Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu

Go down 
+3
Breza
Iskra
Al Andaluz
7 posters
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 9:20 am

Jeste li za to da se uradi anketa u vezi modaliteta popunjavanja budzeta?

Imaju do sada tri iskristalizirane mogucnosti:

1. proporcionalno popunjavanje

2. prosjecno popunjavanje

3. individualno popunjavanje


Proporcionalno popunjavanje po modelu Morskog: 10 eura po stranici + 20 eura exta = 1500 eura

Prosjecno popunjavanje po modelu Breze 1500:10 = 150

Individualno popunjavanje po modelu Mrganjca: najmanje 130 + dobrovoljna suma

Mislim da su zastupljeni svi modeli!

DA ili NE
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 9:44 am

Dakle DA
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 10:16 am

izbrisano na opravdanu primjedbu drugog koautora!

DA!


: komentar modifikovan dana: Sun Feb 17, 2008 11:33 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 11:35 am

Jeste li za to da se uradi anketa u vezi modaliteta popunjavanja budzeta?

DA
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 12:40 pm

Da
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeWed Feb 20, 2008 2:43 pm

Nakon isteka odredjenog vremenskog roka, izjasnjavanjem samo cetiri (4) autora, prijedlog nije dobio potreban broj glasova za postavljanje ankete u vezi utvrdjivanja modaliteta za popunjavanje budzeta. U skladu sa tim, shodno prvobitnom modalitetu, budzet ce biti popunjen ravnomjernim iznosom od svih devet (9) autora, 1500:9 = cca166
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 3:38 pm

Posto se anketa o visini budzeta zaniva na prijedlogu Morskog onda (posto ovaj prijedlog ankete nije prosao) vrijedi i njegov modalitet: broj stranica x 10 + 20 eura. Posto je Mrganjac istupio, njegove troskove snosi Breza, koja je izjavila da ce sama preuzeti troskove onih koji istupe!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 5:47 pm

Predlozeni modaliteti za anketu nisu prosli, pa tako ni modalitet Morskog.
Bez ikakvih modaliteta, sasvim je logicno da slijedimo na pocetku dogovoren princip o ravnomjernoj podjeli sveukupnih troskova.

Nigdje nisam izjavila da cu preuzeti troskove onih koji istupe, pa ni troskove Mrganjca. Evo moje izjave u kontekstu "diskusije o budzetu"
Citat :
Morski pas (citat):
Breza (citat):

Zanima me, sta da smo i donijeli odluku o budzetu prije uvida u predracune od stamparija? Recimo np. putem ankete smo dogovorili limit od 1000EUR za sveukupne troskove? Nakon toga, iz predracuna uvidimo da je to nerealno i da se treba malo dublje u dzep zahvatiti?!
Opet anketa i opet kalkulisanje il' daleko bilo, odustajanje od projekta?!
Al' nejse... Neutral

Aj zamisli da rijesis pitanje stamparije, lektora i grafike, i dodjes ovdje i kazes: ukupan trosak je 200e po glavi. I jedno, dvoje, nije bitno, kazu mi ne pristajemo na 200e, preskupo je. Sta ces onda ?


Sta bih onda, pitas? Smile

Ono bih, sto osobi od rijeci i prilici; razliku bih doplatila iz svog dzepa, pri cemu ostajem i naglasavam ovdje odgovorno i javno! O ozbiljnosti i kredibilitetu moje izjave, svoje misljenje mogu dati one osobe sa kojima sam u privatnom razgovoru tu opciju vec nekoliko puta navela kao rjesenje za sve one autore kojima bi cijena produkcije knjige bila opterecenje za licni budzet. Problem rijesen... ha ja! Smile

Iz ovoga se vidi da se u mojoj izjavi radilo o hipotetickom primjeru, tj. nadokanadi eventualne razlike preko limita budzeta od 1000Eur i finansiskoj pomoci onome/onima kojima bi takva pomoc eventualno bila potrebna, ali nikako o preuzimanju kompletnog iznosa! Pomoc su, osim mene, takodje ponudili i neki drugi autori.

Budzet je i pored mojih napomena na svrsishodnost samog cina ipak utvrdjen, anketom i potvrdjen, te nam se u tom okviru valja i prostirati.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 7:40 pm

Al Andaluz,

čini mi se - ti si, nedavno, imao bolji prijedlog.
Na vrh Go down
Morski pas
----
----



Broj komentara : 110
Registration date : 2007-11-19

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 8:19 pm

ja sam za da troskove zajednicki podijelimo, ali isto tako i u skladu s demokratskim kapitalizmom (jer nam ipak pare postavljaju uslove) nemam nista protiv da oni koji "zauzimaju" manje mjesta, i manje plate.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 9:15 pm

Morski,

to je ok. Međutim, problem je u uvažavanju većine na koju smo svi bili pristali, odnosno i na uvažavanju već donešenih odluka te većine. Recimo ja bih, istim slijedom, mogao reći - bio sam protiv recenzije u zbirci, te ne želim je sufinansirati. Ali to mi ne pada na pamet.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 11:41 am

Prijedlog Morskog nije samo obuhvacao sume 1300 i 1500 vec i nacin na koji ce se taj budzet popuniti (modalitet), a on je jasno naglasen. Ne moze se uzimati samo ti tog prijedloga, a drugi odbaciti. Anketa o budzetu je od pocetka bila krivo postavljena. Da ne govorim da je podrazumijevala 10 autora. Pitanje je koliko je uopce validno budzetnu sumu koja je bila izglasana za 10 autora, prelijevati na 9.

A nije samo budzet u pitanju vec i recenzija, koja se opet mora "tesati"!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 12:35 pm

Na žalost, sve ovo mi u fokus vraća činjenicu da su zloćudne bosanske metastaze nesagledive. Ili: bosnocid se doslijeno realizira - kako u materijalnom, tako i u svim ostalim činiocima ljudskog integriteta.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 2:28 pm

Al Andaluz (citat):
Prijedlog Morskog nije samo obuhvacao sume 1300 i 1500 vec i nacin na koji ce se taj budzet popuniti (modalitet), a on je jasno naglasen. Ne moze se uzimati samo ti tog prijedloga, a drugi odbaciti. Anketa o budzetu je od pocetka bila krivo postavljena. Da ne govorim da je podrazumijevala 10 autora. Pitanje je koliko je uopce validno budzetnu sumu koja je bila izglasana za 10 autora, prelijevati na 9.

A nije samo budzet u pitanju vec i recenzija, koja se opet mora "tesati"!

Citat :
Al Andaluz Fri Feb 15, 2008 7:17 am

Polahko ljudi!

Ovako necemo daleko stici. Prvo se trebamo sloziti je li na budzet potreban, pa onda utvrditi i njegovu visinu.

Vjerujte mi da je ovo jako vazno pitanje i ako se budzet sto prije usvoji, tim prije ce i tiskanje knjige biti neproblematicno. To garantiram sa svoje strane!

Prijedlog ka utvrdjivanje modaliteta za popunu utvrdjenog budzeta, nije prosao bez podrske potrebnog broja glasova! Iako sam u principu bila protiv toga, izjasnila sam se sa DA, ne zeleci da na bilo koji nacin ometem eventualnu anketu!

PS: Zaboravih upitati, da li neko zna iz kog budzeta bih ja mogla pokriti troskove medjunarodnih telefonskih razgovora u iznosu od cca 200.00$, nastale u toku ova cetiri mjeseca nakon direktnih kontaktiranja i razgovora u cilju prikupljanja informacija za dobrobit projekta u cjelini?
Ta suma je za nekin 50.00$ manja od sume koju bih trebala uplatiti na ziro racun kao svoj dio troskova. Uz to, zanima me, na koji nacin i iz kog budzeta bi se Zaimu mogao nadoknaditi iznos za prekomjerno koristenje internet usluga za potrebe zbirke i telefonski racun koji znatno prevazilazi njegov uobicajeni iznos nakon svih, dosadasnjih razgovora sa stamparijama?! O vremenu necemo, jer ono nema cijenu... kao ni dobra volja a ni altruizam.

Aferim vam bilo. Svakom svoj obraz i transparentnost!
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 4:47 pm

Moj prijedlog je, mozda naivan i neupucen, da troskove stampanja i ostalih troskova na knjizi ( Zaim, recenzije itd...) svi ravnomjerno podjelimo, a troskove postarine, ko je za to da dobije sve knjige isporucene ili distribucije podnose oni koji se na razne solucije odluce. S time bi svako podnio troskove svojih odluka.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 8:35 pm

Meni zaista nije jasno o čemu se raspravlja. Slažem se s prethodnim komentarom i cijelo vrijeme sam tako razumio situaciju.

odlučio sam na račun uplatiti 200 eura. ako bude trebalo još recite.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 9:00 pm

acirkin (citat):
Moj prijedlog je, mozda naivan i neupucen, da troskove stampanja i ostalih troskova na knjizi ( Zaim, recenzije itd...) svi ravnomjerno podjelimo, a troskove postarine, ko je za to da dobije sve knjige isporucene ili distribucije podnose oni koji se na razne solucije odluce. S time bi svako podnio troskove svojih odluka.

Nije tvoj prijedlog Sandra, naivan ni malo. Naprotiv, sasvim realan, jednostavan i u duhu svih prvobitnih dogovora, pa i same ideje kao osnove za projekat. Ko je htio, taj je i razumio.
Na vrh Go down
Sponsored content





Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu   Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Prijedlog za anketu o budzetnom modalitetu
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: