Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Predracun troskova!

Go down 
+5
wolfofgreenforest
River
Samira
acirkin
Breza
9 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 5:52 pm

Danas mi je pristigao prvi predracun troskova od g. S. Bandica.
Ovo je prva od dvije ponude, predracun druge ponude ocekujem u toku naredne sedmice.
Prilazem Vam na uvid dio poruke koji se odnosi na trenutnu ponudu.

Citat :
- Štampanje knjige formata A - 5,150 stranica,tvrdi povez u boji,na standardnom papiru,1000 primjeraka košta u ovom trenutku prema najjeftinijoj ali i najboljoj ponudi štamparije iz Fojnice 3,10 KM po primjerku,
što iznosi 3100 KM za ukupan tiraž.
- Tehnička priprema (prelom) 200 KM
- Katalogizacija u publikaciji , kod Narodne i univerzitetske biblioteke BiH , taksa i poslije njima ide 10 primjeraka iznosila je 90 KM.(trenutno kolika je ne znam)
- Moj rad i troškovi od prijema materijala do izlaska iz štampe 700 KM

Znači ,ukupni troškovi,da Vi prethodno napravite izbor pjesama,dizajnirate naslovnu stranu i izvršite elementarno lektorisanje pjesama bi iznosili cca 4.100.KM ili 2.100 EUR.

Mislim da je ovo povoljna ponuda a što se tiče kvaliteta štampanja i poveza ja garantiram u ime štampara jer ih dobro poznajem.

Zamolila bih vas za vase misljenje u vezi sa tirazom i povezom knjige.
Licno sam misljenja, da bi smo tiraz trebali umanjiti za pola, odnosno ici sa 500 primjeraka knjige i to u mekom povezu.

Da Vas cujem! Smile
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 6:17 pm

Smatram povoljnim iznosom za 1000 primjeraka i za kompletnu obradu i tvrdi povez.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 6:21 pm

Dolazi pitanje da li nam je potrebno toliko? Moje misljanje je da krenemo sa duplo manje, 500 knjiga i kada se proslavimo, da dostampamo:)
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 6:44 pm

Cjelokupni troškovi EUR 2100, što iznosi po 210 EUR za svakog pojedinca, smatram da to nije puno, ali kako distribuirati 1000 primjeraka knjiga. U stvari kako je to uopće zamišljeno sa distribucijom, da li će to neko u Bosni preuzeti ili će se cjelokupan tiraž podijeliti autorima pa da oni sami distribuiraju.
Za mene lično ova prva opcija je prihvatljivija, s tim da se autorima podijeli nekoliko slobodnih primjeraka.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 6:50 pm

Pozdrav Samira

Imamo orijentaciju sto se troskova tice, pa cemo se shodno dogovoru o tirazu i povezu odluciti, ali tek nakon uvida u drugu ponudu, koju cu, nadam se imati u toku iduce sedmice.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 7:56 pm

500 primjeraka je dovoljno
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 5:38 am

Breza (citat):
Danas mi je pristigao prvi predracun troskova od g. S. Bandica.
Ovo je prva od dvije ponude, predracun druge ponude ocekujem u toku naredne sedmice.
Prilazem Vam na uvid dio poruke koji se odnosi na trenutnu ponudu.

Citat :
- Štampanje knjige formata A - 5,150 stranica,tvrdi povez u boji,na standardnom papiru,1000 primjeraka košta u ovom trenutku prema najjeftinijoj ali i najboljoj ponudi štamparije iz Fojnice 3,10 KM po primjerku,
što iznosi 3100 KM za ukupan tiraž.
- Tehnička priprema (prelom) 200 KM
- Katalogizacija u publikaciji , kod Narodne i univerzitetske biblioteke BiH , taksa i poslije njima ide 10 primjeraka iznosila je 90 KM.(trenutno kolika je ne znam)
- Moj rad i troškovi od prijema materijala do izlaska iz štampe 700 KM

Znači ,ukupni troškovi,da Vi prethodno napravite izbor pjesama,dizajnirate naslovnu stranu i izvršite elementarno lektorisanje pjesama bi iznosili cca 4.100.KM ili 2.100 EUR.

Mislim da je ovo povoljna ponuda a što se tiče kvaliteta štampanja i poveza ja garantiram u ime štampara jer ih dobro poznajem.

Zamolila bih vas za vase misljenje u vezi sa tirazom i povezom knjige.
Licno sam misljenja, da bi smo tiraz trebali umanjiti za pola, odnosno ici sa 500 primjeraka knjige i to u mekom povezu.

Da Vas cujem! Smile

Zahvaljujem Ti se na ovoj vijesti, draga Breza!
ZČitajući je, nametnulo mi se pitanje koliko je razlika troškova između tvrdog ili mehkog poveza, imaš li nam neku informaciju? Mislim, ako razlika nije prevelika, bilo bi ljepše da ova zbirka ima tvrde korice.

A kakvo je Vaše mišljenje o tome? Rolling Eyes
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 12:44 am

Nakon jucerasnjeg razgovora sa gospodinom Bandicem, prvobitno trazena cijena od 700KM za usluge urednika/lektora, smanjena je na, za njega najmanji prihvatljiv iznos od 500KM.
S obzirom da jos uvijek nismo dobili predracun u okviru ponude gosopdina Kujundzica, sto ce potrajati sve dok mu rukopisi ne budu predati na uvid, za sada jos nismo u mogucnosti napraviti izbor po pitanju buduceg urednika/lektora i stamparije.

Dobra vijest za sve nas je ponuda jednog mladog, likovnog graficara iz Zenice, da nam besplatno izradi naslovnu stranu za nasu zbirku.
Tema naslovnice bi trebala biti u skladu sa naslovom zbirke, koji cemo, nadam se, odabrati putem ankete koja je jos u toku.

Et'... ipak se krece. Smile
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeThu Dec 27, 2007 8:48 am

Danas je stigao predracun od gospodina Kujundzica, koji vam dajem na uvid
kroz dio njegove poruke:

Citat :
Evo elemenata koji cine bruto cijenu knjige:

1. Dvije recenzije, koje se osvrcu na poeziju svakog pjesnika /ne na svaku pjesmu/
500,00KM;
2. Grafičko oblikovanje i likovno-tehnička oprema /prijelom teksta, tit. strana svakog autora,
korice, vinjete/ 300,00KM;
3. Kataloska obrada u Nacionalnoj i univerzitetskoj biblioteci BiH Sarajevo na osnovu
zadnjeg korekturnog primjerka - CIP, COBIS, BAR CODE, 200,00KM;
4. PRINT: - papir shamoa, 100-grama
- obim knjige cca 130 strana
- print - c/b u knjiznom bloku, kolor na koricama
- uvez: siveno, forsetz, tvrdo
- naklada/tiraz: 500 primjeraka
UKUPNO PRINT, TVRDI UVEZ: 2.250,00KM
UKUPNO PRINT. MEKI UVEZ: 1.600,00KM
* SVEUKUPNO IZDAVANJE KNJIGE, tvrdi uvez: 3.250,00KM /brutto, s porezima/
* SVEUKUPNO IZDAVANJE KNJIGE, meki uvez/brosirano: 2.600,00KM /brutto, s
porezima/

O poslu zakljucujemo ugovor /mozete ovlastiti pjesnika iz Tuzle/
Vi ste urednik knjige, jer ste u biti obavili taj posao.
Recenzenti smo Sabahudin Hadzialic i moja malenkost.
Dizajn i likovno-tehnicku opremu radi Zeljko Kujundzic.
Prije predaje u stampu, knjigu cete dobiti u PDF formatu radi posljednje urednicke redakture i uvida, kako biste istu odobrili.
Placanje: 50% avans, 50% u trenutku preuzimanja tiraza.
Tiraz je u cijelosti Vas, izuzev 10 primjeraka koje treba predati NUB BiH Sarajevo.
Tiraz preuzimate u Tuzli.

Rok za obavljanje posla, 30 dana od dana zakljucivanja ugovora i uplate avansa.

Podsjeticu vas na ponudu od G. Bandica, koja glasi:

Citat :
- Štampanje knjige formata A - 5,150 stranica,tvrdi povez u boji,na standardnom papiru,1000 primjeraka košta u ovom trenutku prema najjeftinijoj ali i najboljoj ponudi štamparije iz Fojnice 3,10 KM po primjerku,
što iznosi 3100 KM za ukupan tiraž.
- Tehnička priprema (prelom) 200 KM
- Katalogizacija u publikaciji , kod Narodne i univerzitetske biblioteke BiH , taksa i poslije njima ide 10 primjeraka iznosila je 90 KM.(trenutno kolika je ne znam)
- Moj rad i troškovi od prijema materijala do izlaska iz štampe 700 KM

Znači ,ukupni troškovi,da Vi prethodno napravite izbor pjesama,dizajnirate naslovnu stranu i izvršite elementarno lektorisanje pjesama bi iznosili cca 4.100.KM ili 2.100 EUR.
Sudeci prema ovim informacijama, ponuda od G.Kujundzica je u mnogome povoljnija od ranije ponude G. Bandica, s obzirom da je u cijenu uracunat i iznos za graficku obradu naslovnice!
Istina, ovdje se ne spominje iznos za usluge urednika/lektora, vec se navodi, citiram: "Vi ste urednik knjige, jer ste u biti obavili taj posao.", sto mi se licno ne dopada, jer mislim da je za kvalitet knjige neophodno imati kompetentnog lektora, koji ce svojim imenom i prezimenom odgovorno stajati iza obavljenog posla! Ja to nazalost ne mogu preuzeti na sebe iz jednostavnog razloga, jer lektor nisam.
U krajnjem slucaju, mislim da bi se kao urednici knjige, trebali navesti svi autori u formi - Urednik - Autori zbirke.

Molim vas da se oglasite svojim misljenjem u kontekstu donosenja odluke pri odabiru najpovoljnije ponude.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeThu Dec 27, 2007 10:06 am

Smatram, ovo je - ok!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeThu Dec 27, 2007 8:39 pm

iznosi su ok
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeThu Dec 27, 2007 10:59 pm

scratch
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Dec 28, 2007 2:06 pm

skupo!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Dec 28, 2007 4:51 pm

To je 6,50 KM po primjerku.
Koliko je to u Euro ili $ usa ?
Za nas Amere je preskupo. Postarina je uzasna. Dok stigne...

Ja necu da budem urednik i odgovaram. Ni ko-urednik.
Breza i Andaluz su urednici.
A ja sam dao ponudu od 10 svojih primjeraka, za sve te kolateralne poslove. Ostali ste nijemi.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeFri Dec 28, 2007 6:29 pm

Nisam ja urednik nicega!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 10:45 am

3.250.00 BAM=1.661.70 EUR : 10=166.17 EUR

166.17 EUR pojedinacno za svakog autora = 3.234EUR cijena jedne knjige

166.17 EUR = 244.986 USD = cca 4.90 USD cijena jedne knjige

Imajuci na umu paket usluga koje nam se nude, mislim da je cijena gospodina Kujundzica sasvim prihvatljiva. S obzirom da do sada imamo samo dvije mogucnosti po pitanju izbora stamparije, iz prilozenih podataka se jasno da zakljuciti koja je ponuda povoljnija! Niko od autora do sada nije nagovijestio bilo kakvu povoljniju opciju u odnosu na dvije koje trenutno imamo! U slucaju da neko od vas ipak ima inaformacije u tom kontekstu, mislim da je u zajednickom interesu, krajnje vrijeme iste podijeliti sa svima nama.

Praznici su i mnogi i neki od autora su ovih dana odsutni, tako da predlazem malu pauzu za sve do cetvrtka 3. januara 2008.g, uz nastavak dogovora u okviru aktualnih pitanja i donosenje konacne odluke o izboru najpovoljnije ponude do 10. januara. do kada bi bilo primjereno gospodinu Kujundzicu dati odgovor na njegovu ponudu.

Jos jednom bih zamolila sve autore za jasno oglasavanje na ovu temu.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 6:11 pm

Sa moje strane cijena je ok.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 8:13 pm

skupo s obzirom da nismo rijesili distribuciju niti preuzimanje knjiga, ko ce s tim upravit...
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 2:23 am

Ti plati postarinu ako hoces i covjek ce ti poslati knjige!
Bar ja tako planiram. Very Happy
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 6:38 am

Po meni je cijena sasvim u redu, prihvatam.
A što se tiče distribucije, to pitanje se i ne može rješavati u paketu izdavanja knjige, već zasebno. Sad kad je lista autora, broj stranica i tiraž knjige poznat, može se stupiti u kontakt sa više distribuitera i ponuditi im knjige na distribuciju. Sa distribuiterima se može sklopiti ugovor, da od prodatih knjiga jednom godišnje isplaćuju honorare autorima. S obzirom da ovdje 10 autora parcipiraju kao izdavači, a rasuti po cijelom bijelom svijetu, ova opcija bi bila veoma komplicirana i mislim da bi djelom i zbog toga mnogi distribuiteri odbili da rade sa našom knjigom. Druga, i mnogo jednostavnija opcija je da se svaki autor (s obzirom da je istovremeno i izdavač) sam pobrine za distribuciju svoje knjige i pojedinačno sklapa ugovor sa distribuiterima ili pak, da je sam distribuiter. Inače, ne vidim neko optimalno rješenje po ovom pitanju.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:15 pm

Ja ziasta ne znam sta cu s tolikim knjigama, a ni ne namjeravam prodavati niti distribuirati. Mozda bi trebali smanjiti tiraz, meni ne trebaju tolike knjige.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:25 pm

Paket u i iz USA, sa 50 knjiga kosta 109 dolara.
Na 50 knjiga to su 2,01 dolara po knjizi kod kuce. Ukupno, to je 7 dolara,usa, po primjerku.
Gledajte. Mene mojih rodjenih 10 pjesama, da stignu u knjigu, koja je 10% moja, kosta cijenu koju mogu u prodaji postici.

Puno je.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 7:38 am

Svakako, puno je, ali... O tiražu se putem ankete odlučivalo na samom početku projekta. O mugućnosti distribucije se također raspravljalo.
Dakle, proračun da je puno je od samog početka bio predviditiv. Pa ipak si pristao na to puno.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 5:55 pm

I meni nije malo novca, ali sam pristao na to. Posve sigurno da toliko knjiga ne mogu prodati, ali ću svoje hise svakako distribuirati i pokloniti ljudima koji bi je možda mogli pročitati.

Sretna Nova godina!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 6:03 pm

Dakle, ipak je cinjenica, da posljednju od svega saznajemo cijenu.
Cijena nije toliko velika, kad bi bila za knjige kod kuce.
Razumijem ja tebe River. Ali, ti po knjige mozes prosetati. Mene to kosta dodatnih 109 dolara. silent

SRETNA NOVA 2008. GODINA !
Na vrh Go down
Sponsored content





Predracun troskova! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Predracun troskova!   Predracun troskova! Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Predracun troskova!
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: