Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Kvacice i zakacaljke

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Kvacice i zakacaljke Empty
KomentarNaslov komentara: Kvacice i zakacaljke   Kvacice i zakacaljke Icon_minitimeTue Nov 20, 2007 8:29 pm

Tema
Znakovi interpunkcije: marginalna smetnja, ideologija nemastovitih ili strast zaludjenih


Ko voli kako pripremljene pjesme ? Ja licno nemam problema ni sa kakvom vrstom poezije, mada priznajem da me pretjerana upotreba dugih nizova tackica laHko iritira.

Sto se mene licno tice, u samom pocetku mog pisanja sam pisao da sve bude tacno i jasno, cak ni pjesme nisam htjeo mijenjati od onoga kako ih prvo napisah vjerujuci da je to nesto kao iskren govor duse bla bla. Sad te iste cuvam da me podsjecaju na moju naivnost
Danas, zavisno od onog sto zelim da istaknem koristim razne kvakice u cilju zacinjavanja teksta...tretiram ih kao chili... afro
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Kvacice i zakacaljke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kvacice i zakacaljke   Kvacice i zakacaljke Icon_minitimeTue Nov 20, 2007 8:35 pm

Znakove interpunkcije koristim da bih koliko je moguce vjernije prenio ono sto zelim reci. Meni nisu smetnja, vec mi cesto pomazu u pisanju. Pri pisanju soneta ( sto sam prije prakticirao) znakovi interpunkcije su mi bili neizostavni, inace se to ne bi moglo citati onako kako sam ja zamislio i nacinio pjesmu.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kvacice i zakacaljke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kvacice i zakacaljke   Kvacice i zakacaljke Icon_minitimeWed Nov 21, 2007 5:48 pm

Potvrdjuem Andaluzov stav.

Znakovi interpukcije su dio jezika. Njihov izostanak na mjestima moze izazvati nedostajanje semanticke (znacinske) vrijednosti neke misli, recenice.

ko : kao

Ko je poslagao ona drva tamo ?

E jest ih poslagao, ko da nisu njegova. (Neispravno)

E jest ih poslagao, k'o da nisu njegova. (Knjizevno spravno)

E jest ih poslagao, kao da nisu njegova. (Knjizevno)


: komentar modifikovan dana: Sun Dec 16, 2007 11:54 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Kvacice i zakacaljke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kvacice i zakacaljke   Kvacice i zakacaljke Icon_minitimeWed Nov 21, 2007 11:10 pm

Nastojim se pridrzavati pravopisa, ponekad i preko mjere.
Cesto se u tekstu zna zateci i koji zarez viska. Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Kvacice i zakacaljke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kvacice i zakacaljke   Kvacice i zakacaljke Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kvacice i zakacaljke
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Neimarski Divani-
Idi na: