Neimari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!
 
HomeLatest imagesLoginRegistracija

 

 Ključni elementi

Go down 
+4
wolfofgreenforest
Al Andaluz
Iskra
Breza
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 4:05 pm

S obzirom da smo u objektivno očekivanom ćorsokaku kod pokušaja da “stanemo” pod isto nebo, a bila bi šteta da s pola puta odustanemo, nudim na uvid ključne elemente budućnosti našeg projekta:

ZAVRŠILI SMO:

1. Izbor autora – deset
2. Naslov zbirci – Pod istim nebom
3. Izbor pjesama – po deset
4. Tiraž – 500 komada
5. Uvez – tvrdi
6. Fotografije autora – po želji
7. Recenzija u zbirci - da
8. Jednu recenziju – Sabahudin Hadžialić
9. Odluku “da su nam potrebne usluge lektora/korektora i grafičko/tehnička priprema od strane kompetentnih i profesionalnih lica

NISMO ZAVRŠILI:

1. Izbor izdavača - ukoliko smo to mi, onda nam predstoji i slijedeće:
2. Izbor drugog recenzenta – potrebna 2 recenzenta za CIP Univerzitetske i narodne biblioteke BiH
3. Izbor kompetentnog i profesionalnog lektora/korektora
4. Izbor kompetentnog i profesionalnog lica za grafičko/tehničku pripremu
5. Izbor štamparije
6. Način distribucije tiraža autorima
7. Promocija zbirke – da, ili ne? (kod – da: izbor promotora)
8. Krajnji rok izlaska zbirke
9. Način uplate novca – otvaranje zasebnog žiro-računa, ili neposredno onim koji vrše usluge
10. Podjelu navedenih a nedovršenih poslova među nama, po principu: aktivnost, akter, rok, način informiranja i odlučivanja o mogućim ponudama.

Ukoliko je eventualno načinjen ijedan previd u onom dijelu koji nam predstoji, molim vas da se ponaosob konkretno izjasnite, s prijedlogom rješenja. Ujedno vas molim da u cilju konstruktivnog dogovora, ne dovodite u pitanje do sada donešene i anketama potvrđene odluke, već da se prema njima odnosite sa uvazavanjem. Barem onoliko, koliko uvažavate svoj udjel u ovom projektu - uvažavajte i udjel drugih aktera, jer to je jedini model da posao privedemo kraju.


: komentar modifikovan dana: Wed Feb 13, 2008 9:22 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 4:15 pm

Evo ja imam odmah pitanje oko tacke 9. Odluku “da su nam potrebne usluge lektora/korektora i grafičko/tehnička priprema od strane kompetentnih i profesionalnih lica.

Pa sta je sad bilo sa gospodjom Hubijar? Da li je rukopis kod nje ili nije?
Drugo sto mi je takodje nejasno... tacka 2 u onome sto nismo dovrsili....
Znaci definitivno nam trebaju 2 recenzenta iako smo izlasali jednog?
Konstruktivan prijedlog sa moje strane bi bio da pokusamo odrediti prioritete i da tako djelujemo.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 4:52 pm

U vezi tocke 5:

Koliko se sjecam zadnji dogovor je glasio da ce se uvez praviti 100 tvrdoga i 400 mehkoga uveza.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 5:25 pm

"Izjasnite se kakvo ukoricenje knjige zelite!
Mehke korice
30%
30% [ 3 ]
Tvrde korice
70%
70% [ 7 ]"


Ovo bi trebalo biti to. A što se uveza tiče, misli se na šivenje, lijepljenje i kombinirano. Prošiv, uglavnom, ide uz tvrde korice što se, kolokvijalno, podrazumijeva.

Kada je druga recenzija u pitanju, zvanično iz Narodne i univerzitetske biblioteke mi je rečeno da za CIP trebaju dva recenzenta.

Profesoricu Hubijar sam zamolio da ništa ne radi do ponedjeljka. Ona bi, uz lektorisanje, završila i drugu recenziju. Naravno, ukoliko pristanemo na to.

Iskra, ja shvatih da je Breza predstavila model prioriteta. Trebalo bi ih analizirati i, eventualno, dopuniti, odnosno izostaviti. Potom, glasati za svaki od njih, ili u paketu (kako se odlučimo). Nakon toga, definirati nosioce, rokove i drugo što je navedeno.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 6:05 pm

Sad mi je mnogo toga jasnije Suspect

Znaci anketa o uvezu je formalnopravno ostala na snazi. Da, to je uistinu jedini legalni akt na kojeg se sad moze pozvati, a vidim da se on obilato koristio u prepisci s tiskarama. No, kako se desilo da sam ja i drugi autori ostali cijelo vrijeme u zabludi da je dogovor sporazumno preinacen u kompromisno rjesenje: 100 tvrdih + 400 mehkih?


: komentar modifikovan dana: Fri Feb 08, 2008 7:18 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 6:48 pm

Hvatajte krivca i predajte ga neobavjestenima !

Citat :
Imam potrebu da se malo "pospem pepelom", uz izvinjenje Andiu zbog nastalog nesporazuma po pitanju njegovog prijedloga o smanjenju tiraza.
Nedorecenost u medjusobnoj komunikaciji kao i obostrano, nepravovremeno reagovanje, doveli su do nekih nejasnoca i mog gornjeg komentara. Preuzimam svoj dio odgovornosti uz opasnost da me se tretira nedosljednom, sto mi svakako nije bila namjera.

Elem... vec na samom pocetku naseg projekta, u jednom od svojih komentara sam navela i faktor mogucih izmjena i dopuna u toku procesa realizacije. Skoro sve odluke su uglavnom donosene po principu vecinskog izjasnjavanja putem diskusija na posebnim temama ili anketa.
Istina, zadnjih dana sam ucinila nesto na svoju ruku, i bez prijethodnog usaglasavanja sa svima vama, sto mi se s pravom moze zamjeriti i zbog cega i pisem ove redove, ocekujuci vas stav po tom pitanju.
Naime, u zadnjim prepiskama sa izdavacima i stamparijama, zatrazen je predracun bruto iznosa cjelokupnog izdanja od 500 primjeraka uz nelegalizovanu izmjenu ranije dogovorenog uveza, sto ce reci- predracun za kombinovanu opciju; 100 primjeraka u tvrdom uvezu i 400 u mekom.
Ovaj korak ne znaci da je prvobitna odluka o tvrdom uvezu ponistena,
vec oznacava potrebu za uporedjivanjem iznosa predracuna u kontekstu razlicitih opcija.

Nadam se da cete moje pojasnjenje uzeti u obzir, kao i dobru namjeru u cilju iznalazenja najpovoljnijeg rijesenja za sve nas.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:02 pm

Jednom je jedna poznata licnost za Stari Zavjet diplomatski rekla: Nisam dosao da ga ukinem, vec da ga ispunim! U kontekstu razlicitih opcija do kojih je ova izjava dovela, ni dan danas nakon 2000 godina nije posve jasno je li ga ukinuo ili ispunio.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:21 pm

Citat :
10. Podjelu navedenih a nedovršenih poslova među nama, po principu: aktivnost, akter, rok, način informiranja i odlučivanja o mogućim ponudama.

U kontekstu ovoga i buduce raspodjele aktivnosti, obavjestavam vas da je od danas moje ucesce u projektu svedeno iskljucivo na status autora.
Iz objektivnih, privatnih i zdravstvenih razloga, povlacim se iz svih buducih aktivnosti vezanih za direktnu realizaciju projekta, ukljucujuci kontakte sa stamparijama, i korespodenciju u bilo kom obliku vezanu za realizaciju.

Moderatosko ovlascenje za "Radionicu"/Ankete/Konacne odluke imaju Irma i Zaim.


: komentar modifikovan dana: Fri Feb 08, 2008 7:48 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:22 pm

Al Andaluz, ja pojma nemam o bilo kakvim dogovorima. Jednostavno sam tražio po forumu one stvari o kojima se glasalo i pronašao i navedenu anketu. I to bi bilo sve, stoga sam i napisao: "Ovo bi trebalo biti to."
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:36 pm

U pravu si Zaime, na forumu toga ima samo u blagim i nejasnim nagovjestajima, nije nikad legalizirano. Ono je bilo dogovoreno "ispred predsjednistva" pa mi se s pravom razbilo od glavu. Ali, idemo dalje!
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 8:08 pm

Predlažem, svi da "ohanemo" do ponedjeljka. U zdravlju i rahatluku!
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 8:09 pm

Dobra ideja!
Na vrh Go down
jane doe
------
------



Broj komentara : 200
Registration date : 2007-11-13

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 9:39 pm

Breza (citat):
...
Iz objektivnih, privatnih i zdravstvenih razloga, povlacim se iz svih buducih aktivnosti vezanih za direktnu realizaciju projekta, ukljucujuci kontakte sa stamparijama, i korespodenciju u bilo kom obliku vezanu za realizaciju.

Moderatosko ovlascenje za "Radionicu"/Ankete/Konacne odluke imaju Irma i Zaim.

Steta Brezo!Svaka cast svima ali ja sam u tebe imala povjerenje.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 1:30 am

Opet nove teme, opet o najvaznijim stvarima na nekoj novootvorenoj stranici.
Ja vas nikako uloviti.
Molim vas, sve sada gurajmo i pisimo ovdje. Sve.
Otvori li se nesta opet o vaznim, cak presudnim pitanjima, a ja ne nadjem, jer je neko po svome otvorio negdje novi list, a uz to odlucite bez mene - svega mi moga, adio, cao, allahimanet, zbogom...
Dosta mi je.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 7:01 am

Breza (citat):


Moderatosko ovlascenje za "Radionicu"/Ankete/Konacne odluke imaju Irma i Zaim.

Da bi se neko prihvatio nekog ovlastenja valjda ga prije toga treba upitati da li se slaze sa tim i da li ih prihvata. Nado , nemam namjeru biti nikakav moderator a jos manje preuzimati ono sto si ti zapocela.
Vec sam ti u privatnom razgovoru rekla da cu se povuci iz projekta ako je tako pa evo i ovde da ponovim.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 9:13 am

Nisam htio pisati do ponedjeljka kako je dogovoreno, ali evo moram.

U zadnje vrijeme se sa svih strana daju cuti "upozorenja" o napustanju projekta. Neko iz ovog, a neko iz onog razloga.

Mislim da nije u redu sad kad je gotovo sve privedeno kraju, povlaciti se. Bilo je neko vrijeme, i medjuvrijeme kad je se svako mogao povuci bez da dovodi u opasnost zbirku. Mislim da sad nije moguce se povuci a da se i zbirka ne dovede u pitanje.

Naravno, zbirka nije svrha sama sebi, niti je sveti cilj zbog kojeg bi trebali biti taoci jedni drugih, ali mislim da je realno moguce zavrsiti jos i ovaj konacni korak tj. njeno tiskanje.

Steta bi ogromna bila da se sav ovaj trud ulozen u sve ovo jednostavno okilavi, a za buducnost ostane gorko sjecanje na jednu ideju koja je imala posve drugi cilj.

Da sumiram neko opcenito stanje na forumu, s mogucnoscu da se popravi.

1. Frakcija "Kako god vi hocete" bi se ipak malo vise trebala angazirati bar u ovoj zavrsnoj fazi. Mislim da samo ucesce u zbirci ne opravdava i neucesce u njenom realiziranju.

2. Frakcija "Nismo se tako dogovorili". Budno pracenje dogovora i slijepi legalizam na ustrb sustine mogu biti kocnica napretka. U tom svjetlu i Mea culpa!

3. Frakcija: " Malo vako - malo nako" koja plese izmedju dogovora i samoincijative, izmedju anketa i privatnih sijela po messu, bi trebala znati da i najbolje namjere ponekad odvedu u dzehenem.

4. Frakcija: "Pratim ja to". Osim angazmana na forumskim i mess-tefericima, bi mogla pokazati malo konstruktivnog angazmana u zavrsnoj fazi izrade zbirke.

Ako se prepoznajete u jednoj od ovih frakcija, nije nista strasno, dajte da promjenimo nesto!
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 1:34 pm

Iskra (citat):
Breza (citat):


Moderatosko ovlascenje za "Radionicu"/Ankete/Konacne odluke imaju Irma i Zaim.

Da bi se neko prihvatio nekog ovlastenja valjda ga prije toga treba upitati da li se slaze sa tim i da li ih prihvata. Nado , nemam namjeru biti nikakav moderator a jos manje preuzimati ono sto si ti zapocela.
Vec sam ti u privatnom razgovoru rekla da cu se povuci iz projekta ako je tako pa evo i ovde da ponovim.

Imas moje izvinjenje Irma za preduzete korake sa moje strane. Imajuci u vidu tvoju i Zaimovu trenutnu angazovanost i racionalnost, misljenja sam da bi tim cinom nastavak procesa realizacije bilo pojednostavljen i na neki nacin ubrzan. Ipak, uvazavam tvoj stav i povlacim moderatorsko ovlastenje iz tvog i Zaimovog profila. Uzdrzat cu se od daljnjeg obrazlaganja i pravdanja mog, dobronamjernog postupka, je bi nas to moglo odvesti u jos jednu bespotrebnu diskusiju, kojih je, vjerujem, svima pa i meni zaista preko glave.
U pogledu tvoje namjere da napustis projekat pod trenutnim okolnostima, se necu izjasnjavati. Umjesto toga i sa zeljom da se projekat okonca na najbolji moguci nacin, imam prijedlog u okviru zakljucka br 10 sa liste kljucnih i jos nedovrsenih elemenata:
Citat :
10. Podjelu navedenih a nedovršenih poslova među nama, po principu: aktivnost, akter, rok, način informiranja i odlučivanja o mogućim ponudama.
S obzirom na sva dogadjanja i na moj licni udio u njima te posljedice iz njih proizasle, vjerujem da nas jedino pragmatican i prevelikih emocija oslobodjen pristup, moze dovesti do cilja. Stoga, svjesna svog dijela odgovornosti, predlazem Zaima kao najpogodniju osobu za dovrsavanje finalnog dijela projekta, sa svim ovlascenjima u skladu sa njegovim obavezama i odgovornoscu.
Na vrh Go down
River
------
------



Broj komentara : 246
Registration date : 2007-11-05

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 3:30 pm

Slažem se. Mislim da ne treba otvarati nove teme nego raditi na prioritetima - jedan po jedan.

Hvala svima na razumijevanju, a Brezi i Zaimu posebno na uloženom trudu. Mislim da treba nastaviti s angažmanom gospođe Hubijar i kvitati reckice koje su ostale da se odrade.

Uzgred, ona knjižica koja se bavi pitanjima rata i mira Globalising Hope u kojoj su i dva moja članka je izašla u Italiji i ja sam kao jedan od autora primio 10 primjeraka na engleskom i 1 na talijanskom i baš mi je nešto bilo drago.

Mislim da će nam svima biti drago kad se i ovo naše zajedničko djelo materijalizira Smile

Možda nam treba nešto što se zove group hug i da nastavimo dalje.

vaš River (po povratku sa službenog puta i pred povratak na posao)
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 12:01 am

Uspostavljanje kriterija u predstojećim aktivnostima!

PRVO


(1) S jedinom željom da nesporazume, bilo kakve naravi da su, racionalniziramo do nivoa koji nam garantira uspjeh u započetom poslu na zbirci «Pod istim nebom», molim da uspostavimo slijedeći kriterij, koji će osigurat valjanost odluka u predstojećim nam aktivnostima, a on je: 6 (šest) glasova «DA» su zvanična afirmacija realiziranja svakog konkretnog sadržaja o kojem se bude odlučivalo.
Napomena: Nije obavezno čekati preostala 4 (četiri) glasa da bi se otpočelo sa realizacijom sadržaja o kojem se odlučivalo. Također, odričemo se bilo kakvih komentara nakon što zvanična odluka bude donešena.

(2) Dalje, za prijedlog o kojem će se odlučivat glasanjem, predlagač treba osigurat podršku još četiri člana, na način da definiran prijedlog iznese ne forumu i zatraži podršku za njega, u smislu: «Da li ste za ovaj prijedlog?» Ukoliko, u roku od 3 (tri) dana prijedlog dobije 5 (pet) glasaova «DA» (uključujući i glas predlagača), zvanično će se organizirat anketa po tom prijedlogu, u trajanju od 2 (dva) dana nakon što je predlagač predloži.

(3) Ona lica, koja na ovaj način realiziraju dogovorene sadržaje, imaju potpunu autonomiju djelovanja u skladu sa dogovorenim elementima svakog konkretnog sadržaja i stečenom situacijom tokom realiziranja tih sadržaja. Ukoliko bi se našla u situaciji da nisu u stanju realizirat preuzetu obavezu, zbog neusklađenosti kvalitativnih i kvantitativnih elemenata koje smo dogovorili sa ponudama za njihovu realizaciju, ili ukoliko je u pitanju više ponuda i dvoumi se oko izbora - provest će postupak pojašnjen pod (2), s tim što mu je za nastavak aktivnosti dovoljna samo podrška, tj. 5 (pet) glasova «DA», bez ankete.

Da li ste za to – da standardi definirani pod (1), (2) i (3) – budu primjenljivani tokom realizacije «Pod istim nebom»:
- DA
- NE


DRUGO


Citat :
ZAVRŠILI SMO:
1. Izbor autora – deset
2. Naslov zbirci – Pod istim nebom
3. Izbor pjesama – po deset
4. Tiraž – 500 komada
5. Uvez – tvrdi
6. Fotografije autora – po želji
7. Recenzija u zbirci - da
8. Jednu recenziju – Sabahudin Hadžialić
9. Odluku “da su nam potrebne usluge lektora/korektora i grafičko/tehnička priprema od strane kompetentnih i profesionalnih lica

NISMO ZAVRŠILI:

1. Izbor izdavača - ukoliko smo to mi, onda nam predstoji i slijedeće:
2. Izbor drugog recenzenta – potrebna 2 recenzenta za CIP Univerzitetske i narodne biblioteke BiH
3. Izbor kompetentnog i profesionalnog lektora/korektora
4. Izbor kompetentnog i profesionalnog lica za grafičko/tehničku pripremu
5. Izbor štamparije
6. Način distribucije tiraža autorima
7. Promocija zbirke – da, ili ne? (kod – da: izbor promotora)
8. Krajnji rok izlaska zbirke
9. Način uplate novca – otvaranje zasebnog žiro-računa, ili neposredno onim koji vrše usluge
10. Podjelu navedenih a nedovršenih poslova među nama, po principu: aktivnost, akter, rok, način informiranja i odlučivanja o mogućim ponudama.

Smatrete li da su prethodno navedeni svi ključni elementi uspješne realizacije “Pod istim nebom”, te da ćemo ih konkretizirat:
- DA
- NE


Ukoliko odgovorite sa “NE”, a takvih odgovora bude više od 5 (pet), molim, u roku od dva dana pripremite i, potom, provedete postupak definiran pod PRVO (3) u vezi sadržaja koji je uticao na vaš odgovor, odnosno i za novi sadržaj.
............................................
Na vrh Go down
Samira
-----
-----



Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 5:13 am

Vrlo pametan korak.

DA za prvu stavku u sve tri tačke.

DA i za drugu stavku, samo po sebi logično.
Na vrh Go down
Iskra
------
------



Female Broj komentara : 231
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 8:09 am

Da
Da

ps
Vezano za moderatorstvo ...nemas mi se sta izvinjavati niti pravdati ili obrazlagati tvoj postupak. Podrazumijeva se da je bio iz najbolje namjere.
Na vrh Go down
wolfofgreenforest
------
------
wolfofgreenforest


Broj komentara : 247
Registration date : 2007-11-22

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 9:54 am

- DA
- DA
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 11:35 am

Molio bih da mi se pojasni tocka 6. pod NISMO ZAVRSILI


Način distribucije tiraža autorima
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------



Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 12:22 pm

Primjedbe k gore navedenom:

1. Usvojiti budzet, odnosno gornju granicu kostanja projekta sa svim neophodnim radnjama da bi se izdala knjiga.

2. Prije ankete na dva dana otvoriti diskusiju o pitanju koje ce se naci u anketi.

3. Naci modalitet za anketu, ukoliko glasanje bude izjednaceno, buduci da nas je 10 pa je teoretski moguce da se ova sulucija desi.

4. Moje protivljenje valjanosti ankete koja je izglasana samo prostom vecinom. Mislim da je potrebna dvotrecinska vecina glasaca, u nasem slucaju dakle najmanje 7 glasova za jednu ili drugu opciju.

5. Mozda ne treba posebno naglasavati, ali samo podvuci da i dosadasnje pravilo da niko nema prava veta i dalje vrijedi.

6. a) Pravo na javnu zalbu. Ukoliko neko uoci bilo kakvu nepavilnost koja bi se kosila s dogovorenim pravilima ili uobicajenom praksom, ima pravo iznijeti zalbu. Ova zalba mora biti javna, argumentirana i potkrijepljena pravilom ili praksom protiv koje se prestupilo. Prozvani/a je duzna u najkracem mogucem roku, najduze za dva dana dati argumentirano objasnjenje. Argumenti ad hominem, kao i pozivanje na neku drugu temu su strogo zabranjeni. Ukoliko u roku od 2 dana ne dodje do vidnog rijesenja problema, treci dan se ide na arbitraznu anketu u kojoj svi clanovi tajnim glasanjem se izjasnjavaju je li prekrsaja bilo ili nije. Arbitrazna anketa je obvezujuca i njen rezultat je konacan.

6. b) Da bi se izbjeglo pretjerano tuzakanje, zalbenoj strani se ostavlja da dobro razmisli i obrazlozi razloge zalbe. Ukoliko zalba zavrsi oslobadjajuce po prozvanog, zalbenik sam snosi sankcije opisane pod 7a tj. one se tad odnose na njega/nju.

7.a) Sankcije do iskljucenja iz projekta. Manji prekrsaj naveden pod 6. povlaci za sobom opomenu administratora ( ukoliko je administrator osobno pogodjen, opomenu zalbene strane). Treca opomena vodi automatskome iskljucenju.

7.b) Grubo krsenje pravila i ustaljene prakse moze voditi iskljucenju iz projekta. Za ovo iskljucenje je potrebno glasanje svih clanova. Za razliku od manjeg prekrsaja navedenog pod 6. koja povlaci za sobom opomenu, kod grubog krsenja pravila i ustaljene prakse provesti ce se procedura opisana pod 6. Na zalbeniku lezi odluka hoce li pokrenuti zalbu za krsenje pravila i ustaljene prakse ili zalbu za grubo krsenje pravila i ustaljene prakse. Prozvani ne moze uticati na definiciju zalbe.

8. U slucaju kad glasac nije u mogucnosti sa sigurnoscu se izjasniti je li prekrsaja bilo ili ne, tad ce glasati u korist prozvanog.

9. Zalba na tekucu zalbu nije moguca, i sva se pitanja u vezi zalbe rijesavaju unutar zalbene diskusije.
Na vrh Go down
Breza
Admin



Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 2:08 pm

DA
DA
Na vrh Go down
Sponsored content





Ključni elementi Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ključni elementi   Ključni elementi Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ključni elementi
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Neimari :: "Pod istim nebom" - zbirka poezije :: Arhiva-
Idi na: