Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Lista autora

Go down 
+6
Iskra
River
acirkin
Samira
Al Andaluz
Breza
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 8:39 am

Prema trenutnoj evidenciji, spisak autora/pjesnika voljnih da svojim radovima budu zastupljeni u buducoj zbirci poezije, glasi:

- Enoh Alajbeg

- Aleksandra Cirkin

- Fadila Sabic

- Irma - Iskra

- N.S - Breza

- Nihad Mesic - River

- Samira Begman-Karabeg

Na vec svima odaslan e-mail obavjestenja o samom projektu, sa prvobitnim planom realizacije, u dogledno vrijeme, ocekujem definitivan odgovor od jos tri (3) slijedecih autora:

- K. Mrganjac

- Jane Doe

- Monika Hamzic - Svabica

Primjecujem da je se autor/pjesnik Mrganjac, putem linka koji mu je u zadnjoj poruci prilozen, registrovao na nasem forumu, te bih ga, ovim putem zamolila da se, kao i svi do sada, oglasi svojim jasnim stavom o svom ucescu u realizaciji naseg projekta.
Zahvaljujem.

N.S - Breza
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 9:17 am

Mala ispravka:

Samira jeste pokazala zanimanje, ali jos nije javila da hoce definitivno!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 9:22 am

Ako se ne varam, iz njene zadnje, meni upucene poruke, moze se nedvosmisleno zakljuciti da je Samira definitivno potvrdila svoje ucesce!

Citat :
Rado cu ucestvovati u ovom projektu i molim vas da me ubuduce redovito obavjestavate o toku ove realizacije. Dakle, mozete me ukljuciti u listu autora. Takodjer, slazem se i prihvatam sve uvjete (financiranje, distribucija i sl.).
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 9:24 am

Eto vidis kad se zenskinje dogovara mimo insana! Evil or Very Mad

Ja za to nista ne znam! Sad
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 9:26 am

Zao mi je Andy, tek, poruka osd Samire je stigla juce nakon naseg razgovora, tako da jos nikoga nisam mogla obavijestiti o tome. Ne zamjeri.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeTue Nov 06, 2007 9:03 am

Imam obavijest, da je Fadila Sabic, zbog porodicnih prilika odustala od svog ucesca u nasoj zbirci!

Idemo dalje!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeTue Nov 06, 2007 1:57 pm

Trenutna lista autora:

- Enoh Alajbeg

- Aleksandra Cirkin

- Irma - Iskra

- N.S - Breza

- Nihad Mesic - River

- Samira Begman-Karabeg


Ucesce Mrganjca jos uvijek nije oficijelno potvrdjeno iako primjecujem njegovu angazovanost na temi oko naslova zbirke, sto je za pohvalu, bez sumnje, ali i upitno imajuci u vidu njegovo neizjasnjavanje u kontekstu liste autora!

Tim povodom, moram naglasiti potrebu da se u sto kracem roku lista autora jasno definise, jer od toga zavise mnoge, bitne informacije i koraci u vezi sa predracunom troskova oko stampanja, poslova oko uredjivanja tekstova, slanja rukopisa lektoru i recenzentima na uvid... itd!
Citat iz poruke A. Kujundzica!
Citat :
..... Zato Vas molim, da mi rukopis knjige naprosto attachirate,
kako bih istu mogao procitati kao organizirano djelo, a potom o
njoj pisati i dati Vam sve potrebne podatke o mogucnostima njezinog
izdavanja u BiH. Tu bih trebao tacno znati obim knjige - broj strana,......
Stoga bih i ovom prilikom i jos jednom, uputila molbu gospodinu Mrganjcu, da slijedeci primjer svih ostalih autora, svoju konacnu odluku o sudjelovanju u realizaciji zbirke, uputi na e-mail: kontakt@neimari.com te na taj nacin potvrdi ili odbije vec ranije izlozenu mu ponudu.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 6:56 am

Konačno, registracija i moje logovanje je uspjelo, pa se mogu i neposredno izjasniti, da ne bude više nedoumica. Potvrđujem Brezinu izjavu o svom učešću u antologiji, da se ne ponavljam, Breza me citirala.
Samo, molim jednu ispravku: moje ime je Begman, a ne Bergman. Kao autor (i novinskih članaka i literarnih rukopisa) uvijek se potpisujem sa oba prezimena, dakle, Begman Karabeg, pa molim Brezu da me tim punim i ispravnim prezimenom unese u listu autora.
Na kraju, radujem se našoj zajedničkoj i svakako prijatnoj i uspješnoj suradnji (uspješna će biti, vidjet ćete).
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 8:43 am

Divna vijest! Smile Hvala Samira sto obogacujes ovu neimarsku nisku.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 3:22 pm

Samira (citat):
Konačno, registracija i moje logovanje je uspjelo, pa se mogu i neposredno izjasniti, da ne bude više nedoumica. Potvrđujem Brezinu izjavu o svom učešću u antologiji, da se ne ponavljam, Breza me citirala.
Samo, molim jednu ispravku: moje ime je Begman, a ne Bergman. Kao autor (i novinskih članaka i literarnih rukopisa) uvijek se potpisujem sa oba prezimena, dakle, Begman Karabeg, pa molim Brezu da me tim punim i ispravnim prezimenom unese u listu autora.
Na kraju, radujem se našoj zajedničkoj i svakako prijatnoj i uspješnoj suradnji (uspješna će biti, vidjet ćete).

Dobro nam dosla. Samira! Smile
Ujedno, imas moje izvinjenje za ucinjeni propust oko tvog, cijenjenog imena.
Nadam se da razumijes moju nehoticnu gresku, koju sam vec ispravila.

Ujedno, mala opaska po pitanju formulacije naseg projekta! Naime, u pitanju je zbirka poezije, nikako antologija.
Ako se sjecas, termin "antologija" smo jos svojevremenu na CB-u pretresli, povodom nekadasnje Andijeve ideje, zakljucujuci, da bi iz vise razloga, taj termin i poduhvat njemu adekvatan, bio u najmanju ruku, megalomanski. Znaci, radimo na projektu - Zbirka poezije grupe autora!

Inace, pozdravljam tvoj optimizam, duboko vjerujuci i sama, da cemo uz konstuktivnu suradnju, projekat svakako privesti kraju, na sveopste zadovoljstvo.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 3:37 pm

Zadovoljstvo mi je, obavijestiti Vas o prikljucenju jos jednog, nadarenog pjesnika, nasem projektu. Radi se naime o pjesniku, Zaimu Besovicu, autoru bloga "Raj u paklu"! http://rajupaklu.blogspot.com/

Njegovim prikljucenjem, lista autora, trenutno izgleda ovako:

- Enoh Alajbeg

- Aleksandra Čirkin

- Irma - Iskra

- Nada Spahić-Breza

- Nihad Mesic-River

- Samira Begman-Karabeg

- Zaim Bešović

- Avdo Havlaćan-Mrganjac


Idemo dalje! Smile


: komentar modifikovan dana: Fri Nov 09, 2007 6:02 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 8:39 pm

a gdje se Fadila izgubila?
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 9:34 pm

Hvala na dobrodošlici Breza. Dakle, radimo na zbirci poezije cheers

Fino, lista se puni a ja još uvijek željno iščekujem da se na listi nađe i Marinko Stevanović.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeWed Nov 07, 2007 10:23 pm

Nazalost, Marinko je iz razloga koje treba uvaziti, uz zahvalnost na ponudi, odbio uzeti ucesce u realizaciji nase zbirke.

U medjuvremenu, pristigao mi je odgovor i od Monike Hamzic-Svabice, koja Vas sve srdacno pozdravlja, iskazujuci zahvalnost na upuceni joj poziv. Trenutno je zauzeta pisanjem svog magistarskog rada, tako da ce mi konacni odgovor moci dati tek za nekoliko dana. Najiskrenije se nadam, da ce i pored privatnih obaveza, biti u mogucnosti da nam se pridruzi.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 12:12 am

Uh. Vidi sta sam sve propustio !
Ma, stici cu ja vas.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 1:36 am

Nakon sto je Mrganjac veceras, putem e-maila potvrdio svoje sudjelovanje u realizaciji zbirke, lista autora je dopunjena i njegovim imenom.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 7:25 am

Dakle, još samo dva autora sunny
Ma nije moj optimizam tek tako, znala sam ja, gdje su neimari na djelu, tu se uvijek nešto izgradi.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 11:54 am

Nakon sto sam promislila malo dublje moram vas obavjestiti da bih ja najradije odustala. Projekat mi se svidja i kompletna ideja je divno zamisljena ali ...
Ovdje se skupilo fino drustvanjce koje se moze nazvati pjesnicima, poetama u pravom smislu te rijeci. Ja to nisam, tek napisem tu i tamo po koju zamisao koju i ne smatram nekim kvalitetom.
Pa eto, mene prekrizite Smile
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 3:09 pm

Cuj nje, hoce da pobjegne. I ja se ne smatram pravom pjesnikinjom i nikako nisam neko ko se moze cijeniti za poetu. To su tek skupine mojih rijeci...Hocemo li neimarski graditi ovaj projekat ili rusiti ono sto smo krenuli graditi? Trebam li i ja po tome odustati?
Ne znam, imam hiljadu misli koje mi sada struje glavom...
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 4:07 pm

Uh sto ja volim vodolije! bom

Elem, sta reci?! Ne znam sta je u pitanju! Ako je strah, i to je ljudski; mada te vodolije nisu bas toliko plasljive!
Ako je sumnja u vlastite poetske kvalitete, pa boze moj - samouvjerenost u vlastite kvalitete ni ne bi trebala biti odlika vrsnog poete.
Jednom napisah pjesmu "Ja nisam pjesnik", i onda me krenuse mnogi uvjeravati u suprotno. Bogami ponekad treba poslusat i druge ljude!
I na kraju, svasta sam se nacitao, pa ako je ono sve bila poezija onda je bogami i 'no sto procitah od tebe - bas poezija! A sjecam se jednog kofera, i kako sam uzivao u poeziji citajuci o tom koferu.

I hajde suti, nemoj mene nervirat kad ja kazem da valja!

farao
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 4:25 pm

Potvrđujem Andyjev stav u potpunosti.
Ni sama, nikad i ni u jednom momentu nisam pomislila da su moje pjesme dobre, već se isključivo povodim reakcijama drugih. Uostalom, šta su kriteriji za utvrđivanje vrijednosti poezije. Ona je uvijek u subjektivnom odnosu sa čitaocem. Jednu te istu pjesmu neko će doživiti kao najveći kvalitet, jer dirne nešto što je u njemu prisutno i želi taj dodir, neko drugi neće je uopće razumiti, a neko treći će pomisliti šund ili slično.
Dakle Iskra, molim te, ostani sa nama.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 6:23 pm

E pa curetak moj, ne znam sta da dodam na ovo tvoje "ja nisam poeta u pravom smislu te rijeci"!
Zato, nema mi druge, do pridruziti se vec iznesenim misljenjima, nadajuci se da ces svoju namjeru preispitati i sa nama ostati.

Ali zaista.... Shocked
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeThu Nov 08, 2007 9:03 pm

i ja sebe ne smatram pjesnikom, ali mislim Iskra da su tvoje misli posve vrijedne pažnje i nemoj zato odustajati.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeSat Nov 10, 2007 7:32 am

Hvala na podrsci :-) Pravi razlog odustajanja je ustvari jer nemam dovoljno pjesama , kako vec objasnih nekima na MSN. Prilikom brojnih sellidbi, a i malo nemara izgubih vecinu svojih zabiljeski.
Ne zelim da kvarim koncepciju koju ste napravili pa ako se uklopim u planove , rado cu sudjelovati.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitimeSat Nov 10, 2007 8:47 am

E nek' smo i to rijesili, potvrdjujuci broj od osam -8- autora, trenutno aktuelne liste!! Smile

Sa zadovoljstvom cu dodati i mogucnost o skorom uvecanju liste na 10 imena/autora, ev. potvrdom u ocescu u projektu od strane Monike Hamzic-Svabice i svima nama znane Jane Doe, koja mi se jutros javila e-mailom, kao odgovorom na moj prvobitni e-mail sa upitom i ponudom o sudjelovanju u realizaciji nase ideje. Za sada jos nema definitivnog odgovora, sto je u zavisnosti od nekih, za njih, veoma bitnih faktora.

Idemo dalje! Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Lista autora Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lista autora   Lista autora Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Lista autora
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Radionica-
Idi na: