Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Kako ukrotiti rijeku?

Go down 
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Kako ukrotiti rijeku? Empty
KomentarNaslov komentara: Kako ukrotiti rijeku?   Kako ukrotiti rijeku? Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 11:57 am

Splavar sam.To mi je, valjda, ostavljeno u amanet kada sam dosao na ovaj svijet. Ovaj sam splav dobio kao ruho na vjencanju sa dunjalukom. Nosi on mene, nosim ja njega. Nosim ga sobom, poput kakve potkozne bubuljice. Nosimo se ovom rijekom za koju ne mozemo reci da smo je upoznali, ali znamo gdje nas ceka hrid, gdje krivina, gdje je koja prepreka. Na rijeci sam susreo dvije sestre bliznakinje. Prvoj je ime Mogucnost, a drugoj Zelja. Mogucnost je mladja par minuta od Zelje, lijepa je, ali ne kao starija sestra. Upoznao sam Mogucnost da bi se lakse priblizio njenoj sestri. Mogucnost to zna, mada joj nikada nisam priznao da mi se svidja Zelja.
Mogucnost i Zelja zive na rijeci. Rijeci, punoj svrtaka i modrine dubina, nepredvidljivoj za lose plivace. Puno smo se puta zajedno spustali niz rijeku. Najcesce ja karmanim splavom, vjesto izbjegavam brzake, nastojeci doci na dugu obalu, do zelje koja uvijek vjesto isklizne iz ruku. Isklizne kao pastrmka, kojih je puna rijeka. Svaki put kad budem tako blizu Zelji, naleti moj splav na neku prepreku. Tek tada spoznam opasnost, koja je nepregledna, sve dok se ne nasucem. Onda, onako isprepadan, podjem ubjedjivati sebe da se vise nikada ne priblizavam drugoj obali. I odlucim to u sebi, mada znam da je strast prema zelji jaca i da cu prvom sljedecom prilikom opet usmjeriti svoj splav tamo gdje ga nose moja cula.
Splavar sam i plovidba mi je sudjena. odavno znam da je sve ovo samo plovidba za zeljom. Nekad se i zelja mijenjala, imala cudne prohtjeve, bila tesko dostupna, i najcesce bjezala od mene, znajuci da cu jos vise ceznuti za njom.
Nekada je zelja bila opipljiva, materijalna. Vrijeme, iskustvo i splavarenje rijekom ucinili su da zelju gledam drugim ocima. Strast se pocela pretvarati u Ljubav. Danas je to zelja poslije koje drugih zelja nema. Zelja se, s godinama, pocela druziti sa Spoznajom, koja joj je pokazala prave stvari i upoznala je sa Istinom.
Splavar sam, i svakim danom mi je sve jasnije kako se pribliziti zelji. Siguran sam u to. Zato se vise i ne trudim da upravljam splavom. Pustam da me rijeka nosi svojim tokom, jer neke stvari, koliko god bi htjeli, ne mozemo izmjeniti. Iako je rijeka jos uvijek nemirna i plahovita, nadam se da cu uploviti u mirne vode i, na kraju, da cu doci do kraja plovidbe. Do mora u kome cu smiriti svoj splav.
Splavar sam. Krotim divlju rijeku.

Samir Tahirovic
Na vrh Go down
 
Kako ukrotiti rijeku?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Cujes li kako odzvanja vrijeme?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: Između ostalog... :: Neka riječ riječ otvara-
Idi na: