Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Stavka 2

Go down 
+5
wolfofgreenforest
jane doe
River
Breza
Samira
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 06, 2008 8:57 pm

Imas moje ZA, takodjer, uz povjerenje i podrsku pri svakom koraku na putu do uspjesne realizacije zbirke.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 06, 2008 9:23 pm

ok, ja sam za, imas podrsku i zahvalnost za ulozeni trud i rad
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeMon Apr 07, 2008 11:55 am

Ma samo naprijed.ZA s moje strane.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeMon Apr 07, 2008 5:57 pm

Smile

Živio Zaim!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 7:56 am

Trebali bismo odmah riješiti dvije stvari, i to:
1. Ukoliko smo za Samirin prijedlog i ukoliko nećemo Zbirku "registrirati" i ovdje, treba li nam druga recenzija?
2. Rješenje korice. Smatram, najbolje ćemo ga uratiti sami. Zainteresirani da urade po dva prijedloga - što jednostavnija - te da zajedno izaberemo jedan.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 10:17 am



wolfofgreenforest: komentar modifikovan dana: Thu Apr 10, 2008 6:49 pm; prepravljeno ukupno 7 puta
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 4:29 pm

Vise mi se dopada plava korica samo bez ruba na ivicama, ako mogu predloziti. Moje je misljenje da treba ostati ova pozadina poput neba bez ruba i zvijezda sa autorima.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 5:42 pm

Ja ću se složiti s izborom većine, ali bih volio da knjiga bude registrirana (i) u BiH.

Sviđa mi se tamno-plavi prijedlog, isto bez žutog okvira.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 5:47 pm

Takodje kao i River, pridruzujem se vecini.

Nisu losa oba prijedloga mada nisam ljubitelj plave boje....
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 08, 2008 11:53 pm

I ja bih voljela da nasa zbirka bude registrirana i u BIH, sto opet, za sobom povlaci i potrebu za drugom recenzijom.

Sto se likovnog rjesenja naslovnice tice, ja sam vec ranije napravila dva prijedloga, od kojih sam jedan danas malo dotjerala.

Stavka 2 - Page 2 Suncok14


Breza: komentar modifikovan dana: Wed Apr 09, 2008 10:34 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 3:51 pm

Moramo se oluciiti za jedne korice,nemojte nas sada sa raznim prijedlozima obasipati:lol:
Oduzicemo ponovo.

Svi prijedlozi imaju stila i dosta su dobri ali ako se moramo odluciti za jedan, biram Brezin prijedlog, podrzava svojom ilustracijom ideju neba bez previse sitnica, Jednostavno i boje mi se dopadaju Smile
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 5:24 pm

XYZ
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 7:22 pm

Mislim da svako ima pravo na davanje prijedloga, a da isti ne budu dočekani negativnim kvalifikacijama.

Treba imati u vidu da bi Zaim morao obaviti dosta posla jako brzo. Sad kad sam bolje razgledao tri predloga, najviše mi se sviđa onaj na kojem je Vrh Maglića. Plavi mi se najmanje sviđa jer mi je nekako vrtoglavan. Volio bih da bude pregledno i jednostavno.
Na Brezinom pregledu mi se dopadaju boje. Mislim da na posljenjoj strani treba da bude izvod iz recenzije.

Takođe mislim da nam ne trebaju dvije recenzije i da možemo ići dalje sa štampanjem i onda postupiti po Samirinom prijedlogu.
Mislim da bi bilo dobro da ako ne bude novih prijedloga do sutra, u petak izglasamo jednu od tri ponuđene naslovne stranice koje bi se onda mogle doraditi.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 09, 2008 8:33 pm

I da, ukoliko zatreba novca za pripremu gotovog materijala koji treba da se da finansijeru radi štampanja - naprrimjer, troškovi lektora, mojih predviđenih 200 eura je još rezervirano za ovu zbirku.
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 1:06 am

Meni se svida Brezin prijedlog.Toplije su boje i sve skupa djeluje vise stilski.Zaimov prvi prijedlog me asocira na jevrejsku zvijezdu a drugi mi djeluje neprijateljski zbog one ptice grabljivice.Mogli smo vala i jednobojnu naslovnicu,bez motiva samo sa naslovom i po mogucnosti sa imenima autora na njoj.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: MOJI - KONAČNI - PRIJEDLOZI   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 3:38 pm

Prijedlog br. 1: (klikni - OK!)
OK!

Prijedlog br. 2: (klikni - OK!)
OK!


wolfofgreenforest: komentar modifikovan dana: Thu Apr 10, 2008 7:24 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 4:31 pm

Jos jedan graficki prijedlog, uz koristenje jedne Zaimove fotografije, naknadno obradjene u editoru.
Uz sva Zaimova i moja nastojanja da uradimo nesto po pitanju grafickog rjesenja, ovo su ipak samo neprofesionalno uradjeni prijedlozi, koje se na kraju ipak moraju obraditi i u specijalnom, grafickom programu prirediti za stampu.

Stavka 2 - Page 2 Pozadi10
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 4:59 pm

Nado, naoko ovaj prijedlog je dobar. Međutim, kako smo već odlučili da idemo sa tvrdiom koricom i prošivom, prijedlog može ići za omotnicu. Kao i onaj prvi. Zamolio bih te da uradiš prednju stranu korice, a može i zadnju, u A-5 formatu, kako bi se imao potpun uvid u prijedlog.
Dalje, razgovarali smo o potrebi angažiranja profesionalnog grafičara, odnosno dizajnera. Ko će to uraditi? Rekao sam ti, također, da sam pronašao novac i za to, ali ne znam nikoga ko to radi. Stoga sam predložio da to učinimo sami, vjerujući da smo to u stanju: na način da izaberemo jedan urnek i zajedno ga doradimo.
Stoga, molim sve autore da, do nedjelje:
(1) izaberemo po jedan prijedlog, i
(2) predložimo svoje korekcije.

Napisati samo slijedeće:
1. ime predlagača i broj prijedloga,
2. sugestije, samo za izabrani prijedlog

S prijedlozima korice završiti do petka, 11. aprila.

Onaj prijedlog, koji bude podržalo 5 autora, smatrat će se urnekom korice.


wolfofgreenforest: komentar modifikovan dana: Thu Apr 10, 2008 7:13 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 5:00 pm

Motiv: "Nebeska Kapija"

Stavka 2 - Page 2 Xyqp5gcq

Autor: Bobby Z.

Motiv iz ciklusa: "Kovač daljina"
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 5:49 pm

Moj prvi izbor, a nadam se da više neće biti novih prijedloga, bio bi Andaluzova fotografija i Brezino rješenje - dakle imena autora naprijed, a na zadnjoj korici ovaj izvod iz recenzije.
Kombinacija Zaimove slike s Brezinim radom mi je nekako previše vesela, primjerenija naprimjer knjizi za djecu.

Posve se slažem i s Jane Doe i mislim da bi bilo dobro da ukoliko nemamo većinu o jednom prijedlogu, da knjiga bude jednobojna s imenima autora i naslovom.

Lijepo je vidjeti ovako kreativne prijedloge i mislim da svi skupa treba da budemo sretni da se rađa nešto lijepo u ovim gadnim vremenima, pa se nadam da svi skupa nećemo biti previše nervozni:)

voli vas

River
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 10, 2008 6:36 pm

Breza, posljednji prijedlog.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 6:27 am

wolfofgreenforest (citat):
Prijedlog br. 1: (klikni - OK!)
OK!

Prijedlog br. 2: (klikni - OK!)
OK!

Zaime, otkud mene na ovom prvom prijedlogu? Very Happy
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 6:29 am

Glasam za Brezin prvi prijedlog.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 9:02 am

Iskra (citat):
wolfofgreenforest (citat):
Prijedlog br. 1: (klikni - OK!)
OK!

Prijedlog br. 2: (klikni - OK!)
OK!

Zaime, otkud mene na ovom prvom prijedlogu? Very Happy

Iskra,
iz Zbirke i, naravno - za Zbirku!

Malo i da se našalim, glasaš po sklonosti, a ko će to prilagoditi formalnim zahtjevima štampe?!
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 11, 2008 10:40 am

Zaime, najbolje bi bilo da u stampariji u kojoj ce se stampati zbirka pitas i za graficko rjesenje naslovnice. U kojem programu treba biti, koje velicine i sta vec .... Pa onda ako ovi prijedlozi sto ste stavili zadovoljavaju i tehnicke uslove stampanja mozemo i izglasati onaj koji nam se svima dopada.
Na vrh Go down
Sponsored content





Stavka 2 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stavka 2   Stavka 2 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Stavka 2
Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Stavka 1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: