Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Likovno/graficko rjesenje za zbirku

Go down 
+4
River
Al Andaluz
Breza
wolfofgreenforest
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 10:08 pm

Bi li osnovni dizain za koricu mogao izgledati ovako:

http://www.dropshots.com/wolfofgreenforest#date/2008-01-24/00:58:58


: komentar modifikovan dana: Wed Jan 23, 2008 10:50 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 1:10 pm

Iskra je vec na temi o "biografijama" dotakla i pitanje likovnog rjesenja za naslovnicu buduce zbirke. Uzimajuci u obzir znani nam koncept zirke i odabrani naslov, misljenja sam da bi i likovno rjesenje naslovnice trebalo sa time biti uskladjeno. Nazalost, prijedlozi koji su mi juce stavljeni na uvid od strane jednog, mladog likovnog graficara iz Zenice, nisu odgovarajuci ni priblizno mojoj, licnoj zamisli o izgledu naslovnice! Isuvise apstraktni, futuristicki uz font koji mi se takodje nije svidio. Vrijedno je reci da je mladi likovni graficar, voljan uraditi likovno rjesenje sasvim besplatno, na cemu sam mu se vec u ime svih nas srdacno zahvalila, kao i na ulozenom trudu pri izradi svih njegovih grafickih prijedloga.
Nema nam druge do se i po ovom pitanju izjasnjavati, te cuti i Vase misljenje u kontekstu likovnog i grafickog rjesenja za nasu zbirku. Sto prije, to bolje! Smile
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 7:40 pm

Pa ja ne znam sta reci. Ja bih ostavio umjetniku slobodu da on to uradi najbolje kako zna. Jer, ni ja ne bih mogao napisati pjesmu po narudzbi, s jasno zacrtanim skicama sta treba a sta ne treba...
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 9:58 pm

Možemo li vidjeti njegov prijedlog?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeWed Dec 05, 2007 8:51 am

Na ciji prijedlog mislis?
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeWed Dec 05, 2007 11:56 am

Tog graficara iz Zenice!
Nego znate sta i ja cu se raspitati ovdje.Misllim da znam nekoga ali nisam sigurna da li je kompetentan.Saznacu danas.
Ja nasu zbirku mogu zamisliti u nekoj zlatno-smedoj boji i recimo dvije ruke,pruzene jedna ka drugoj ali da se ne doticu(ovo sam vidjela na jednoj umjetnickoj slici u lokalnoj galeriji).Samo ideja o spajanju ljudi,kontinenata,premoscivanju kojekakvih zafrkancija...mozda most i dole kratki pasus:Hercegovina u srcu i dusi. Very Happy Salim se!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeWed Dec 05, 2007 12:29 pm

Jedan umjetnik kog znam je pokazao svoje zanimanje da nam besplatno uradi motiv.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeWed Dec 05, 2007 4:31 pm

Najbolje je da nadjemo neko dijete od par godina i nek nam ono nacrta korice
Na vrh Go down
Gost
Gost




Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeThu Dec 06, 2007 12:36 am

Nije li vam poznato da je Breza u grafici... masala.

Jedno nam pitanje.
Sta nam je to, u biti, nase, Pod istim nebom ?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 4:24 am

Al Andaluz (citat):
Jedan umjetnik kog znam je pokazao svoje zanimanje da nam besplatno uradi motiv.

Baš lijepo!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 4:53 am

Mrganjac (citat):
Nije li vam poznato da je Breza u grafici... masala.

Jedno nam pitanje.
Sta nam je to, u biti, nase, Pod istim nebom ?

Mah... a tek da im je znati kakva sam u kuhinji... ! Cool


"Pod istim nebom"... pripadnost istom podneblju, otvorenih i bezgranicnih horizonata, gdje slicnost/suprotnost naseg mentaliteta, starosnog doba, porijekla... afiniteta... predstavlja bogatstvo individualne osobenosti.
"Isto nebo" kao svod pod kojim se i mi, ovdje okupljeni, susrecemo i dodirujemo kroz svoje poetsko bice, uz sve razlike u stilu nasih stihova i uprkos medjusobnoj udaljenosti... i tako dalje... i tako blize.

Et'... u mojoj biti, to bi bilo to, izmedju jos ponecega, ne sasvim definisanog. Smile
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 9:40 am

Meni se svidja Andaluzova ideja za naslovnicu sa slikom stare bosanske kapije sa metalnim halkama.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeFri Dec 07, 2007 1:19 pm

Istu ideju je imala i Amila Saleš kad je uređivala korice zbike pjesama Amira Brke "Uređujemo staru kuću".
Dakle, ideja je lijepa, ali nije originalna.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 6:07 pm

Pa naslov je Pod istim nebom.
Nebom.

Naslikajmo nebo, naslikajmo elemente nase zemlje, naslikajmo prepoznatljive znake nasih naroda,( znacajne zgrade) naslikajmo kulturnu bastinu ( Harada, Kulinova povelja, Pismo sa stecka) i knjige sa rukama koje hrle za njima...
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeSun Dec 09, 2007 10:50 am

Super ideja Mrganjac, bezrezervno podržavam i mislim da su konkretne smjernice i za umjetnika (slikara) olakšavajuće.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeSun Dec 09, 2007 2:21 pm

Odličan prijedlog. Ipak, meni se čini da bi sve to bilo malo prenapučeno.
Da ostavimo samo nebo vedro s nekoliko bijelih oblaka i jednim simbolom ispod, možda ispruženim rukama sa stećka?
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeSat Dec 15, 2007 12:56 am

Sta se ovdje desava?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeSat Dec 15, 2007 2:52 am

Za sada, nista. I dalje cekamo na gosn Godota. Smile
Na vrh Go down
Gost
Gost




Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 11:29 pm

Nazalost, prijedlozi koji su mi juce stavljeni na uvid od strane jednog, mladog likovnog graficara iz Zenice, nisu odgovarajuci ni priblizno mojoj, licnoj zamisli o izgledu naslovnice! Isuvise apstraktni, futuristicki uz font koji mi se takodje nije svidio.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 2:36 am

Mrganjac (citat):
Nazalost, prijedlozi koji su mi juce stavljeni na uvid od strane jednog, mladog likovnog graficara iz Zenice, nisu odgovarajuci ni priblizno mojoj, licnoj zamisli o izgledu naslovnice! Isuvise apstraktni, futuristicki uz font koji mi se takodje nije svidio.

Ta nije valjda Mrganjac da bas ti sumnjas u moju kompetenciju pri ocjeni
likovnih prijedloga od stane maldog Zenicanina?! I to bas ti, koji si tek nedavno pohvalio moje umijece u i grafici! Shocked
A za tvoju informaciju, istovjetnog misljenja su bili i svi oni koji su putem MSn-a imali priliku uvjeriti se da moja konstatacija nije samo rezultat mog cejfa i ranim klimaksom pomahnitalih hormona! Elem... ja jos i imam opravdanje za svoju "cikotivnost", al' koji je tebi razlog za ova dijametralno oprecna stava, koja rezultiraju malo okasnjelim ukazivanjem na moju iskrenu izjavu?! Il' te je more biti nagon za spletkarenjem i dramatiziranjem opet uzeo pod svoje?!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 5:39 am

Nije nagon.
Nego cinjenica. Cijelo vrijeme ti u ustima zajednicki projekat.
Jeste, na gore opisani nacin.
...tvojoj, licnoj....nas nema.
Tako i o biografijama.
U tvojoj licnoj nema sta ima u drugim.
E sad, nemoj da neko napise u biografiju, sta ti nemas da napises.
Je li sad trac ili istina?
I ne pricaj tim tonom sa mnom.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 8:26 am

"Neka svega".
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 9:16 am

Ne radi se o tome ko sta ima napisati u biografiji, vec o tome da je ovo zajednicka zbirka i da se moramo drzati ujednacenosti, jer se vec dogovorismo da nam je kvalitet bitan i da necemo svastarenja. Ruku na srce, neki su pri pisanju biografije otisli u ekstreme, neko je napisao preopsirno neko presturo. Mislim da i jedni i drugi ( a i sebe ubrajam u ove sture) trebaju naci sredinu.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 12:58 pm

Mozda je rjesenje da Breza posalje svima koji nisu vidjeli na mail grafiku koju je ponudio taj decko.
Ja licno sam vidjela i istog sam misljenja kao i Breza. Meni se ne dopada nijedan prijedlog.
O ukusima je tesko raspravljati...
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 8:57 pm

Da li se neko od vas bavi grafikom zaista. Zašto to onda ne bi napravio neko od vas koji se time bave - Breza, Iskra?

ne može nas desetero imati o tome zajednički stav. teško je dogovarati se na nivou motiva šta bi mi voljeli. bilo bi lakše ako imamo prijedlog, a bilo bi lijepo da to neko od nas i napravi.

dakle ako ste već slikali ili radili grafike zašto ne bi bilo nešto od vaših radova u konkurenciji?
Na vrh Go down
Sponsored content





Likovno/graficko rjesenje za zbirku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Likovno/graficko rjesenje za zbirku   Likovno/graficko rjesenje za zbirku Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Likovno/graficko rjesenje za zbirku
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Predgovor za zbirku
» Lektor/korektor i graficko/tehnicka priprema knjige!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: