Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Predracun troskova!

Go down 
+5
wolfofgreenforest
River
Samira
acirkin
Breza
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 10:13 am

Kao da gori pod nogama pa treba sad odlucivati o tiskanju, a kao sto je ocevidno, tiskanje i nije toliki problem koliko distribucija. Mislim da se ne treba upustati u tiskanje bez rijesenog pitanja distribucije, inace ce se desiti da ce Zaim imati na grbaci knjige dok se neiznadje adekvatna distribucija. A na tome se bas i ne radi, jer evo nigdje da procitam da iko kontaktira izdavacke kuce u vezi distribucije.

Brezo ti kazes: Bit ce da se neke stvari moraju vise puta naglasiti, pa stoga, jos jednom zelim skrenuti paznju na faktor preuzimanja cjelokupnog tiraza i mogucnost njegovog skladistenja kao i naknadno prepakivanje i odasiljanje paketa na odgovarajuca odredista. Kao sto znate

Ovo sam razumio u tome kontekstu o kojem sam se izjasnio.

Sto se tice osoba koje su ovdje jasno rekle da ne zele knjige kod sebe drazt u kuci ili prodavati po tezgama su: Iskra, Morski, Andaluz. Sve to pise ovdje!

Isto tako smatram da je anketa najasna, maglovita, bez rijesenog pitanja distribucije, te nazalost ne mogu glasati.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 10:28 am

Vidis Eno, to je ono sto me buni kod tvojih izjava! Kazes da nije bilo pokusaja da se iznadje distributer, iako ama bas nigdje do nedavno na ovom mjestu o konkretnim koracima u tom smjeru, nije ni bilo razgovora. I sam si naveo da se distribucija, po tvom misljenju, podrazumijevala. Dok je iz poruke gos. Bandica i Samirinog komentara, jasno naznaceno da se o distribuciji moze govoriti tek i nakon izdavanja knjige. Al' nejse...
da niko drugi, ti si bio upoznat sa mojim korakom pri kontaktiranju izdavacke kuce "Shahinpasic", kao i sa njihovim odgovorom.
Evo ga i ovdje u cjelini, svima na uvid:
Citat :
Postovani,

Nasa kuca je samo izdavacka kuca, ne i stamparija, stoga Vam nemozemo ponuditi cijene stampanja.
Jedino sto Vam mozemo ponuditi jeste da mi izdamo vasu knjigu te da je posaljemo dalje u distribuciju. Ukoliko ste zainteresovani za takvu vrstu suradnje, obratite nam se radi daljih informacija.

Puno pozdrava

Amina Hadžibajrić


ELT Coordinator

BTC Sahinpasic
Soukbunar 12
71000 Sarajevo
Bosnia and Herzegovina

+387 33 771 191
+387 33 771 188
amina@btcsahinpasic.com
www.btcsahinpasic.com

-------Original Message-------

From: N.S - Breza
Date: 11/26/2007 10:43:53 PM
To: info@btcsahinpasic.com
Subject: informacije

Postovani,

Obracam Vam se u ime grupe, uglavnom neafirmisanih autora, zainteresovanih za izdavanje zajednicke zbirke poezije.
Trenutno smo, izmedju nekoliko izdavackih kuca I stamparija u potrazi za najpovoljnijom ponudom.
Tim povodom, zamolit cu Vas za predracun sveukupnih troskova pripreme I stampanja knjige u slijedecim okvirima, otprilike:

Format- A5 (148x210mm)

Broj strana - 60

Vrsta tiska/stampe – kolor

Vrsta papira – standardni papir

Vrsta uveza – brosirani uvez

Vrsta korica – tvrde korice

Tiraz – 500 primjeraka

U sklopu vec predocenog, takodje me zanima cijena za usluge likovne/graficke obrade, te iznos za urdnicko/lektorski dio posla.

Unaprijed zahvalna na Vasem odgovoru.

S postovanjem

Nada Spahic
Erie, PA USA

E pa lijepo... eto mogucnosti za distribuciju, po principu - "koliko para, toliko i muzike"! Hocemo li ih jos jednom kontaktirati i zatraziti cjenovnik njihovih usluga?!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 10:34 am

I da ne zaboravim... govoreci o stavu Irme, Morskog i tebe, Eno, znaci li to da niko od vas troje ne zeli da mu se posalje niti jedan primjerak buduce knjige? Ako je tako, evo, ja sam spremna preuzeti vas dio knjiga, snoseci i sve pratece troskove skladistenja i isporuke.
Jel' moze tako?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 10:51 am

Ne znam od kud ti to?! Imam dojam da malo razvodnjavas temu! Suspect
Jedno su dio knjiga koje dobija svaki autor ( jer cemu bi neko izdavao knjigu ako nema nijednoga primjerka? Shocked ), a nesto posve drugo slanje cjelokupnog tiraza.

To za Sahinpasica je istina da je kontaktiran ali kad je isti priopcio da oni ne tiskaju knjige onda se ostalo na tome. Koliko mi je poznato nikad se Sahinpasic nije kontaktirao kao potencijalni distributer, i o tome sam govorio.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 10:54 am

I jos jedan primjer iz arhive svih dosadasnjih kontakta, koji je, ako ne svima, onda bar polovini od svih sudionika u ovom projektu bio predocen, uz zakljucak da su preskupi.
Radi se naime o kontaktu sa izdavackom kucom "Bosanska Rijec", koja je za svoje usluge zatrazila ni manje ni vise do 5000 dolara!
Citat :
Postovama Ms. Spahic,

Prosljedjujem Vam E-mail odgovor vlasnika "Bosanske Rijeci" Sime Esica na moj upit o cijeni stampanja knjige poezije grupe autora.

S postovanjem,

Rifet Bahtijaragic

----- Original Message -----
From: verlagesic@t-online.de
To: Rifet
Sent: Thursday, November 29, 2007 1:43 PM
Subject: Re: Fw: Informacije

Dragi Rifete,

najprije, volio bih znati jesi li dobio moje mail-pismo kojim sam, prije par dana odgovorio na tvoja dva prethodna.

A onda, kad je rijec u ovom pitanju koje ti je upuceno od gospodje Nade, tu je, koliko vidim, rijec samo o usluzi (servisu), a ne o izdavanju knjige, pa kvalitet te zbirke, u tom slucaju, nije neophodno provjeravati - jer na njemu nece stajati znak nase Kuce. Medjutim, nejasni su tehnicki podaci o knjizi - kaze se: brosirani povez (sto znaci - meke korice), a onda kaze: korice tvrde (sto znaci: tvrdi uvez). Zatim, kaze: kolor stampa, a nelogicno je da zbirka poezije bude kolor, osim, ako nema ilustracija u koloru, ali ilustracije uopste ne pominje (dakle, i nema ih). Zatim, ne znamo o kom formatu se radi, jer format ne pominje. I na kraju, kaze: 60 strana - a to tehnicki nije moguce izvesti - moze samo 64 (puna 4 arka) ili za 8 strana (pola arka) manje ili vise.

Dakle, mozes joj odgovoriti sljedece:

zbirka poezije, 64 strane, kolor stampa, tvrdi povez, plastifikacija, format skraceni A5 (format koji se najcesce koristi za poeziju), 500 komada kostala bi, u nasoj ponudi, 5.000 dolara, sa preuzimanjem bilo gdje u Bosni i Hercegovini. U toj cijeni je priprema, tehnicko uredjenje, likovna oprema, lektorski, korektorski i urednicki posao i, naravno, stampa i isporuka (prevoz do bilo kog mjesta u Bosni. Mozemo obezbijediti isporuku i u SAD, ali da se plate troskovi izvoza i postarine).

U slucaju da zele da "Bosanska rijec" bude i izdavac te knjige, (a to znaci da je uvrsti u nasu mrezu, da joj obezbjedjujemo medjunarodni broj i sve ostalo sto se podrazumijeva da mora imati svaka knjiga u svijetu, dakle, stavili bismo je u ravnopravan tretman sa svim ostalim nasim izdanjima) u tom slucaju, najprije moramo procitati knjigu i ocijeniti njenu knjizevnu vrijednost, a to podrazumijeva dvije recenzije i izdavacke usluge, pa bi cijena bila za 800 dolara veca. Ovo je, dakle, okvirna - uslovna - cijena, a ona moze biti i manja pod uslovom da tehnicki podaci (koji su u ovom popisu nejasni) to dozvole.

Sto se tice cijene likovno-dizajnerske opreme, ona zavisi od toga koliko je vrijedno ime umjetnika kome se povjeri ta oprema - dobar umjetnik to nece uraditi ispod 400 dolala, a urednicko-lektorski posao ne bi kostao vise od 100 dolara (za knjigu od 64 strane). Ove nase bosanske cijene pretvorio sam u americke dolare da bi joj bilo lakse racunati.


Eto, mozes to javiti gospodji Nadi, pozdravi je prijateljski od mene, a uputi je, ako zelis neka se javi direktno meni da razjasnimo ove nejasne tehnicke podatke i da joj, eventualno, pomognem da rijesi pitanje izdavanja.

Tebe srdacno pozdravljam i zelim ti svako dobro.

Tvoj drugar

Simo Esic


-----Original Message-----
Date: Thu, 29 Nov 2007 00:19:01 +0100
Subject: Fw: Informacije
From: Rifet <rbach@shaw.ca>
To: Simo Esic <verlagesic@t-online.de>

Dragi Simo,
Prosljedjujem Ti ovaj E-mail sto mi je dosao iz Amerike. Ako hoces, mogu javiti toj osobi da mi posalje tu poeziju da to vidim i da Ti kazem moje misljenje, pa onda, ako je OK, mozes im uraditi predracun troskova za izdavanje. Ocekujem Tvoju reakciju.
Mnogo pozdrava,
Rifet

----- Original Message -----
From: N.S - Breza
To: rbach@shaw.ca ; bosanskarijec@bih.net.ba
Sent: Wednesday, November 28, 2007 1:52 PM
Subject: Informacije


Postovani,

Obracam Vam se u ime grupe od deset (10), uglavnom neafirmisanih autora, zainteresovanih za izdavanje zajednicke zbirke poezije.
Trenutno smo, izmedju nekoliko izdavackih kuca I stamparija u potrazi za najpovoljnijom ponudom.
Tim povodom, zamolit cu Vas za predracun sveukupnih troskova pripreme I stampanja knjige u slijedecim okvirima, otprilike:

Format- A5 (148x210mm)

Broj strana - 60

Vrsta tiska/stampe – kolor

Vrsta papira – standardni papir

Vrsta uveza – brosirani uvez

Vrsta korica – tvrde korice

Tiraz – 500 primjeraka

U sklopu vec predocenog, takodje me zanima cijena za usluge likovne/graficke obrade, te iznos za urdnicko/lektorski dio posla.

Unaprijed zahvalna na Vasem odgovoru.

S postovanjem

Nada Spahic
Erie, PA USA[/b]


: komentar modifikovan dana: Mon Jan 21, 2008 11:18 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 11:13 am

Al Andaluz (citat):
Ne znam od kud ti to?! Imam dojam da malo razvodnjavas temu! Suspect
Jedno su dio knjiga koje dobija svaki autor ( jer cemu bi neko izdavao knjigu ako nema nijednoga primjerka? Shocked ), a nesto posve drugo slanje cjelokupnog tiraza.

To za Sahinpasica je istina da je kontaktiran ali kad je isti priopcio da oni ne tiskaju knjige onda se ostalo na tome. Koliko mi je poznato nikad se Sahinpasic nije kontaktirao kao potencijalni distributer, i o tome sam govorio.

Zasto bih ja bila ta koja razvodnjava temu?! Jasno sam dala na znanje opciju koja bi za svakoga od spomenutih bila rjesenje problema distribucije, jer ocigledno da je to trenutni "kamen spoticanja"?!
Ono sto je mene ujedno zanimalo je odgovor na pitanje, kako zamisljas da se izvrsi prosledjivanje "potrebnog broja knjiga" na adresu autora i ko bi to trebao uraditi? Neko mora, ako se knjige zele imati, bez obzira na broj istih. Taj ih neko mora do prosledjivanja uskladistiti i naknadno ih prepakirati!

U vezi sa "Shainpasicem"! Nije se ni mogao kontaktirati u vrijeme kada se radilo na usaglasavanjima i donosenju odluka o drugim pitanjima, a nesto se i ne sjecam da je bilo od tebe ili koga drugog, dosao prijedlog da se kontakt sa njima nastavi! Naprotiv, nastojali smo u to vrijeme sto manje opterecivati diskusije dodatnim temema sa ciljem da se sto uspjesnije postigne dogovor oko tada aktualnih pitanja.
I sada, nakon svega, sta treba da radimo? Nanovo na pocetak... ili?!

Dodatno pitanje za sve autore koji vec imaju iskustvo sa samostalnim izdavastvom, - ko je u vasem slucaju bio zaduzen za distribuciju, odnosno, da li ste imali vec unaprijed, prije izlaska knjige iz stampe, obezbjedjenog distributera?!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 2:39 pm

Očito, poprilično smo opterećeni nerazumijevanjem položaja knjige u BiH, gdje je vrlo zahtjevno knjigu i pokloniti.

Moj dodatni angažman na konačnoj realizaciji našeg projekta vezan je isključivo za moju procjenu njegove vrijednosti, s jedne, te uvažavanja iskrene želje samih autora da ga daruju i ostalim „pod istim nebom“, s druge strane. U dosadašnjim mojim kontaktima, a u vezi finalne realizacije projekta (priprema, štampanje, distribucija), radio sam to isključivo u moje ime, jer tako smo se bili dogovorili. Naravno, nastojao sam iznaći najprihvatljivije rješenje za sve nas, ponaosob, a u okviru vlastitih mogućnosti. Iskreno, vrlo mi je neugodno nastaviti ovakve kontakte, zato što se iz njih može zaključiti da ne znam šta hoću. Moji kontakti u ulozi posrednika vjerovatno bi iskomplicirali proces, zbog čega sam predlagao da ne „dižemo prašinu“ oko neznatnih razlika u cijeni, cijeneći da će promjena karaktera komuniciranja proizvest veće troškove od navedenih razlika.

Kada je riječ o distribuciji tiraža, najsretnije rješenje bi bilo da svi ponaosob imamo rješenje za pripadajući nam dio. Skoro u svim kontaktima sa izdavačima (štamparijama, svakako), naglašava se isključivo tehnički dio usluga (uglavnom, samo štampanje). Vjerovatno bi se, pod konkretnim uvjetima, moglo dogovoriti i više, ali to bi od nas iziskivalo daleko veće troškove. Koliko smo mi u stanju prihvatiti ih, priča je za sebe. S dosadašnjim iskustvom, ja se u nju ne bih miješao. Iz razloga koje sam već naveo, pristao sam pripremiti knjige za poštu.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 2:42 pm

Iskra (citat):
Breza (citat):
Zalosno je zaista, da u ovom, zavrsnom dijelu procesa, malo ko zaista reaguje konkretnim i odlucnim stavom, uzimajuci u obzir sve do sada iznete informacije. Da li je u pitanju indiferentnost ili pomanjkanje entuzijazma, ili mozda nedostatak povjerenja?!

Stoga cu u cilju konkretnog djelovanja postaviti anketu u vezi sa odabirom stamparije. Anketa ce biti otvorena samo jedan dan!

Mislim da nije u pitanju niti pomankanje entuzijazma, indiferentnosti a ponajmanje nepovjerenja. Stvar je u manjku informacija.
Konkretno bez suvisnog naglabanja izneti ponude svih stamparija, cijena, koja garancija za kvalitet ( sta konkretno se podrazumijeva pod kvalitetom osim mekog ili tvrdog poveza)
Anketa je po mom misljenju jos uvijek nepotrebna jer nemamo cijenu koju zahtijeva Bemust.

Jos jednom se vracam na ovo i sasvim legitimna pitanja, ocekujuci odgovor koji bi mogao pojasniti trenutno ignorantno ponasanje na sve do sada izneseno i vise puta ponovljeno.

Anketa ostaje otvorena jedan dan, a do vas je kako ce te se odnositi prema njoj.
Pri tome, molim vas, imajte na umu da od vase reakcije zavisi daljnji tok realizacije, odnosno nastavak ovog projekta u cjelini.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 4:24 pm

Ja sam se vec izjasnila da mi Bemust odgovara ako je to Zaimov izbor da mu olaksa dio posla kojeg se prihvatio.
Hvala jos jednom Zaimu i nadam se da cemo sto prije dobiti podatke gdje novac da se uplati.
Kad se knjiga ostampa zamolicu samo za adresu gdje moj dio knjiga se moze preuzeti.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 6:55 pm

Po pitanju distribucije:

Kada autor (ili autori) ima izdavača, onda svi poslovi, od obrade tekstova, štampanja, promocije, distribucije do isplate honorara autoru, spadaju u nadležnost izdavačke kuće.
Mi nemamo izdavača već se sami pojavljujemo kao izdavači.
Kako sam iz polemika primjetila, neki štampariju poistovjećuju sa izdavačkom kućom. Kako je Breza već napomenula, štamparija odrađuje isključivo tehnički dio i ništa više.
S obzirom da smo mi sami izdavači, to i sami moramo pronaći kanale za distribuciju. Postoje izdavači koji se bave i distribucijom (npr. Šahinpašić) a postoje i distributeri koji distribuiraju knjige od različitih izdavača. Jedan, meni poznat je "Svjetlostkomerc d.d.". To je bivša izdavačka kuća "Svjetlost" i oni su jaki zato što u cijeloj BiH još uvijek imaju svoje knjižare. Predlažem Zaimu da kontaktira ovu instituciju po pitanju distribucije. Direktor je Enver Žiga, mail: e.ziga@svjetlostkomerc.ba, Tel.: 033 200 840, adresa: Mehmeda Kantardžića 3, 71000 Sarajevo.
Druga, dodatna mogućnost je "Interlibar", internet distribucija.

Drugo: Ne možemo mi pregovarati za distributerom dok nemamo produkt (knjigu). Jer distributer ne distribuira ideju i projekt, već gotov produkt. Dalje, prije nego što se stupi u kontakt sa distribuiterom, treba odrediti prodajnu cijenu knjige i dogovoriti se o procentu honorara. To distribuiter obračunava jednom godišnje, na osnovu prodanih knjiga. Ovdje je dodatna poteškoća za distribuitera jer su u pitanju 10 autora. Dakle, sama priroda posla iziskuje da najprije investiramo (platimo troškove izdanja knjige), pa tek onda, gotov produkt ponudimo na distribuciju.

Nadam se da sam ovim malo pojasnila po ovom pitanju te da ćemo konstruktivnije komunicirati i pojednostaviti Zaimu ovaj dio posla.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 2:10 am

Ja se zahvaljujem ovdje Zaimu za spremnost da preuzme sve te poslove na sebe.Mislim da je to veoma ljudski i dzentlmenski od tebe Zaime.Hvala jos jednom pa ako nista onda na dobroj volji.Kad smo vec kod dobre volje bilo bi dobro da je svi pokazemo malo vise.Ja licno se osjecam krivom jer sam zapostavila ne samo ovaj nas projekat nego i mnogo sta drugo ali nazalost zivot nije samo poezija.
Brezo i tebi hvala na trudu i svemu sto radis da bi knjiga vidjela svijeta.Ti si ta koja je ipak preuzela najveci dio posla na sebe.Mi ostali samo glasamo u sustini.
Andy ako vec samo povirimo ovdje nije u redu da provirimo samo da kazemo:"To ne valja".I ako te brine ta distribucija jos ne postojece knjige onda predlozi nesto konkretno pa cemo mozda uraditi tako.Ja uopste ne razmisljam o distribuciji.50 knjiga nije puno.Nakon stampanja knjiga Zaim je spreman sve popakovati i poslati gdje treba.Meni u Usa,Riveru u Tuzlu,itd.Koliko te ja razumijem iz tvoje price ti neces svih 50 knjiga a spreman si platiti za njih?!Ako je tako ja hocu ostatak od tvojih knjiga (ili da ti platim ili mi ih pokloni Cool ) tako da ti ne moras brinuti o tome.Kako god je tebi lakse.
Bilo bi lijepo da smo svi zadovoljni ishodom a ne kivni jedni na druge.Ipak smo mi cool raja a ne zakerala.Lijepo smo se druzili do sada hajde i da se razidemo lijepo.
Svi procitajmo ponovo sta je Samira napisala i nastavimo sa radom.
Ja ocekujem zavrsni iznos troskova,broj racuna i napokon knjizicu!
Ja sam glasala za Bemust i nadam se da je to i vas glas jer:"Svi putevi vode u Sarajevo"! Very Happy
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 4:40 am

Vidi ovo, nisam vise glavno zakeralo Smile .
Ne javljam se, jer bilo je da svaki moj stav izaziva...ono sta izaziva kod odredjenih.
Netacno je da su informacije stizale po redu na vrijeme. Priznanje admina da su neki ili "barem polovina" znali, potvrdjuje smusenost izazvanu time. No, ostavimo sad te price.
Ja vam ne mogu ponuditi nikakvu pomoc oko tehnologije... Moja knjiga je poklon meni, i ja ne znam kako su darodavci dosli do nje.
Ali onoliko koliko znam, Samira je poredala stvari kako idu.
Zelio bih imati 20 primjeraka kod sebe, ostalo bih rado prodao. Ako neko moze pomoci dobro je, ako ne moze - neka sve ide meni.
Molio bih, ako ikako mogu imati pribliznu cijenu primjerka, kad se bude znala.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 11:09 am

Pa ja vidim neko fali! Very Happy
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:33 pm

Što se mene tiče, podržavam opciju za koju Zaim odluči da je kvalitetna.

Dakle, ako je to Bemust, onda je Bemust. Bitno je da se posao odradi na zadovoljavajući način.

Brezo, mislim da zaboravljaš da neki od nas imaju i drugih obaveza napretek, tako da trenutna nejavljanja ne moraš iščitavati kao indiferentnost. Nije me bilo dva dana i opet me neće biti dva dana zbog poslovnih obaveza, a duže ću biti odsutan i bez pristupa netu od 31.1. do 8.2.

Stoga apelujem na sve da malo smirimo loptu i lagano privodimo kraju ovaj projekat kad smo već došli prilično daleko. Nije to nemoguće.

voli vas
river
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 12:03 am

Ocigledno da se nismo razumjeli. Od prvoga dana nastojim imati obzira i razumijevanja prema obavezama svih ovdje prisutnih autora, bez izuzetka. Pri tome svakako, uzimam u obzir i informacije koje su mi na raspolaganju od samih autora, od kojih su mnogi nasli za shodno da mi ukazu svoje povjerenje. Takodje znam uociti razliku izmedju: biti opravdano odsutan/na i odsustvovanja iz cejfa i inata.
Ali nije odsustvo sa foruma najveci problem. Ono sto ne razumijem je cinjenica o pasivnoj prisutnosti na forumu i to u trenutku kada se odlucuje o tako bitnim stvarima kao sto je odabir stamparije, mada se to dogadjalo i ranije, kada su u pitanju bila neka druga, nista manje bitna pitanja! Skoro ni jedna tema nije zapoceta a da vas nisam zamolila za misljenje, primjedbu ili sugestiju ili podsjetila na malo vecu angazovanost u diskusijama! Sve odluke u okviru projekta su donesene nakon manje-vise uspjesnih usaglasavanja ili putem anketa. Skoro pa svaku svoju misao ili ideju, svaku novopristiglu informaciju sam sve do nedavno, putem messengera dijelila i razmatrala sa najmanje sedam, od svih, u projekat ukljucenih autora. Ne rijetko i u grupi sa vise autora istovremeno. Svaka relevantna informacija od znacaja i smisla za nas projekat, bila je predocena i svima ovdje na uvid. Ono sto nije bilo postavljeno na forumu, izostavljanjem nije naudilo niti projektu niti bilo kome od autora pojedinacno. Naprotiv, uvjerena sam, ustedjelo nam je vremena.
I zar je cudo sto sada, izmedju nekih drugih nedomica, ne razumijem iznenadno vracanje na sami pocetak projekta uz prigovore i zamjerke na moje i samo moje propuste?!
I za kraj, ponajmanje shvatam ignorantan (ima li druga rijec?) odnos prema ulozenom trudu i vremenu da se na sto jednostavniji nacin, putem (koliko?) komentara pojasne promlematicni momenti na relaciji stampanje knjige - distribucija! Sta je starije - koka ili jaje?! A kad je vec o obziru rijec, nije zgoreg razmisliti i o tome koliko je fer stavljati pod pritisak i Zaima i mene u ovim trenutcima. Bas sada, kada se nakon nekoliko kontakta i Zaimovih direktnih razgovora sa odgovornim licima iz nekoliko stamparija, treba odluciti o izboru stamparije! I sve to, pozivajuci se na obzir, ozbiljnost i uvazavanje! U ime " bogatstva razlicitih arsina", bit ce!
A za to vrijeme, samo se pitam zbog cega, moj "kamencic u cipeli" seiri i plaho azurno udara recke na listi adminovih propusta!
Da nije smijesno, bilo bi zalosno...
...........................
Umal' zaboravih... projekat ce se privesti kraju, u to ne treba sumnjati ni trena, al' neka ga malo, nek' prenoci! Nije hice... ha ja! Smile
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 8:20 am

Breza (citat):
Ali nije odsustvo sa foruma najveci problem. Ono sto ne razumijem je cinjenica o pasivnoj prisutnosti na forumu i to u trenutku kada se odlucuje o tako bitnim stvarima kao sto je odabir stamparije, mada se to dogadjalo i ranije, kada su u pitanju bila neka druga, nista manje bitna pitanja!

Nije bitno na koga se odnosi, ali ja stvarno nemam veze niti mogucnosti da bilo cim pomognem u ovoj situaciji izbora stamparija i distribucije, niti bih onda da se mijesam u izbore ljudi koji imaju uvid. Vjerujem njima, i podrzavam ih.


Citat :
Sta je starije - koka ili jaje?!

Prirodno-evolucionarno je manje logicno da bi se odjednom pojavilo jaje iz kog bi se izlegla koka koja bi lijegala jaja, nego da je postojala zivotinja koja se putem evolucije ili razvila u koku ili pocela lijegati jaja. Moj glas ide koki!
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 1:18 am

E, sad cu ja iz inata reci:jaje! Very Happy
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 24, 2008 3:27 am

Per aspera ad astra !
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 9:48 am

U toku prosle sedmice, Zaimu je pristigao i odgovor od izdavacke kuce "BosniaArs" iz Tuzle, sa njihovim predracunom u za bruto cijenu kompletnih usluga u iznosu od 4500KM-5000KM! Papreno!

Anketa o odabiru stamparije se odlaze do daljnjeg, odnosno, sve do aktuelnih informacija i predracuna od strane "Bemust-a" i "Fojnice" uslovljenih, izmedju ostalog, svakodnevnim poskupljenjem usluga i repro materijala.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:43 am

Pa ja sam mislila da smo tu anketu već sproveli i većinski se izjasnili za Bemust, zbog same lokacije štamparije i mogućnosti efikasnijeg slanja knjiga.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 7:47 am

Pardon, naknadno primjetih da je ta anketa spremljena u arhivu.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: BEMUST, 29.01.2008.   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 9:34 pm

PONUDA ZA ŠTAMPU

Datum: 29.01.2008
Gosp. ZAIM BEŠOVIĆ

Tehnički elementi
Naslov Knjiga
Tiraž 500
Format A-5
Obim 144 strane + korice
Papir KB 80 gr šamoa
Papir korice 135 gr gloss+ljepenka
Štampa KB 1/1
Štampa korice 4/0
Uvez tvrdi uvez
Plastifikacija korice matt 1/0
Priprema Naručilac u PDF-u
Način plaćanja 50% avans, 50% po isporuci
Cijena po komadu (KM/kom) 3.930
PDV 17 % (KM/kom) 0.668
Cijena sa PDV-OM (km/KOM) 4.598
Ukupno sa PDV - om (KM) 2,299.05

Opcija ponude: 7 (sedam) dana

Štamparija zadržava pravo promjene cijena ukoliko dođe do promjena cijena
repromaterijala

Služba komercijale i finansija

Najljepše molim, izjasnimo se tokom današnjeg dana - kako bih mogao ostat u korektnoj komunikaciji sa "Bemust-om".
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 11:15 pm

Kao i ranije, misljenja sam da je "Bemust" najoptimalnija opcija pri izboru stamparije.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 7:42 am

Najljepše molim, izjasnimo se tokom današnjeg dana u vezi prihvatljivosti, ili neprihvatljivosti cijene štampanja "Pod istim nebom"- kako bih mogao ostat u korektnoj komunikaciji sa "Bemust-om".

Računajte s vremenom, potrebnim za uplatu - fer bi bilo da ne započinjemo sve ispočetka.

Cjelokupna priprema je naša, što znači nije ukalkulirana u navedenu cijenu.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 8:35 am

Zaime, meni je cijena prihvatljiva. Kako, gdje i kome da se izvrsi uplata?
Dajte vise da se ovo rijesi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Predracun troskova! - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Predracun troskova!
Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: