Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Plan realizacije

Go down 
+7
acirkin
Samira
Tanja
Iskra
Sabi
jane doe
Breza
11 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 12:42 pm

I, konacno, evo ponude koja je prihvacena od strane svih ucesnika...iz Stamparije iz Fojnice

Plan realizacije - Page 3 Fojnic10
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 1:10 pm

Bas fino, nek' je i to konacno gotovo!
Hvala Sabahudine.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 2:42 pm

Konacno! Laughing

Hvala Sabahudinu na trudu.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 14, 2008 4:33 pm

Molim vas da pogledate i ovu naslovnicu koja je pred vama. Breza mi je upravo dostavila jpg. format koji je zaista odlican. Meni se dopada. Ako se slazete, ovo ide kao naslovnica ili da ostanemo pri starom, uz dopune vec ranije izrecene.

p.s. upravo sam svim ucesnicima u projektu poslao E-mail...

Plan realizacije - Page 3 Naslov13
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 14, 2008 5:37 pm

Meni se ova naslovnica vise dopada.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 14, 2008 11:36 pm

Meni se vise svida od prethodnog i ako je izbor ja sam za ovu posljednju.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 4:39 am

Ja sam takodjer za ovu posljenju.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 6:08 am

Cetiri glasa plus urednik su za ovu stranicu. Elem, moramo imati jos najmanje jedan glas da imamo 6 od 11 ZA...I da ide ova stranica.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 11:05 am

Evo jos i od mene glas.

opet ja sa P. S. Very Happy
Ko je Vasseljen?
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 12:10 pm

Zar ne vidis, Mesa Aleckovic Selimovic - Vaseljen
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 12:11 pm

Da, to je zahtjev jednog od autora, da u zbirci ne bude zastupljen pod svojim pravim imenom i prezimenom, vec pod pseudonimom! Radi se o autoru Mehmedu Aleckovicu, koji je, iz svojih osobnih razloga, izrazio zelju za nekom vrstom anonimnosti. S obzirom da je ta opcija planom realizacije omogucen autorima, njegov je zahtjev legitiman I kao takvog ga valja tretirati ..Urednik je to rpihvatio da ne bi izgledalo malo neobicno imati dvoje Aleckovica na naslovnici i unutar knjige. To je njegova zelja i ispostovati je treba.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 5:23 pm

Samo još jednom molim da se River makne s naslovne stranice, a ostane samo ime i prezime. Unutar teksta River da ostane. Smile

Danas sam uplatio sredstva putem Raiffeisen banke na Sabahudinov račun u Hypo banci koji je ovdje postavljen - 300 KM.

Neće me biti narednih nekoliko dana, a imam i nekih problema s internet konekcijom.

srdačan pozdrav

Vaš River
Na vrh Go down
Mesa
-
-



Broj komentara : 16
Registration date : 2008-08-17

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 5:39 pm

Iskra (citat):
Evo jos i od mene glas.

opet ja sa P. S. Very Happy
Ko je Vasseljen?

Hvala Sabahudinu na objasnjenju, sustinskom, ali mislim da to nije odgovor postavljenog pitanja. Priznam, moja greska, trebao sam da se ranije javim i objasnim onoliko koliko se objasniti da. Da, pseudonim! Vama poznato da se pojedini predstavljaju pod pseudonimom ili umjetnickim imenom itditditd...
Taj oblik predstavljanja u mom ili bolje receno, nasem slucaju je vrlo jednostavan. Pseudonimi stvaraju znatizelju, mozda i "provokaciju", ne samo sakrivanje sto mnogi misle. U ovom slucaju to Vasseljen odlucuje i postujem njegovu volju, ali ipak mislim da je on blizi incidentu, to ce vrijeme da pokaze. Nije on za svake oci, zna on da bode Very Happy a tek kad se susretne sa ostatkom svjeta, bice veselo.Ne vidim nikakvu preponu koja bi naskodila Vama, ostalim autorima, na bilo kakav nacin, jer to mi nije namjera, osim sto bode oci. Ipak, u jednom se obadvojica slazemo: Postovani Prijatelji, Gospodo, Gospodje i Gospodjice...da VI...PJESMA JE BITNA!

Sad na odgovor. Ko je Vasseljen? Taj ciklicni raseljenik u stalnom kretanju?

Vasseljen je rodjen iz polena sto ga je nanio od svuda. Majka zemlja, otac rogat. Preplivao sve okeane i uspio sve planine. Mjesec ga budi a vukovi mu najtananiji muzicki hor. Pusta zima vjetrova su mu prirodno staniste, gdje je sam na svom. Ljudi ga zaziru jer ga ne mogu izbjeci. Odan sebi mjenjajucem. Slikar prijezirnog sivila i vocar sto jabuke ne prodaje, samo poklanja. Ostar tkalac i strpljiv kovac. Zeleno, munju i grom voli a novac mrzi. Bez kompasa ne ide nigdje, osim na olujno more. Koraci mu dugi preko sedam gora jer pazi da ne zgazi. Postar fotonskih informacija, vrlina: jak incident. Umrijet ce kad ozivi.

PS
Mi smo uvjek ZA ali se samo jednom pisemo. Tako dragi Sabahudine priheftaj i mene!
Pozdrav svima

Vasseljen
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 1:21 am

Kratko,jasno Vasseljen je Mesa! Very Happy
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 2:45 am

Ama nemam nista protiv, dapache Very Happy Samo priupitah jer nisam primjetila da Mesa nedostaje.

Sandra izlazi u petak iz bolnice tako da ce vjerovatno sama uplatiti. Sto se njene slike tice...Sabahudine, da li mozes nesto uraditi sa vec postojecom ?
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 4:30 am

Jucer uplatila na Sabahudinov racun 155 eura, sutra bi trebalo da uplata stigne. Ukoliko bude nekih komplikacija, molim odmah reagovati, jer od 19.09.do 28.09 cu biti odsutna. Suncana Antalya mi se vec sad smijesi.

Svima, od srca suncane pozdrave u tmurnim danima
Kakvo je vrijeme tamo kod vas u Americi?
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 5:21 am

Mnostvo pitanja a odgovori su sljedeci:

Dragi Mesa, moje objasnjenje je samo copy paste iz onoga sto sam dobio od Breze (mada je i kod nje bilo slicno objasnjenje kao i tvoje) jer nisam zelio ulaziti u objasnjenja ovakve vrste koju si ti predocio. Odlicno da si se ukljucio i objasnio razloge.

Draga Iskra, volio bih imati oblik planirane fotografije (ves sam ih dobio od Enesa, Nade, Irme i Samire). Drugaciji oblik i velicina bi bio problematican.

Draga Samira,
Nije problem za reakciju jer sve zavisi od banke koja vrsi transakciju prema BiH. Koliko to traje a ako i bude problema, sacekacemo tvoj povratak sa odmora.

Info za sve...Ako bude sve islo kako treba, mogli bi i malo ranije dostaviti pripremu za stampu...oko 05.10.2008.g.

Istovremeno, knjige se pisu da bi se citale i promovirale, iako mi pjesnici, onako naivni kakvi i jesmo, mislimo kako to radimo samo za sebe i svoje najblize. Elem, ako mi ostavite odrijesene ruke, mogao bih, po zavrsetku stampe, desetak knjiga poslati na odredjene adrese medija i institucija u BiH (Nezavisne novine, Dnevni avaz, Oslobodjenje, San, Drustvo pisaca BiH, FTV, BHRT, RIJEC, DANI, SLOBODNA BOSNA) za pocetak a kasnije mozda i periodicnim (svaka tri-sest mjeseci) izdanjima usmjerenim kulturnim snovidjenjima. Kada je u pitanju svaki autor ponaosob, on bi mogao na prostoru u kojem obitava dostaviti relevantnim medijima par primjeraka. No, to je samo pocetak i o daljnjim PR aktivnostima se mozemo dogovarati u "hodu".
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 5:39 am

Posve sam istog mišljenja i možemo se zaista smatrati sretnim da imamo tebe za saradnika.
PR i distribucija su po meni u cijelom ovom nizu sitnih i krupnih koraka na putu realizacije našeg projekta najbitniji.
Imaš za ovo, uz veliku zahvalnost moj glas i moju bezrezevnu podršku.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 7:19 am

Pridruzujem se Samiri i podrzavam svaku Sabahudinovu inicijativu u svojstvu urednika zbirke.

Samiri zelim ugodan odmor i lijepo vrijeme. Ovdje u USA je trenutno sezona tornada i oluja,
tako da i mi, koji smo na sjeveru, dobro osjetimo cud Majke Prirode. Jesen na pragu... Smile
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 10:58 am

Ovako bi trebala izgledati finalna verzija naslovnice...

Plan realizacije - Page 3 Nalovn10
Na vrh Go down
Tanja
-
-



Female Broj komentara : 22
Registration date : 2008-08-29

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 16, 2008 3:39 pm

I moj glas imas za PR. Svidja mi se ideja. Very Happy
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 4:36 am

Evo i jos malo doradjene naslovnice koja moze pretrpjeti i neke male promjene na licu mjesta u stampariji u njihovom DTP-u jer sve zavisi od snage i umijeca same stampe. Uostalom, samo moze biti bolje...

I stigla je uplata Irme Salkic - Mehmedagic u iznosu od 160 Eura na devizni racun Banke sto je 312 KM kada se izvrsi konverzija. Hvala Irma. bounce

Plan realizacije - Page 3 Nalovn12
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 6:29 am

A evo i kako urednik vidi svaku stranicu odnosno broj na njoj. Ovo je posebna knjiga i zbog toga se treba tako i tretirati. Ovo je neobicna i originalna zbirka poezije jer i ona je sama po sebi je "one of the kind" i kao takva prva ovakve vrste na prostorima bivse YU. Zbog toga i broj na svakoj stranici ide preko ruke koja pise...

Plan realizacije - Page 3 Str510

Plan realizacije - Page 3 Str1210

Plan realizacije - Page 3 Str14611
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 8:22 am

Stigli smo i do detalja! Aferim! Smile

Ruka kao simbol pjesnika! Zasto da ne?
Mozda, samo malo manja!
Uz to, predlozila bih primjenu opcije "Anti Alias smooth",
pri cemu bi se ruka "utkala" u pozadinu lista.

U svakom slucaju, izgleda lijepo.
Na vrh Go down
Sabi
--
--



Broj komentara : 41
Registration date : 2008-09-03

Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 12:36 pm

Draga Brezo,

Kada se isprinta, izgleda sasvim OK tako da bi, ako smanjimo ruku, izgubili mogucnost velikih brojeva - font 10 a ispod toga ne bi trebali ici - i u tom slucaju bi mogli ubaciti "1" i "22" ali "145" kao broj ne bi mogao "leci" u tom fontu da bude vidljivo. Mogao bi, ali bi font trebao biti 8 a to ne ide u knjigu. Kada je u pitanju "utkanost" ruke u pozadinu lista, kompletna priprema se radi u QuarkPress programu sto je profesionalna priprema za stampu dok je anti alias smooth kod Photoshop-a, ali bez obzira na to, ovaj, hajde da ga nazovemo, "watermark" je najmanje bitan jer mi je cilj bio, da, kao urednik, naglasim konstantu pjesnistva kroz itekako vidljivu "ruku koja pise" jer ce ona uvijek pisati, bez obzira na kompjutere, "touch screan", etc...Mislim da je mnogo bolje da ostane ovako. No, ako mislite da treba drugacije...Mozemo i tako.
Na vrh Go down
Sponsored content





Plan realizacije - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Plan realizacije   Plan realizacije - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Plan realizacije
Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Radionica-
Idi na: