Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Tiraz buduce zbirke

Go down 
+3
Iskra
River
Breza
7 posters

Koji je tiraz po Vasem misljenju najrealniji?
500 primjeraka
Tiraz buduce zbirke Vote_lcap80%Tiraz buduce zbirke Vote_rcap
 80% [ 8 ]
800 primjeraka
Tiraz buduce zbirke Vote_lcap20%Tiraz buduce zbirke Vote_rcap
 20% [ 2 ]
1000 primjeraka
Tiraz buduce zbirke Vote_lcap0%Tiraz buduce zbirke Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 10
 
Poll closed

AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSat Nov 10, 2007 8:59 pm

Koji je tiraz po Vasem misljenju najrealniji?

- 500 primjeraka
- 800 primjeraka
- 1000 primjeraka
Na vrh Go down
Gost
Gost




Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 12:57 am

Na ili sa deset ucesnika - 1000.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 5:31 am

Mislim da to prije svega ovisi od broja autora, te bih rekla neka bude barem 800 primjeraka.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 6:48 am

Mislim da se ne treba zaletati, 500 je dovoljno s obzirom koliko ljudi kupuju knjige, ako bude interesa uvijek se može doštampati.
Ja ću prihvatiti ono što se izglasa.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 8:27 am

River (citat):
Mislim da se ne treba zaletati, 500 je dovoljno s obzirom koliko ljudi kupuju knjige, ako bude interesa uvijek se može doštampati.
Ja ću prihvatiti ono što se izglasa.

Podrzavam ovo sto je River napisao.
Na vrh Go down
acirkin
---
---



Broj komentara : 87
Registration date : 2007-11-04

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 9:12 am

River (citat):
Mislim da se ne treba zaletati, 500 je dovoljno s obzirom koliko ljudi kupuju knjige, ako bude interesa uvijek se može doštampati.
Ja ću prihvatiti ono što se izglasa.

Realno i logicno razmisljanje! Moj glas za 500 primjeraka.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeSun Nov 11, 2007 5:23 pm

Jos jedan glas za opciju -500 primjeraka.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 5:34 am

Ja mogu razumjeti razloge za broj koji neko smatra da bi bio adekvatan. Meni ne smeta nijedan broj, jednostavno sam procijenio da bi mi dobro doslo 100 komada, jer cu 50 vjerovatno podijeliti.
Nesta drugo.
Mislim da bi izdavac trebao castiti autore sa po dvije luksuzne knjige pod istom cijenom.
Dakle po dvije u tvrdom povezu, kolor fotosi, mozda okvir, platno...
Uobicajeno je, na 500 primjeraka, da 10 bude luksuznih.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 3:40 pm

Ovo sa lukzuznim primjercima mi se dopada.
Mišljenja sam da bi trebali ići i na kvalitet same knjige. Ja sam više za tvrdi povez, jeste da je skuplji nego meki, ali ako uzmemo tiraž od 500 primjeraka, onda si možemo priuštit "luksuz" da knjiga bude kvalitetna. Na kraju, na deset financijera i nije mnogo skuplje za pojedinca. Ta radi se o poeziji, a ne o nekom priručniku. Ovo je samo moje mišljenje i moja sugestija, ali ne instistiram neizostavno na tome, prihvatit ću odluku većine (onako demokratski).
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 2:22 am

I ja sam za luksuzniji izgled knjige.Kao sto Samira rece ne radi se o nekom prirucniku.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 3:16 am

Po mome također bilo bi znatno ljepše da će ta naša zbirka dobiti tvrde korice, jer takvu knjigu se ne objavi svaki dan... A kada prelistaš takvu zbirku s mekim koricama nakon nekoliko puta zna se raspadati, a u tvrdom uvezu može i iza nas još trajati... meni bezbeli draga pomisao! Wink

Ali što se tiče tiraža malo me je strah da je 500 primjeraka ipak premalo, jer i ja bih voljela barem 10 knjiga imati za sebe da ih poklonim meni dragim ljudima...

A Vi...? Rolling Eyes Kako to kod Vas izgleda... kako Vi mislite o tome...?
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 7:08 am

I meni je, naravno, atraktivna pomisao tiraž od 1000 primjeraka. Ali, pokušavam gledati realno.
1. Nije svrha samo u tome da se cjelokupan tiraž podijeli autorima, i onda, neki će ih brzo razdijeliti (pokloni), a neki će "sjediti" na većini zaostalih primjeraka. Cilj treba da bude i da naša zbirka dopre do što većeg broja čitalaca u domovini, da se i tamo čuje eho našeg glasa snova i nade.
2. Iz tog razloga sam već jednom postavila pitanje distribucije. To je zadnja karika u lancu od autora, preko knjiga do čitaoca.
3. Kad smo kod distribucije, a time posredno kod interesa čitaoca, promatram trezveno. Interes za poeziju je danas vrlo mali. Znam da i afirmisani pjesnici u BiH štampaju svoje zbirke u tiražu od 300 - 500 primjeraka, jer je to količina za koju je očekivati da će se rasprodati.
4. Mi dakle još uopće nismo razmatrali pitanje distribucije knjige. S obzirom da je 10 autora, možemo ići na opciju da sami autori distribuiraju jedan broj knjiga, a veći dio da se direktno ili posredstvom izdavačke kuće dogovara sa nekoliko distribuitera u BiH. Najjači (meni poznati)distribuiteri u BiH su: Svjetlostkomerc, Šahinpašić (skoro svake godine negdje nova knjižara) te interlibar (internet distribucija).
5. Ako većina autora smatra da im treba veća količina knjiga i da je mogu brzo "distribuirati" (bilo pokloniti ili prodati), pa se na osnovu toga ukaže potreba za većim tiražem, onda, zašto da ne. Ali opet, razmišljajmo trezveno ne ispuštajući pri tom iz vida i lične želje. Moja želja je svakako za kvalitetnijom izradom i drago mi je da i drugi autori po tom pitanju imaju iste poglede.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 7:31 am

Ja sam takodjer za nakladu od 500 primjeraka, a sto se razloga tice mogu se samo nadovezati na Samirino izlaganje. Distribucija je jedna ozbiljna stvar, i ja ne zelim u podrumu drzati kartone nedistribuiranih knjiga. Ovako s 50 primjeraka vec mogu zivjeti.

Sto se tice pitanja oko ukoricenja knjiga, tu sam apsolutno za mehke korice. Neki spominju nekakvo raspadanje knjiga mehko-ukoricenih odnosno lomljenje korica. Ja ne znam kakve su to knjige, mozda one od prije 50 godina... Takve se vise ne rade. Danas su mehke korice perforirane, i kao takve dugotrajne. Imam dosta novijih knjiga tako radjenih i ne primjecujem nikakvo propadanje.

Drugi motiv za mehke korice je jednostavno skromnost. Ako se izdaju knjige jedne velike Vesne Parun s mehkim koricama, sta fali nama?
S druge strane pitanje je smisla tvrdog ukoricenja jedne knjige s manje od 100 stranica.

Tvrde korice niti nisu uvijek neka prednost. Takodjer se habaju, znaju se slomiti osobito na rubovima, a neprakticne su za citanje recimo u krevetu, na plazi, pri putovanju.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 15, 2007 1:03 pm

Hmmm... mislim, što se tiče toga, mišljenje jesu različite. I nije mi ni do lukzusnog izdanja/ izgleda, već do ljepote knjige, jednostavno za mene knjiga, i pogotovo zbirka poezija je nešto što i ne bih bez zaštitu nosila na putu, na plažu itd.
Jaaah.... ne znam, dragi Andy, kako Ti to objasniti... od malena i dan danas u pravoj knjizi želim i čulima i očima uživati, želim da je dodirnem i da je osjećam kao knjigu, a ne kao džpni krimić ili reclam-sveskicu. Ne zamjeri mi, ali eto, inače znam biti veoma skromna, ali glede knjiga... i pogotovo glede naše male zbirke... Radije bih voljela da je i DIN-A 6- formata s tvrdim koricama nego DIN-A 5 s mekanim... pa ako je to staromodno onda mora da jesam vala staromodna...
Ali naravno, na kraju priključit ću se odluku množini... ali bilo kako, voljela bih imati 10 tih zbirka da podjelim svojoj djeci i meni dragim osobama...
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeFri Nov 16, 2007 9:40 am

Al Andaluz (citat):
Ja sam takodjer za nakladu od 500 primjeraka, a sto se razloga tice mogu se samo nadovezati na Samirino izlaganje. Distribucija je jedna ozbiljna stvar, i ja ne zelim u podrumu drzati kartone nedistribuiranih knjiga. Ovako s 50 primjeraka vec mogu zivjeti.

Sto se tice pitanja oko ukoricenja knjiga, tu sam apsolutno za mehke korice. Neki spominju nekakvo raspadanje knjiga mehko-ukoricenih odnosno lomljenje korica. Ja ne znam kakve su to knjige, mozda one od prije 50 godina... Takve se vise ne rade. Danas su mehke korice perforirane, i kao takve dugotrajne. Imam dosta novijih knjiga tako radjenih i ne primjecujem nikakvo propadanje.

Drugi motiv za mehke korice je jednostavno skromnost. Ako se izdaju knjige jedne velike Vesne Parun s mehkim koricama, sta fali nama?
S druge strane pitanje je smisla tvrdog ukoricenja jedne knjige s manje od 100 stranica.

Tvrde korice niti nisu uvijek neka prednost. Takodjer se habaju, znaju se slomiti osobito na rubovima, a neprakticne su za citanje recimo u krevetu, na plazi, pri putovanju.

Evo, u rukama mi je bas jedna, nedavno izasla zbirka poezije, u mekom, perforiranom i plastificiranom povezu, koja je, po rijecima same autorice Fadile Sabic, izdata po najnizoj, mogucoj cijeni od strane stamparije u Fojnici. Ljetos sam tu knjigu dobila na dar i do sada je iscitavala vise puta, sto je, nakon relativno kratkog vremena, ostavilo vidljivog traga na knjizi. Naime, korice su se vec pocele deformisati a rubovi uvijati. Kniga je, istina, nesto veceg formata od standardnog A5 formata sto joj je, imajuci u vidu broj pjesama, prilicno umanjilo i broj strana/stranica.

I da ne duljim... mjenjajuci prvobitni stav, pridruzujem se zagovornicima tvrdih korica.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeFri Nov 16, 2007 6:56 pm

i ja sam vise za tvrde, ali ako vecina kaze mehke pristajem
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 8:11 am

Ubjedljiva vecina autora je odlucila da tiraz zbirke bude 500 primjeraka.
Glasanje zakljuceno, odluka pala!
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitimeThu Nov 22, 2007 7:17 pm

Cestitam!
Na vrh Go down
Sponsored content





Tiraz buduce zbirke Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tiraz buduce zbirke   Tiraz buduce zbirke Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Tiraz buduce zbirke
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Koji tiraz?
» Naslov zbirke
» ANKETA ZA REGISTRACIJU ZBIRKE
» Naslov zbirke
» ZAVRSNI IZBOR NASLOVA ZBIRKE

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Konacne odluke-
Idi na: