Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Odabir naslova zbirke

Go down 
4 posters

Birajte svojih 5 favorita !!!
Neimarski divani
Odabir naslova zbirke Vote_lcap10%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 10% [ 4 ]
Izgovori ukradenog vremena
Odabir naslova zbirke Vote_lcap3%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Tefter neimara/neimarski
Odabir naslova zbirke Vote_lcap5%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Knjiga neimarska
Odabir naslova zbirke Vote_lcap10%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 10% [ 4 ]
Neimari mostova nade
Odabir naslova zbirke Vote_lcap5%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Neimarski cardaci
Odabir naslova zbirke Vote_lcap10%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 10% [ 4 ]
Neimari snova i nade
Odabir naslova zbirke Vote_lcap5%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Kutija snova i neimari nade
Odabir naslova zbirke Vote_lcap8%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 8% [ 3 ]
Most snova i nade
Odabir naslova zbirke Vote_lcap0%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Most usanjane nade
Odabir naslova zbirke Vote_lcap3%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Pod istim nebom
Odabir naslova zbirke Vote_lcap15%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 15% [ 6 ]
Oko grla san
Odabir naslova zbirke Vote_lcap5%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Zrna duse
Odabir naslova zbirke Vote_lcap15%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 15% [ 6 ]
Neimarski svijet
Odabir naslova zbirke Vote_lcap3%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 3% [ 1 ]
Neimari - U temelju rijec
Odabir naslova zbirke Vote_lcap5%Odabir naslova zbirke Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Ukupno glasova : 40
 
Poll closed

AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeMon Nov 12, 2007 7:21 pm

Zamoljeni ste odrediti svojih pet favorita od 15 ponudjenih, a koje su predlozili autori.

Od pet najboljih biramo u naknadnoj anketi jedan konacni.

Pravila:

1. Svako glasa za 5 naslova.

2. Pet naslova koji budu imali najvisi postotak glasova ulaze u zavrsnu anketu za glasanje.

3. Za slucaj da dva ili vise naslova budu imali isti postotak glasova oni svi ulaze u zavrsnu anketu u kojoj se glasa sa po 3 glasa.

4. Naslov koji u zavrsnoj anketi dobije najveci postotak glasova je zvanicni naslov zbirke.

5. Za slucaj da dva ili vise najbolje ocjenjenih naslova u zavrsnoj anketi budu imali isti postotak glasova, tada se provodi dopunsko glasanje pri kojem se glasa samo 1 glasom.

6. Svaka anketa je otvorena 7 dana.

7. Svaka nepravilnost pri glasanju vodi nistavnosti ankete. To podrazumjeva da je 5 glasova obavezno i ne moze se glasati za manje ili vise u ovom krugu glasanja, odnosno s 3 glasa u narednom krugu.


: komentar modifikovan dana: Fri Nov 16, 2007 4:07 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 10:30 am

Do sad je glasalo 6 autora, ocekujem da ce se i ostatak uskoro izjasniti.

Neko od autora je umjesto 5 dao samo 4 glasa. Ovo sa obavezniscu 5 glasova je
zbog toga sto ne postoji tehnicka mogucnost kontrole davanja glasova, a i zbog
sto boljeg odabira u anketi.

Doduse, pravilo broj 7 je prekrseno pa bi i anketa trebala biti nevazeca. Vjerujem da
taj autor nije to uradio svjesno vec da je bila omaska.

Ne znam sta drugi misle. Ostaviti ovako ili... ?
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 10:34 am

Neka ostane ovako, jer, steta bi bilo a uz to i gubljenje na vremenu sad sve iznova ciniti, zbog nehoticnog propusta jednog od ucesnika ankete.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 5:54 pm

Mislim da treba da ostane kako jest. a da ogranicenje bude da se ne moze glasati vise od 5 puta. imao sam problema da odredim svoj 5. glas, ali nisam ja taj Smile
na kraju moze se covjek uvijek zabrojati.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 6:07 pm

Evo i mene konačno, 5 glasova sam dala... a Vama srdačne pozdrave tu ostavljam! Odabir naslova zbirke 51
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 7:52 pm

Glasala i ja
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 8:26 pm

Konstatiram da su se svi autori zastupljeni na forumu, izuzev a.cirkin, izjasnili. Ona trenutno nema pristupa internetu. Kontatktirat cu je po ovom pitanju da vidim sta cemo. Inace bi mogli zakljuciti anketu, ne cekajuci istek propisanog vremena buduci da su se autori izjasnili.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 1:22 pm

Evo pricao sam sa A.cirkin i ona kaze da je ona vec glasala. Znaci jos jedan autor nije glasao. Ne znam o kome se radi. Zamolio bih ga/ju da glasa pa da okoncamo anketu!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 1:54 pm

Jedini koji jos nije glasao je pjesnik Zaim Besovic. Zadnjih, nekoliko dana, internet mu nije bio dostupan, sto ga je onemogucilo da se ukljuci u nas forum. Juce sam mu poslala poruku, naglasavajuci neophodnost za njegovim prisustvom u okviru svih nasih dogovora. Nazalost, od njega jos nema odgovora!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 7:41 pm

Nisu li bila Zrnca duše. To mi je još ljepše od Zrna duše!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeFri Nov 16, 2007 4:06 am

Necemo prejudicirati nista. Kad konacan naslov bude odredjen, vidjet cemo jesu li estetske korekcije potrebne.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSat Nov 17, 2007 9:29 pm

Vec nekoliko autora se diskretno pozalilo neadekvatnoscu ponudjenih naslova. Priznajem da sam i ja slicnog misljenja. Ali sta da se radi ako autori ne uzmu aktivnog ucesca u pronalazenju adekvatnog naslova?! Anketa zavrsava u ponedjeljak, i zao mi je sto je tako da jos uvijek nema nikakvog rijesenja.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 2:34 am

Necu glasati, jer ako smo demokrate, onda po jedan prijedlog od svakoga, a ne 70% od jednoga.
Kakve sanje, i bakraci. Ljudima treba poruka, sve nesta secerlamski.
Ja sam dao i dodatne prijedloge. Nema ih.

Ma, kad vec pisem da kazem.
Obecali smo na pocetku, da se nece zadirati u privatnost. Ima li ista privatnije od iz duse iskocene pjesme?
Bojim se da ce na kraju biti pogledano kojom rukom je pisana pjesma i ljevacima ce biti zabranjeno.
Ja zaista zelim da uspijemo, ali zaista necu dati ono preko ceka ne dam.
Nemoj da ovo neko smatra prijetnjom, ili bilo kakvom negativnom insinuacijom. To je stav od prvog momenta.
Ja cu pristati na ocjenu da moji stihovi se " ne uklapaju" ( u partijsku liniju) i nece biti nikakvog problema.
Andy i Breza, prestanite sa izmisljanjem pravila za ljdske duse.
Ne mogu ratne, slazem se. Ne mogu ljubavne, erotske, slazem se. Ali kako izgleda necija pjesma - njegovo je. Bilo bi bolje obratiti paznju je li knjiga dovoljno "pismena".
Predlazem: Uradite tako da je tematika jedinstvena ali ne suzena, da svako ima svoj odjeljak, da bi citalac mogao da stekne uvid i osjeti pjesnika, ne prekidajuci negov govor slijedecom pjesmom koja nije njegova.
Knjiga nije jeftina, ima povoljnijih cijena. Ali neka. Sada insistiram na po dva primjerka, za svakog ucesnika, dobro napravljenih knjiga. Ne libim se traziti platneni povez.
Recenzent trazi 700 KM. To su dvije plate vecine radnika tamo.
Za sta? Za posao od deset dana. Poslije posla, uz kafu i pivo.
Ponudit cu i ja vise naslova, sa istovjetnom namjerom, da mi kazete koje su prilagodjenije okviru knjige. Bez ikakvog ustrucavanja.
Ja sam sada u "cajtnotu" i tesko nalazim vremena za detaljnije citanje vasih radova. Ali hocu. Ako sta budem imao kazati, napisat cu ispod. Ako nemam sta kazati nemam.
Prijatno.
Zelim nam uspjeh.

P.S. Pjesme koje se uvjetno imenuju kao ratne - nisu to. Ne huskaju, ne zovu na sukobe. Posvemasnje su antiratne. A to nije isto. Nije.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 6:20 am

Što se tiče naslova zbirke, razumijem Mrganjca, i meni je jako teško bilo da baš iz predloženih moram njih 5 birati... a glede lektoriziranje pjesama mislim da možemo to unaprijed već sami učiniti, mislim, barem glede tih kvačica, glede same gramatike...

A što se tiče samoga sadržaja pjesama, tu se uglavnom slažem sa Mrganjcem, jer izvor pjesmama je duša, a duša se ne može prilagoditi, već jednostavno u stihovima se izraziti...
Meni lično se sviđa što su naše pjesme tako raznovrsne, svaka na svoj način posebna, a bilo bi čitateljima i dosadno kada bi imali stotinjak pjesama, a da sve liče jedna na drugu, zar ne... ? :-)
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 8:07 am

Autori su bili pozvani da iznesu svoje prijedloge za naslov zbirke. Bome nisu se u tome posebno pretrgli, pa je nacinjena anketa s onim sto je ponudjeno. Davanje prijedloga tek nakon sto je anketa vec bila u zamahu, nije bas puno koristilo. Ipak pazeno je da u anketu udje bar po jedan prijedlog od svakog autora, a neki autori su bili zastupljeni i s dva prijedloga. Stoga, tvrditi da anketa nije demokratski nacinjena ne odgovara istini. Ona jeste demokratski nacinjena, ali ocito bez duse, koju su joj propustili udahnuti autori.

Cujem sa raznih strana kako je svako strasno zauzet poslom. Dobrodosli u klub! Stoga bi bilo pozeljno da jos neko uzme aktivnijeg ucesca u radu foruma bar na moderatorskoj bazi.

Neka pravila moraju postojati!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 8:19 am

Radi transparentnosti:

1. = predlozeno od strane:

2. = uvrstio/la:

Neimarski divani 1. Alajbeg 2. Breza

Izgovori ukradenog vremena 1. Alajbeg 2. Breza

Tefter neimara/neimarski 1. Alajbeg 2. Breza

Knjiga neimarska 1. Beza 2. Breza

Neimari mostova nade 1. ? 2. Breza

Neimarski cardaci 1. Alajbeg 2. Breza

Neimari snova i nade 1. ? 2. Breza

Kutija snova i neimari nade 1. River 2. Breza

Most snova i nade 1. ? 2. Breza

Most usanjane nade 1. ? 2. Breza

Pod istim nebom 1. Iskra 2. Alajbeg

Oko grla san 1. A.Cirkin 2. Alajbeg

Zrna duse 1. A.Cirkin 2. Alajbeg

Neimarski svijet 1. Mrganjac 2. Alajbeg

Neimari - U temelju rijec 1. Mrganjac 2. Alajbeg
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 2:28 pm

Vala bas, Mrganjac, imas i pravo, kad vec pisemo, red je i da kazemo ono sto nam je na umu, jer, vrijeme je! Uz to de da skinemo i rukavice, jer, zuljaju.

Mrganjac (citat):

Ja sam dao i dodatne prijedloge. Nema ih.
Hajmo redom, argumentovano, bez prijetnji i insinuacija, strpljivo i bez huje i galame. Vazi?!
Vec na samom pocetku projekta, naglasena je neophodnost aktivnog sudjelovanja u radu foruma svih autora, kao i angazovanost po svim, za realizaciju zbirke, bitnim pitanjima, pa tako i kada se radi o odabiru naslova. Prepravljati i dopunjavati vec zapocetu anketu sa naslovima koji su do trenutka bili predlozeni, a koju si ti Mrganjac i pored tvoje, evidente posjete forumu, propustio da uocis, bilo bi, u najmanju ruku, neozbiljno. Ovako se mozemo "igrati" mjesecima, neobavezno i prema nahodjenju, tj. u skladu sa svojim privatnim obavezama, zanemarujuci obavezu koju svako od nas kao ucesnik u projektu treba imati na putu ka buducoj zbirci.
Citat :
Obecali smo na pocetku, da se nece zadirati u privatnost. Ima li ista privatnije od iz duse iskocene pjesme?
Bojim se da ce na kraju biti pogledano kojom rukom je pisana pjesma i ljevacima ce biti zabranjeno.
Ja zaista zelim da uspijemo, ali zaista necu dati ono preko ceka ne dam.
Nemoj da ovo neko smatra prijetnjom, ili bilo kakvom negativnom insinuacijom. To je stav od prvog momenta.
Ja cu pristati na ocjenu da moji stihovi se " ne uklapaju" ( u partijsku liniju) i nece biti nikakvog problema.
Andy i Breza, prestanite sa izmisljanjem pravila za ljdske duse.
Kako ovo nazvati do sasvim nepotrebno i proizvoljno insuiniranje?!
Nazovimo ih kako nam volja, tek, neka pravila moraju postojati!
Naravno, namece se pitanje - koliko i na koji nacin je svako od nas voljan i sposoban da se u skladu sa neophodnim "okvirima" ophodi i prilagodi?!
Tu je i pitanje motiva koje su autore navele na prihvatanje poziva o prikljucenju nasem projektu! Bilo bi zanimljivo cuti nesto i o tome, zar ne?
Dobronamjernim i koliko-toliko objektivnim uvidom u nasu, medjusobnu komunikaciju na forumu, moze se lako zakljuciti da ovdje nema govora o nametanju bilo cega sto se kosi sa principima autora pa tako ni prinude na bilo kakav cin. Naprotiv! Mogucnost izbora, sudjelovanja ili nesudjelovanja je svima, od samog pocetka, u istoj mjeri dostupna. Svi autori su, bez izuzetaka, prihvatili poziv sa zadovoljstvom, smatrajuci se pocascenim! I sta sad?! Hoce li kome zaparati uho i ego podsjecanje na cinjenicu da se ovdje radi o zajednickoj zbirci vise autora koja osim individualnog prava svakog autora na nepovrijedivost onoga sto je iz duse proisteklo, nosi sa sobom i obavezu da TO, iznjedreno, bude prezentirano na dostojanstven i kvalitetan nacin?!
Hocemo li dozvoliti sebi da nam, danas sutra, neko izvrgne ruglu citavu zbirku zbog "svastarenja", povrsnosti i nedoslijednosti konceptu, ili gramatickih i pravopisnih gresaka?! Koga bismo u tom slucaju smatrali odgovornim za ev. izrugivanje zbirci poezije, koja bi upravo faktorom "zajednistvo u razlicitostima" deset autora iz cijelog svijeta, dobila na snazi i osobenosti, svakako uz medjusobno uvazavanje svih individualnosti, te uz ljepotu, vrijednost i poruke kroz autorske priloge, bila nadgradjena i obogacena! Na kome bi se tada "kola slomila"?!
Elem, ako se sugestije i okvirna pravila na kojima Andi i ja u kontekstu cjelokupnog procesa, s pravom insistiramo, imajuci na umu sva nasa zalaganja i angazovanost ka postizanju sveukupnog kvaliteta zbirke i njene konacne realizacije, ako se takav, odlucan stav od strane pojedinih autora tretira kao prinuda i nametanje, te se osobna lezernost, neaktivnost, egocentrizam i "primadona sindrom" stave ispred prioriteta koje ideja zajednicke zbirke u sebi nosi, nema nam druge, do, uz sve uvazavenje prema pjesnickom umjecu, jasno i decidno ophoditi se prema tome kao negativnoj i destruktivnoj opstrukciji citavog projekta! Drugo ime za mene ne postoji i ja Vam odlucno tvrdim da se u ovom projektu, ucjene i kritizerstvo nece tolerisati!
Svako onaj ko se pronadje u ovome sto pisem, slobodan je povuci se iz projekta, uz zahvalnost na svemu do sada prilozenom.
Citat :
Ne mogu ratne, slazem se. Ne mogu ljubavne, erotske, slazem se. Ali kako izgleda necija pjesma - njegovo je.
Tema o "konceptu zbirke" je postavljena odavno i na zalost, zbog pomanjkanja prijedloga i komentara, ignorancijom pojedinaca, zavrsila u zapecku!
Za posljedicu imamo to sto imamo!
Citat :
Bilo bi bolje obratiti paznju je li knjiga dovoljno "pismena".
Ako se ne varam, Mrganjac, ovo je tvoj domen!
Citat :
Predlazem: Uradite tako da je tematika jedinstvena ali ne suzena, da svako ima svoj odjeljak, da bi citalac mogao da stekne uvid i osjeti pjesnika, ne prekidajuci negov govor slijedecom pjesmom koja nije njegova.
Konkretno?! Neki prijedlog... ili sta i to nakon tri sedmice od pocetka projekta?! Jah... nikad kasno nije.
Citat :
Knjiga nije jeftina, ima povoljnijih cijena.
Blize informacije... ime stamparije?!
Citat :
Ali neka. Sada insistiram na po dva primjerka, za svakog ucesnika, dobro napravljenih knjiga. Ne libim se traziti platneni povez.
Anketa o vrsti uveza knjige je vec danima u toku!
Citat :
Recenzent trazi 700 KM. To su dvije plate vecine radnika tamo.
Za sta? Za posao od deset dana. Poslije posla, uz kafu i pivo.
Netacno! Jednu recenziju imamo besplatno, dok za drugu jos nemamo trazeni iznos.
Sumu od 700KM, zatrazio je S. Bandic, za usluge urednika i lektora.
Citat :
Ponudit cu i ja vise naslova, sa istovjetnom namjerom, da mi kazete koje su prilagodjenije okviru knjige. Bez ikakvog ustrucavanja.
Ovo mi je nejasno!
Citat :
Ja sam sada u "cajtnotu" i tesko nalazim vremena za detaljnije citanje vasih radova. Ali hocu. Ako sta budem imao kazati, napisat cu ispod. Ako nemam sta kazati nemam.
Malo angazovaniji i odgovorniji odnos prema, dobrovoljno preuzetom, urednickom dijelu posla, ne bi bio na odmet.
Citat :
Prijatno.
Zelim nam uspjeh.
Uspjeh se g r a d i, pjesnice dragi!
Citat :
P.S. Pjesme koje se uvjetno imenuju kao ratne - nisu to. Ne huskaju, ne zovu na sukobe. Posvemasnje su antiratne. A to nije isto. Nije.
Vratiti se na "koncept zbirke"!
...........................................................................................

Idemo dalje! Smile
Na vrh Go down
Gost
Gost




Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitimeSun Nov 18, 2007 5:06 pm

OK. Ja necu da se nadmudrujem ni sa kim.
Oko moga angazovanja, kao i angazovanja ostalih ima jedna mala zamjerka. 90% svega je prvo upisano a onda trazeno da se izjasnjava.
Vi privatizirate i projekt i stavove, branite ih i ovim seciranjem moga upisa, a pitate se ko ce snositi odgovornost za kritiku publike. Nije fer.
"
Nazovimo ih kako nam volja, tek, neka pravila moraju postojati!
Naravno, namece se pitanje - koliko i na koji nacin je svako od nas voljan i sposoban da se u skladu sa neophodnim "okvirima" ophodi i prilagodi?!"
Na jednoj strani govoris o zajednickom projektu i odgovornosti
ali po pravilima koja nisu zajednicki donesena. Ja znam da u projektu treba vodjstvo. Znam da dvoje-troje "povuku" najveci dio posla.
Ja cijenim sve to, i nemam primjedbi na te odnose. Jedno je jos uvijek moja teza: Mi smo svoje licnosti, mi imamo pravo na svoj stav, imamo pravo da ne budemo u okvirima, imamo pravo na Veliko Slovo u Sred recenice, imamo pravo da u Svojim pjesmama pisemo O Cemu hocemo.
Gradeci oblik i pravila Zbirke, ne mozete u pravila ugoniti ljudsku intimnost. A ima pokusaja. Ija cijelo vrijeme o tome.

--------
"Tu je i pitanje motiva koje su autore navele na prihvatanje poziva o prikljucenju nasem projektu! Bilo bi zanimljivo cuti nesto i o tome, zar ne?"

Sta je ovo? Ovo je direktno zadiranje u privatnost!!! Sta bi to bilo zanimljivo cuti? Da se ispovijedimo?

-----

"Svako onaj ko se pronadje u ovome sto pisem, slobodan je povuci se iz projekta, uz zahvalnost na svemu do sada prilozenom. "
Dakle. Projekt je ipak privatiziran.
-------------

Ono sto sam dobrovoljno prihvatio je da onome, ko smatra da ima potrebe da se radovi "jezicki" pregledaju, stojim uvijek na raspolaganju. Ali ja necu da radim nista i nikome ako on to nece.
Ja sam pokusao na jednom mjestu uputiti paznju na tautologiju u stihu uvrstavanjem dvije negacije, da bih dobio odgovor, koji sam protumacio da ja i ne znam bas sta je jezik....
Neka se svako pobrine za svoje. Svako neka dijeli i slavu, i odgovornost.
Seciranjem i tvrdim stavovima na moj upis, zacepljena su usta ostalima da se izjasne o mojim stavovima.
Arogancija ima i pocetak i kraj. Kao batina, jel' da.
Gospodjo Breza, ako ja postajem pretezak za vas...Samo jedna rijec.
Jer, upucujemo se na privatne poruke... I ja imam tu rubriku. Prvo je trebalo meni napisati sta mislis, dati sansu za korigovanje. Ovako...
Nemoj mi vlasti, molim te.
Na vrh Go down
Sponsored content





Odabir naslova zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odabir naslova zbirke   Odabir naslova zbirke Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Odabir naslova zbirke
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ZAVRSNI IZBOR NASLOVA ZBIRKE
» Odabir korica
» Naslov zbirke
» Naslov zbirke
» Koncept zbirke

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: