Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 PUSTINJSKE KISE

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 8:56 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g

Admin


: komentar modifikovan dana: Wed Nov 28, 2007 9:52 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 8:59 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g


: komentar modifikovan dana: Tue Nov 13, 2007 9:26 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 9:01 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 9:04 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 9:10 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 9:35 am

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 9:54 am

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g


Al Andaluz: komentar modifikovan dana: Fri Apr 25, 2008 4:11 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeFri Nov 16, 2007 8:59 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeWed Nov 21, 2007 2:31 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 9:57 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 9. 2011.g


Al Andaluz: komentar modifikovan dana: Fri Apr 25, 2008 4:19 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 9:12 pm

moglo je biti poput pjesme, nešto mi je ova zadnja malo nedorečena, liči malo na Desankinu Strepnju.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 9:53 pm

Pa i jeste nedorecena, jer... sve je i ostalo nedoreceno!

Hvala na sugestiji, i na probijanju leda! Smile
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeFri Dec 14, 2007 2:40 pm

Radovi uklonjeni na zahtjev autora, Enoha Alajbega.

Oktobar 10. 2011.g


Al Andaluz: komentar modifikovan dana: Fri Apr 25, 2008 4:13 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSat Dec 15, 2007 3:24 am

Andy,ne razumijem zasto ne bi sve pjesme sa bosanskog preveo na ovaj. Cool
A sada ozbiljno!Sta je:baskija,balatura,venda,ric?
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSat Dec 15, 2007 6:46 am

Ja nikad ne privodim pisme s jednog na drugi, sve su pisme onakve kakve su napisane. Nisam u pocetku tio remetiti harmoniju zbirke svojim ikavskim pismama, ali sam na koncu svatio da bi time prikrio jedan vazan i bitan dio mene. Ono sto je bitno, moje pisme su pisane bosanskom ikavicom, naricjem s kojim je zapocela pismenost u Bosni. Eto, tio sam da se nadje bar jedna takva pisma u mom opusu koji ulazi u nasu zbirku.

Za Janu:

baskije - ograda od drvenih letava ili dasaka

balatura - balkon na kojeg vode stepenice, i s kojeg se ulazi u kucu.

venda - osim ako

ric - rijec
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 2:59 am

Hvala za objasnjenje.Imam mnogo pitanja i komentara na izjavu:
"...naricjem s kojim je pocela pismenost u Bosni" ali posto nije ni mjesto ni vrijeme ostavicu to za neki drugi put ako budes vican da mi odgovoris.
Elem,razumijem tvoju ljubav prema ikavici i zelju da kroz bar jednu pjesmu izrazis taj dio sebe.Sto se mene licno tice nemam nista protiv mada to smatram,upotrijebicu tvoju omiljenu frazu sa Cybera kad ti se nesto ne svida:"Meni je to bezveze".
Ne da mi je ikavica bezveze,cak stavise bliska mi je srcu pogotovo u zivom razgovoru,ali mislim da narusava harmoniju zbirke.Jedino njoj moze skoditi.Isti slucaj kao sa pitanjem "gosta"u zbirci.Moramo se izdici iznad svega i biti malo velikodusniji u ime cjelokupnog dobra.
Licno,i ja bi postupila kao i ti.Profesionalno,mislim da nije dobra ideja.

p.s.
Pisma je jako lipa.K`o bevanda liti. Cool
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 3:49 pm

Naprotiv Jane, misljenja sam da je Andieva pjesma u ikavici, nacin da se nasoj zbirci pruzi jos jedan, dodatni dragulj iz riznice sveopste ljepote u razlicitostima, koju BIH u sebi i tako sadrzi u raznim segmentima, pa i kada je rijec o bogatstvu jezika, pisma i dijalekata.
Heterogenost je i tako jedna od odlika naseg cjelokupnog projekta, pocevsi od individualnog porijekla, starosnog doba, poetskog stila i forme... itd.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 7:23 pm

Ja podrzavam Jane. Ikavica nije knjizevni bosanski jezik ( kad vec cjepidlacimo)
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 10:24 pm

Ikavica u novije vrijeme se podize na knjizevni nivo, i taj proces traje. Ona je vec odavno knjizevni jezik Gradiscanskih Hrvata, sad i u Bunjevaca, polahko i u bosanskom ulazi u knjizevni jezik, i to se nece moci zaustaviti. Elem, dicno je se pohvalit prvim rijecnikom bosanskog jezika koji je bio ikavski, prvim knjigama na bosanskom koje su bile ikavske, jednim Divkovicem i inim utemeljiteljima bosanske knjizevnosti i sve to na lipoj ikavici. Zivjeli!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 4:22 pm

Eto izvrsih promjenu. Pjesma broj 7 "Zagonetka Prijatelju" je izmjenjena pjesmom "Moja Azra".

Takodjer u zadnjoj pjesmi "Ni nam je sudbe" rijec "venda" se treba pisati odvojeno "ven da".
Na vrh Go down
Sponsored content





PUSTINJSKE KISE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PUSTINJSKE KISE   PUSTINJSKE KISE Icon_minitime

Na vrh Go down
 
PUSTINJSKE KISE
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: