrzaja ili izgleda pjesama nakon recenzije je nedopustivo, neozbiljno i krivotvorina. Recenzent se potpisuje pod onim sto je recenzirao i ukoliko se rukopis promjeni, mora se radit i nova recenzija, jer prva vise ne odgovara cinjenicama.

Za takvo sto se i krivicno odgovara i naziva se krivotvorina, jer u ovom slucaju recenzent ima pravo tuzbe ukoliko se njegova recenzija rabi u kombinaciji s rukopisom koji on nije pregledao, a kamo li recenzirao.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:30 pm

U dogovoru autora i recenzenta sve se to rješava bez problema. Ukoliko se u zbirku uključene i pjesme koje je recenzent citirao, onda nema nikakvih problema.

U svakom slučaju molim sve nas da pazimo
na ton kojim pišemo i da se izbjegavaju teške riječi.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 8:21 pm

Da, U DOGOVORU! No, ne rece li ti da ja kompliciram?! Ko sad komplicira?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Podsjecanje   Primjedbe Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:22 pm

Evo, ne bi li se memorija malo osvjezila, samo malo podsjecanje na sadrzaj i tok diskusije ROKOVI
i na azurnost i konstruktivni odnos prema procesu u kontekstu teme!
Tema je postavljena 16. Novembra, 2007!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:28 pm

Mislim da ne bi trebalo biti problem da zainteresirani autor popriča s recenzentom ili da se konsultiraju mailom.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 12:13 am

Moje su stvari u redu. Nadam se. To sam i htio od pocetka. Neki su se rugali, hvatali zbog mene za glavu, jer sam bio cangrizalo.
Ja i sada stojim na onome: pipne li neko moju pjesmu, neka je ne stampa.
Da ste bili fer i razumjeli neke moje "arogancije", sad bi mozda imali knjigu u rukama.
Ha ja. Cool
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 1:24 am

A cudna zlopamtila boze sacuvaj! Very Happy Sto si moj ti tako cangrizav ko da uzivas sto imamo problema?!Ne valja to! No
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 1:29 am

Mrganjac, ima i kod tebe pokoje dj - vjerovatno radi tastature, ili... A što se tiče podosta tekstova, doista je problem snaći se u njima. Ne znam, ima li smisla dogovoriti se i "prevesti" ih na jednu varijantu, ili ostaviti ih "šarenim", što bi - ponovo bio problem - jer su i ponaosob "višejezični". Međutim, to je volja svakog od autora, ponaosob. Što bi se, naravno, trebalo reći i onom ko bude vršio lekturu i korekturu.


: komentar modifikovan dana: Fri Feb 01, 2008 8:35 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 8:04 am

Konačno, uspjela otvoriti PDF (sporo mislim, brzo zaboravljam pa stoga kasnim) i najusrdnije bih zamolila Zaima da u prelomu izvrši sljedeće ispravke:
1. Razmak između naslova pjesme i teksta u svim ciklusima da bude isti. Zaista, jako je upadljivo da je kod nekih pjesama razmak i do deset redova, dok kod nekih opet samo jedan red.
2. Razmak tekstova biografija; neki je 1,5 a neki samo 1. Molim da se i ovo dovede da bude identično.
3. Iz diskusija foruma navedena su 2 citata, Enohov i moj. Ispod Enohovog citata u zagradi je navedeno ime, ispod mog nije. Molim da se i ovo uskladi, ili da se i ispod mog citata u zagradi navede i moje ime, ili da se izbriše Enohovo.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 8:57 am

Samira, [1] razmak između naslova i teksta diktiran je dužinom pjesme. Ukoliko ona prelazi na drugu stranicu, nastojalo se da to ima i formalnog i sadržajnog smisla. Tu postoje dva načina: (1) da se naslov ostavi gdje i jeste a ostali dio povlači prema drugoj stranici, (2) da se i naslov i tekst povlače prema drugoj stranici; [2] druga primjedba je ok; [3] i treća primjedba je ok. Hvala Samiri.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 3:02 pm

Sto nisu kod Zaima naslovi pjesama centrirani vec idu lijevo ili desno u odnosnu na tekst pjesme?
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 7:27 pm

Iskra misli na moje pjesme, ili na sve pjesme? Ukoliko misli na moje, ja sam ih tako "uredio".
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 9:29 pm

Danas smo dobili potvrdu o spremnosti profesorice Zehre Hubijar da uradi lekturu/korekturu rukopisa za nasu zbirku, kao i drugu recenziju ako to Narodna Biblioteka BIh bude izricito zahtijevala, sto ce Zaim u toku sutrasnjeg dana nastojati provjeriti.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 2:19 am

Posto ce se prelom praviti u stampariji, nije bitno kako sad rukopis izgleda, to je na profesionalnom licu da ga odradi.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitimeWed Feb 06, 2008 4:43 am

Al Andaluz (citat):
Posto ce se prelom praviti u stampariji, nije bitno kako sad rukopis izgleda, to je na profesionalnom licu da ga odradi.

Ovo mi se sve manje dopada i zaista sam u dilemi dokle vise ovako?
Kako sad najednom nije bitno kako rukopis izgleda? Sta bi sa "peglanjem" rukopisa prije odlaska u stampu? Nismo li upravo iz tog razloga odustali od donosenja odluke o prihvatanju ponude "Bemust" stamparije? Insistirajuci na kvalitetnoj pripremi rukopisa za stampu, koliko se ja sjecam, nigdje nije explicitno receno da se lektura mora raditi od strane lektora iz stamparije. Ispravite me ako grijesim, molim vas.
I sad, kada je gospodja Hubijar na Zaimovu molbu pristala da uradi lekturu, treba joj reci da to ne cini, jer smo se mi eto, predomislili?!
I onda hocemo da nas se tretira ozbiljno!
Uz to, vec sam na drugoj temi dala informaciju o trenutnim kontaktima sa svim stamparijama i naknadnom, konacnom donosenju odluke nakon uvida u predracune!

Jedan korak naprijed, dva koraka nazad! I ja se pitam opet, dokle vise?


: komentar modifikovan dana: Wed Feb 06, 2008 1:43 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content





Primjedbe Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Primjedbe   Primjedbe Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Primjedbe
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: