Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Vrazija posla!

Go down 
+3
acirkin
River
Breza
7 posters
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 1:52 pm

Nekome je plaho stalo da ovaj forum ruinira, kao i sve do sada ulozene napore!
Aferim mu bilo ko god da je u pitanju, a o mogucim opcijama prosudite sami!

http://neimari.forumotion.com/udjite-slobodno-f1/pozdrav-raja-t2.htm
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 1:58 pm

Ovako izgleda jedna od stranica, na brzinu sklepanog foruma!
Bila sam dovoljno hitra i predosjecajuci ujdurmu, snimila sam izgled i sadrzaj prve teme koju sam otvorila.

Vrazija posla! N-111

Vrazija posla! N-211


Breza: komentar modifikovan dana: Sun Jul 27, 2008 3:43 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 2:22 pm

Ma divota! Ni pet minuta nakon mog ulaska na lazni forum, neko od "neimara", dobro upucen u forumske opcije (!) je munjevitom brzinom uradio redirect URL adrese, tako da sada link koji sam vam postavila, vodi do ovog, naseg foruma!
Kako sam dosla do linka koji me je odveo na, ocigledno danas oformljen forum "namijenjen zbirci poezije Neimara Rijeci, pitace se neko ,mozda! Jednostavno, putem uvida u statistiku posjete na svojoj web stranici "Neimari".
Jedna od danasnjih posjeta stigla je sa adrese " foruma namijenjenog zbirci poezije Neimara Rijeci", odnosno iz Verden-a, Nidersachen, Germany!

Pateticno, nisko i van svakog dostojanstva, a bojim se i da bi za kakvog hecima bilo dobrog posla.

Vrazija posla! Captur10


Breza: komentar modifikovan dana: Sun Jul 27, 2008 10:46 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Obavijest   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 2:26 pm

Ovu sam poruku uputila na pp "wolfofgreenforest", a slicnu i na korisnikovu e-mail adresu.

Od: Breza
Za: wolfofgreenforest
Upisano: Today at 12:07 pm
Naslov komentara: Obavijest Modifikuj poruku
Zao mi je, Zaime, ili vec ko se krije iza nika "wolfofgreenforest",
ali sam ti, iz sasvim opravdanih razloga, prinudjena uskratiti daljnje prisustvo forumu.

Za ocekivati bi bilo da se od vlasnika nika "wolfofgreenforest"
ponudi razumno objasnjenje svog, ovog cudnog ponasanja,
kao i iznenadno otvaranje foruma pod naslovom "Forum namijenjen zbirci poezije Neimara Rijeci"!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 4:35 pm

Ovako lijep dan a ja do vrata u meladramaticnim intrigama!
I taman kad se htjedoh iskljuciti sa neta, pristize mi e-mail od izvjesnog "anonimca"!
Pa kaze:

----- Original Message -----
From: avaz@gmx.net
To: pjegica@hotmail.com
Sent: Sunday, July 27, 2008 02:35 PM
Subject: Anonimac o Neimarima


Gospodjo Spahic, imam sve informacije. Dobio sam ponudu da ucestvujem u zbirci. Oni su uradili precizan statut i sve usavrsili. Novac je nadjen, a pregovori o stampanju u toku. Nisam jos odlucio sta cu! Niste se morali zamjerati tim ljudima! Ako ipak odlucim da budem sa njima, nemojte zamjeriti!

Ponekad treba biti pragmatican!

Anonimac
--
Ist Ihr Browser Vista-kompatibel? Jetzt die neuesten
Browser-Versionen downloaden: http://www.gmx.net/de/go/browser


Shocked

Mozda uskoro i sklopimo kockice ovog suludog mozaika!
U svakom slucaju, isuvise koncidentnih dogadjanja, sto za sebe govori o mogucim motivima i akterima, u pozadini.
I ovoj nedostojnoj ujdurmi, cija god da je, doci ce kraj,
kao i anonimnom spletkarenju, te svakom drugom cinu koji za cilj ima
urusavanje zamisli i djelovanja u okviru planirane "zbirke"

Pa nazdravlje nam svima bilo!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 6:23 pm

Nalost, vidim da ovdje nije bilo lijepih novosti.
Srdačno sve pozdravljam i želim svako dobro.
Ukoliko neko želi može me kontaktirati na niho33@hotmail.com


Spreman na prijateljstvo, druženje i saradnju

Vaš River
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 10:10 pm

Uz malo napora i pomoc sa strane, uspjedoh sklopiti komadice uz nesumnjive dokaze da se posjetioc sa " foruma namijenjenog zbirci poezije Neimara Rijeci", javlja sa istog provajdera koji koristi i Al-Andaluz! Uz sve ostale poznate mi detalje, te e-mail od strane "Anonimca", koji je danas takodjer odaslan sa provajdera u Njemackoj, imam razloga za opravdanu sumnju u njegove dobre namjere prema ovom forumu, mojoj osobi i svemu sto je u vezi sa tim. U cilju zastite, ne preostaje mi nista drugo, do da njegov accaunt na ovom forumu ugasim.

Djelimican uvid u administrativni dio foruma sa informacijama vezanim za korisnika Al-Andaluz-a:

inetnum: 85.176.0.0 - 85.182.xxx.xxx
netname: HANSENET-ADSL
descr: ALICE DSL
descr: HanseNet Telekommunikation GmbH
descr: ADSL Pool Customers
country: DE


Crveno obiljezeno je sa moje strane uklonjeni dio kompletne IP adrese.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 10:31 pm

Nadam se da ce svi oni, koji se mozda pitaju zasto i ja ne dignem ruke od ove sharade, zakljucam forum i odustanem od svega, ipak razumjeti da bi to slicilo bijegu od suocavanja sa "silama mraka" i porazom ideje koja nas je sve ovdje i okupila.
Jel' zaista imao pravo A. Kujundzic, cudeci se i pitajuci me, svojevremeno:

"Ustvari, ne umijem dokuciti Vasu motivaciju da se bavite ovim mukotrpnim
poslom usaglasavanja krajnje osobnih misljenja, ambicija i sujeta, jer -
znam, da je to tesko, mucno i nezahvalno."


Da li je zamisao o "zajednistvu u razlicitosti" u ovim vremenima uistinu izvodljiva?!
Jesmo li uopste dorasli jednom takvom izazovu?

Priznajem, pokolebana sam, neizmjerno razocarana i shokirana niskim udarcima.
Pa sve i ako ova zamisao nikada ne bude realizirana, uz sve svoje ucinjene propuste, kao i mnogi od vas, nemam se cega postidjeti, a jos manje pred bilo kim uklanjati pognute glave. Ponajmanje pred kojekakvim anonimusima, ma kako zvucne nikove i pseudonime koristili.

U svakom slucaju, ako sam bilo kome od ovdje prisutnih, dobronamjernih sudionika u projektu, u toku ovog procesa ucinila nepravdu ili svojim djelovanjem izazvala bilo kakvu stetu, molim za oprost i razumijevanje mojim polozajem, svim okolnostima i ogromnom pritisku kojem sam svo vrijeme izlozena.
Ko hoce i moci ce razumjeti, a ko nece i ne moze... do njega je.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 8:18 am

hej narode, o cemu se ovdje radi??? Ja za doticnu osobu znam da nema pojma sa programiranjem/kompjuterima i da je do prekjuce krecio roditeljima u Bosni!!! O cemu se ovdje radi?!?!
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 11:14 am

Hahaha brilijantno! Ovo nam je i trebalo, napokon malo zanimljivosti na forumu!


Kome li je samo toliko stalo... Sleep
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 12:22 pm

Nado, taj provider koristi pola Njemacke pod 1, pod 2. postoji i anonimno surfanje preko proxy-a. Znaci ni to ne pije vode. Evo link pa sama vidi : http://www.proxyblind.org/
Pod 3 mogu garantovati da to Andaluz sve i da je htio nije mogao napraviti ( a dovoljno ga poznajem i znam da to ne bi nikada napravio)
Mislim da mu dugujes izvinjenje.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 2:32 pm

Svakako da cu Andaluzu uputiti izvinjenje, Irma, ako se ispostavi da je moja sumnja bila neopravdama. Ta ja se i svojoj djeci izvinem kada pogrijesim, a da necu to uciniti i u ovom slucaju. Ucinit cu to, vjeruj mi i pored Andaluzovog nastojanja da ovu situaciju, dramaticnim, otvorenim odgovorom Brezi", preokrene u svoju korist insinuirajuci mi, ne po prvi put, manipulaciju i zloupotrebu opcija koje mi kao i svakom administratoru, legalno i sa punim pravom stoje na raspolaganju. Raspitajte se malo unaokolo u koje svrhe normalno sluzi administrativni panel, kao i servis koji biljezi statistiku posjeta na bilo kojoj web stranici! Da li to spada u domen "spijunaze" ili je to ipak legitimna opcija vlasnika web stranice/foruma?! Takodjer, pokusajte sebe staviti u moj polozaj i bar na tren zamisliti kakva bi vasa reakcija bila da ste kojim slucajem izlozeni onakvom, perfidnom ataku od juce, ukljucujuci iznenadnu pojavu "fantomskog foruma", nikove koji su se tamo oglasili, linkovanje na moju veb stranicu, te nedugo zatim e-mail izvjesnog "anonimca" sa naznakom da mu je mnogo toga u vezi sa "zbirkom" poznato! Zar je onda cudo sto sam u svjetlu svega sto mi je znano u vezi stavova i djelovanja Andaluza, ukljucujuci i njegovo, svojevremeno tajno i bespravno kontaktiranje urednika "Bosanske Rijeci', Sime Esica, reagovala sa opravdanom sumnjom i sankcijama prema njemu?!
Ali, da ne duljim, umjesto bespotrebnog pravdanja, mogu svima reci da ispunjenost mog svakodnevnog zivota, jos manje moje kompletno bice, niti trazi, niti nalazi bilo kakvo zadovoljstvo u ovakvim intrigama, insinuacijama i nedostojnim malverzacijama. Naprotiv, sve mi je ovo neopisivo mucno i po zdravstveno stanje, veoma stetno.
Cak ni jedan Andaluz, ma koliko ga cijenili oni koji ga navodno poznaju, ne zasluzuje ovoliko dizanje prasine.

Za kraj, upitaj Irma, svog prijatelja Andaluza zasto je imao potrebu da se zadnjih dana, vise puta pojavi na forumu kao "nevidljiv"? Ujedno, upitaj sebe da li je Andaluz bas toliko neupucen u opcije poznate svakome, pa i laiku koji je nekada imao pristup administrativnim opcijama, svog ili bilo cijeg foruma?!
U medjuvremenu, ja cu nastojati da kontaktiram tehnicku sluzbu na cijem se serveru nalazi nas forum, kao i neke druge poznanike na netu, koji ce, bolje od mene biti u stanju da provjere i utvrde sve u vezi sa intrigantskim djelovanjem, ma cije ono bilo.

Nakon toga, ustanovi li se da su moje sumnje neopravdane, Andaluz ce dobiti zeljenu satisfakciju, jer za razliku od njega, mojoj maleshnosti nece biti tesko izjaviti "izvini, pogijesila sam".
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 2:45 pm

Ok Nado...nemam zaista ni snage a ni volje trositi se na ovakve zavrzlame.
Zelim ti samo naglasiti da ni tehnicka sluzba koju si navela nece nista moci dokazati jer preko proxy-a je potpuno sve nedokazivo i anonimno.
Zastiti forum koliko mozes i to je jedina realna opcija sada.
Mislim da trebamo nastaviti sa organizacijom oko izdavanja zbirke a ove gluposti zanemariti
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 2:55 pm

I jos nesto, jako bitno, cega se naknadno sjetih. Cinjenica je da je u pozadini "intrige" neko kome je poznat i izgled naseg foruma, naslov takodjer kao i njegov koncept, te postojeci problemi u okviru "zbirke"! S obzirom da je forum vec mjesecima zatvoren za javnost i da ogranicen broj osoba, van autorskog kruga, uopste zna za postojanje naseg foruma, logican je zakljicak o djelovanju nekoga iznutra, kome je veoma stalo da diskreditira ovaj forum i anulira sve dosadasnje napore u procesu realizacije naseg projekta. A ko je u stvari "target", i na kome bi se to trebala "slomiti kola", nije tesko zakljuciti, zar ne?

@edit
Uz to, potvrdu da je forum "posebne namjene - Neimari Rijeci" jos juce bio vidljiv, i to ne samo Brezi, mozete naci u direktoriumu Edit Board-a, te ujedno, jednim klikom ustanoviti da je nestao istom brzinom, kojom je i oformljen!
Ma bravo! Sad me vidis, a sad me ne vidis! Na srecu, snimih na vrijeme!

Vrazija posla! Fake_f10

Vrazija posla! Fake_f12

Nek je aferim, osnivacu "neimari. forumocean-a", "zanatlijeee. forumocean -a" i "neimarski. forumocean-a", proksijem naoruzanom, bez obzira odakle pristigao, iz Njemacke jucer il' iz Cote d' Azur, danas! A bit ce ponajprije da se iz kakve misje rupe javlja, cim mu toliki proxiji trebaju! A nije sala... jok, bome.
Prihvatio se, junacina golemog "vrazijega posla" ... pod plastom anonimnosti, ne bil' kako naudio penzionerki Brezi i naumu njenom, te joj zivot malko zagorcao.

Al' neka... svakom svoje... ha ja. I ovo ce biti i proci.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeTue Jul 29, 2008 2:15 am

Brezo,saberi se.Pusti vraga ko god da je.Ovo mi se stvarno zgadilo.Ja stvarno veze nemam o kompjuterima pa i ne znam o cemu tacno pricate,tehnicki ali znam jedno:kad se otarasis ljudi kojima je cilj sve drugo, samo ne lijepa ideja izdavanja zbirke,imaces problema. Evil or Very Mad
Veliki pjesnici-mali ljudi ili mali pjesnici jos manji ljudi.Stvarno glupo.Nazalost ovakve postupke ne mogu razumjeti.Ne znam ih.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeTue Jul 29, 2008 12:17 pm

Brezo, razumijem tvoj frust, zaista razumijem.
Ali shvati da svi ti vrazi imaju uspjeh u svojem vražjem poslu samo tako dugo dok neko reaguje na njihove intrige i smicalice.
Realizacija našeg projekta ni najmanje i niukojem pogledu ne ovosi o njima.
Prema tome, usrdno te molim, ignoriši sve te njihove akcije i time ćeš im izbiti bilo kakav uticaj.

Ako je nekom stalo to toga da sabotira naš dosadašnji rad i naše planove, on će u tome uspjeti samo onoliko koliko mu mi za to ostavimo prostora, koliko se damo isprovocirati i uplesti se u njegovu mrežu. Zato, molim te, hajde da se vratimo na konstruktivne planove i diskusije. Na kraju, svako će se pokazati samo po djelu.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeTue Jul 29, 2008 3:32 pm

Vratit cemo se na konstruktivne planove, Samira, u to ne treba sumnjati.
Istina, neophodno je poduzeti prave korake i sa pravim osobama, na cemu, vjeruj mi, nezavisno od ovog "vrazijeg kola", nastojim raditi u skladu sa svojim mogucnostima. Za sve to mi je potrebno i malo vise vremena, imajuci u vidu, izmedju ostalog, ljetni period i odsutnost nekih od ljudi koji su izjavili zelju za prikljucenje nasem projektu.

Ono sto je takodjer neophodno, ma kako bilo neugodno i iritirajuce, je i potreba za nedvosmislenim iskazivanjem lojalnosti prema projektu, od svih autora koji su jos voljni sudjelovati u njemu. Dajuci prije svega prioritet projektu, normalno je da kao i ostali, zelim sa sigurnoscu znati sa kim suradjujem i koliko uistinu mogu na nekoga racunati.

Cinjenica je da se lista autora skratila za jos dva pjesnika!
Ostaje otvoreno pitanje u vezi Irme i Sandre, koje su vec ranije istupile iz projekta dajuci na taj nacin potporu Andaluzu? Ma koliko mi taj cin nije bio po volji, smatram da je to njihovo pravo, kojem niko od ne bi trebao ista zamjeriti. Prijateljstvo je divna stvar kao i lojalnost prema prijatelju.
U isto vrijeme, nadam se da ce i one pokazati odgovarajuci stepen razumijevanja u odnosu na moju lojalnosti prema poduhvatu i svim ostalim sudionicima u njemu. Mislim da sav nas dosadasnji trud, kao ni ishod buducih koraka, ne smije vise snositi bilo kakve posljedice zbog sukoba licnih interesa ili uvjetovanja bilo kakve vrste. Stoga, uvazavajuci njihove prioritete, kao i prioritete ostalih autora, pozeljno je od Irme i od Sandre cuti jasno opredjeljenje u svjetlu novonastalih okolnosti.

Svima onima, koji su ovdje javno, ili putem pr. poruka izrazili podrsku projektu, najljepse se zahvaljujem.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeTue Jul 29, 2008 4:02 pm

Ja cu se evo odmah izjasniti. Ja sam i dalje za zbirku.

Prijateljstvo jeste divna stvar i treba prijatelje cuvati, danas ih malo ima.

ps

I dalje mislim da je nepravedno bilo iskljuciti Enu.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeTue Jul 29, 2008 9:43 pm

Iskra (citat):
Ja cu se evo odmah izjasniti. Ja sam i dalje za zbirku.

Prijateljstvo jeste divna stvar i treba prijatelje cuvati, danas ih malo ima.

ps

I dalje mislim da je nepravedno bilo iskljuciti Enu.

OK, Irma... hvala ti.
Idemo dalje skoncentirani na bitne stvari sto su tek pred nama.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 7:29 am

Ne mislim da je samo nepravedno bilo iskljuciti Enu zbog nekih licnih razmirica i nesuglasnosti, mislim da je nanet i veliki gubitak kvalitetu zbirke, ali ko sam ja da se pitam...

Nego sve u svemu kada razmislim, naucila sam da je prijateljstvo vrijedno toliko da ne zelim vise da ga kao razlog za odricanje licnih ciljeva.

Stoga- radujem se zbirci!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeWed Jul 30, 2008 7:41 am

Hvala Sandra i tebi, takodje.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitimeThu Jul 31, 2008 7:57 pm

Gradimo.
Na vrh Go down
Sponsored content





Vrazija posla! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vrazija posla!   Vrazija posla! Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vrazija posla!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: