Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 O "nasem" jeziku

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 9:26 pm

Ne zeleci minirati temu na drugom topicu, evo na ovom mjestu odgovaram.


River (citat):
Što se tiče primjera lavirnt-labirint u dijelu Bosne u kojem živim uvijek su se više koristili izrazi tipa lavirint i Vizantija, a manje labirint i Bizant, iako sam ih ja osobno, a bogami i lično, više koristio.

Sta znaci uvijek? Da nije jos od kamenog doba ili od postanja svijeta? To "uvijek" podrazumjeva valjda neko vremensko razdoblje. Dokazuje li to ista? Slabo! Jer eto u tom dijelu Bosne se "uvijek" govorilo i opština, no gle sad čuda: Općinsko vijeće. Ilustracije radi: http://www.kiseljak-tuzla.de/Plaketa%20slika.JPG Razloge valjda ne moram pojasnjavati Rolling Eyes

River (citat):
Prema tome sve je to naš jezik, kako god ga zvali i niko ne bi trebalo da se miješa u slobodu izbora autora.

Sleep

Jah!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 3:52 pm

Fino kolutaš okicama. Ako imaš ambicija da pišeš pravopis ili se baviš književnom ili lingvističkom historijom i/ili politikom, samo izvoli. Ja nemam vremena za takve rasprave. Moja deviza je što se našeg jezika koji sad neki nazivaju BCHS, a drugi pojedinačnim imenima od kojih ja koristim bosanski - što raznovrsnije to bolje. Ne bih volio da se bilo koji autor ovdje osjeti povrijeđenim ili cenzurisanim. Toliko. Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:00 pm

Nemam ambicija pisati pravopis jer je pravopis vec napisan. Buduci da ga ti ne priznajes, trebao bi se ti tim poslom zabavit.

Niko nije cenzurirao autore, a sugestije su svi autori zatrazili.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:04 pm

Nisam ni rekao da je neko cenzurisao. nego da se bojim da bi se neko mogao osjetititi cenzurisanim. Sugestije su dobrodošle, kao i iskazivanje mišljenja, nadam se.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:05 pm

Ne trebas se ti nista bojat, svako ima jezik odnosno tastaturu da se sam oglasi!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:10 pm

koji ti je to jezik u tituli?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:11 pm

Kakvoj tituli?
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:18 pm

to nesto neimar poetica
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:21 pm

Ne znam sta time hoces reci i kakve veze to ima s temom?!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:27 pm

zar nema?

o našem jeziku je tema, pa pitam koji je to jezik?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:31 pm

Ocevidno se radi o kovanici za potrebe foruma. No, gdje je veza s temom?
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:37 pm

mislim da bi na forumu trebalo koristiti naš jezik i pravopis Smile
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 6:15 pm

Gramaticki ispravna su obadva pojma a sad kako kome drago... kod mene je laVirint
Na vrh Go down
Sponsored content





O "nasem" jeziku Empty
KomentarNaslov komentara: Re: O "nasem" jeziku   O "nasem" jeziku Icon_minitime

Na vrh Go down
 
O "nasem" jeziku
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Projekt "Neimari"

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Neimarski Divani-
Idi na: