Neimari

Rijec je odgovor na sva pitanja!

HomeLoginRegistracija

Share

Koncept zbirke

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Al Andaluz
------
------

Male Broj komentara : 369
Registration date : 2007-08-27

Koncept zbirke - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 12:22 pm

Oko kocepta sam najvise razmisljao, jer bez koncepta nisam u stanju sakupiti pjesme koje bih staviti u zbirku. Doduse niti nema konkretnih prijedloga o konceptu, a bez toga nema ni zbirke. Molio bih vas da se pocnete izjasnjavati o vasem vidu koncepta, da bi mogli prijeci na prikupljanje gradje za zbirku.
Na vrh Go down
Samira
-----
-----

Broj komentara : 168
Registration date : 2007-11-06

KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 4:18 pm

Al Andaluz (citat):
Evo konacno dodjoh do prijedloga za koncept zbirke. Inspiraciju nadjoh u predlozenim idejama za naslov, a i u skriptu pjesma kojeg mi je posla River ( koji me ugodno iznenadio).

Moj prijedlog je da koncept zbirke bude jednostavno: pjesme snova i nade.

Svi sanjamo neke stvari ljepse i bolje od realnosti i nadamo se boljem, dakle jednom rijecju pozitivizam.
Ako je svijet takav kakav jeste, neka je! A ima dovoljno knjiga i realisticnih i objektivno bolnih. Mislim, da ako nesto novo radimo, da bude bas novo, prepoznatljivo, da u ovom hladnom svijetu bude mali topli plamicak, jedna mala kutija nade i snova koju ce se moci uvijek otvoriti i iz nje udahnuti pozitivnog sentimenta.

Jesam li bio patetican? Ne znam! To je samo moja neka ideja!

Što se koncepta tiče, ova ideja mi se jako sviđa, u zadnjih deset godina je u našem podneblju izdato brdo knjiga različitih žanrova sa teškom tematikom (rat, težak život, pečalbarska patetika), i mislim da je zaista vrijeme da se iskorači iz tih okvira i u tom brdu zasija negdje iskra optimizma, nade, snova, a poezija je idealan medij za jednu takvu iskru i bilo bi mi drago ako bi se odlučili za ovaj koncept. Ja sam već bila odabrala pjesme, ali kad sam pročitala ovaj tvoj post izvršila sam novi izbor sukladno ovoj ideji. A za konačnu odluku, ako neko ima još neku ideju neka je iznese pa da se i po ovom pitanju napravi anketa, a ako većina imaju isto mišljenje, onda da prihvatimo ovu ideju. Tada bi imali rješenje što se tiče tematike, zatim, imamo rješenje da zbirka bude podijeljena u dest ciklusa - po jedan ciklus za svakog autora, a da se ciklusi postave po abecednom redu autora. Moj prijedlog je da biografije sa fotografijom budu postavljene u okviru ciklusa i ne duže od jedne stranice, a nikako da se stave na kraju ili početku zbirke. Ako i po ovom pitanju još kolektivno donesemo rješenje, onda. eto ti koncept.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 1:04 am

U ovoj temi ja mogu ponuditi jednu, mozda dvije pjesme samo...
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------

KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 9:17 am

Ne mislim kako bi trebali ovaj koncept preusko shvatiti. Nada i snovi ne moraju eksplicitno biti navedeni, jos je ljepse kad provijavaju izmedju redova. Ne bi mi se svidjelo kad bi pravili zbirku napucanu nadom i snovima, koja bi licila na kakvo izdanje neke sekte s ucahurenim hvalospjevima ljepoti zivljenja, kad svi znamo da u zivotu ima mnogo nijansi.

Ono oko cega bi se mogli dogovoriti je to da u zbirci izbjegavamo "crnjake", jer toga doista ima dosta kod nas. Od vas gospodine Mrganjac sam citao vec ponesto, i nemam dojam kako Vase pjesme se ne bi uklopile u ovako shvacen koncept. Evo ako pogledamo pjesme nekih od autora, koje su oni prilozili na podforumu poezija-proza, vidimo ( a sto mi se jako dopada) da ima razlicitih pjesmama s razlicitim tematikama, i nije uvijek u njima sve med i mlijeko, dapace.

Malo sjete, nostalgije, pa i tuge se mogu itekako uklopiti u pomeuti koncept. To ce biti obogacenje za zbirku. Ponavljam, za koncept je samo bitno da nema kukumakanja, patnje, krokodilskih suza... opcenito crnjaka, jer... ako je moguce... budimo ako ne prvi, onda medju prvima koji ce prekinuti taj trend, da ga nazovem, crnjackog izdavastva.

Ali opet, ovo je samo moje razmisljanje. Razgovarajmo, dogovarajmo se, jer samo tako cemo i doci do nekog zajednickog jezika.
Na vrh Go down
Al Andaluz
------
------

KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 9:26 am

Ah da, ako mi necete zamjeriti, imam jos jedan prijedlog. Naime, imam jednu ideju a to je da svaki autor postavi jednu pjesmu koja govori o prijateljstvu. Time bi zbirka dobila jednu posebnu nit koja bi je prozimala, koja bi bila skrivena pa ipak vidljiva. To zbog toga, sto ta zbirka i jeste djelo prijatelja, koji su se nasli na ovaj ili onaj nacin, ali u svakom slucaju prijatelja po peru.
Na vrh Go down
Breza
Admin

Female Broj komentara : 513
Registration date : 2007-11-04

KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 14, 2007 6:17 pm

U potpunosti sam suglasna sa Andievim komentarom i ne znam sta bi se jos moglo dodati, izuzev prijedloga da pitanje koncepta zbirke, smatramo konacno rijesenim, te da se prema konceptu "Stihovi/pjesme snova i nade" vodimo pri odabiru svojih radova.

Ujedno bi smo mogli definitivno razrijesiti i dilemu oko urednika/lektora.
Andi je vec na posebnom mjestu naveo nesto oko toga, ostavljajuci nam mogucnost da radove lektorisemo izmedju sebe uz uzajamne sugestije.
Gospodin Mrganjac je takodje, na Andiev i moj prijedlog, prihvatio ponudu da se svojim sugestijama, putem pp, svim autorima nadje od pomoci, s obzirom na njegovu strucnost i dugogodisnje iskustvo iz oblasti jezika i knjizevnosti.

Zadnji Andiev prijedlog u vezi pjesme na temu "prijateljstvo" mi se takodje dopada. Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Koncept zbirke   Koncept zbirke - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

Koncept zbirke
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2